Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Деца индиго и кристални деца!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Деца индиго и кристални деца!

    На всеки от нас се е случвало да каже репликата - Днешните деца се раждат с висше образование!

    Готова ли е образователната ни система да се справи с това предизвикателство - да помогне за пълното разкриване на потенциала и заложбите на децата!
    Тези нови деца работят предимно с дясната половина на мозъка си - те са креативни, интуитивни, с въображение и силно емоционално интелигентни. Нашата (българска, европейска) култура е основно с лява ориентация на мозъка, т.е. най-вече рационална и логична. Трудностите започват, когато детето започне училище и трябва да се адаптира. Дясно-мозъчно ориентираните учат много бързо. Но нашата училищна система е изградена за хора с лява ориентация на мозъка, каквато е голямата маса деца, каквато и ние, възрастните. Набляга се на повтарянето, рутината, организираността, праволинейността. Това бавно движение предизвиква у детето - индиго отегчение и то губи интерес, започва да се разсейва, да не внимава!

    Бях чела в нета, че в Щатите и Русия има вече създадени училища за деца индиго, където те се обучават по подходящ за тях начин, без да ги вкарват в класове по години и други подобни рамки!

    Може в първия момент темата да ви се стори странна, но реших, че е интересна!
    Все пак много време е трябвало на човека да приеме , че земята е кръгла, а не плоска!
    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

  • #2
    От: Деца индиго и кристални деца!

    И от къде идва това разделение на децата?
    Като бях ученик децата боравещи основно с лявата си ръка бяха наричани леваци и се считаха едва ли не за бавноразвиващи се.
    И все пак дайте линкове към документи базирани на някакви научни изследвания за тези "типове" деца.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Деца индиго и кристални деца!

      Съгласен съм със Жулиета, едно хлапе с въображение му е много страшно и трудно да учи сухите дати, готови теореми без разбиране или да наизустява цели стихотворения!? Децата четейки художествена литература от малки развиват въображението си. В училище ги среща обаче един сух и противен свят.
      Да не говорим пък за университета после, където ги чака школа по кариеризъм и йезуитство, безброй безмислени предмети/кредити/ и много малко истинско знание.

      Коментар


      • #4
        От: Деца индиго и кристални деца!

        Все си мисля, че специализирани училища се правят по-лесно от цялостна концепция на образованието. Последното за мен е по-интересно, а и мисля по-важно. Който е надарен, ще се справи и в по-неподходяща среда. Айнщайн е бил слаб ученик, пък това явно не му е попречило...Поне в нашата държава, проблема е с все по-необразованата средностатистическа маса...

        Коментар


        • #5
          От: Деца индиго и кристални деца!

          как е станала тази промяна при децата ? Как са се получили тия "нови деца" от много гледане на телевизия ? на мене тая реплика ми е чужда
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Деца индиго и кристални деца!

            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
            Все си мисля, че специализирани училища се правят по-лесно от цялостна концепция на образованието. Последното за мен е по-интересно, а и мисля по-важно. Който е надарен, ще се справи и в по-неподходяща среда. Айнщайн е бил слаб ученик, пък това явно не му е попречило...Поне в нашата държава, проблема е с все по-необразованата средностатистическа маса...
            Да де, но талантливо в нещо дете, попаднало в точната среда, често може да се окаже в състояние някога, като порастне, да свърши много повече неща от "образованата средностатистическа маса", дори и да имахме такава. Според мен трябва да се работи и по двете направления. Пък и до някъде все пак е полезно освен това, което ги интересува, да се преборят и с малко досадна плява по пътя. Без това така или иначе няма да минат, и в училище, и извън него.

            На мен винаги ми е било супер досадно и нелогично в оценките при кандидатстване да речем по строго инженерна специалност във ВУЗ (моя случай - геофизика), да се взема от дипломата нещо друго, освен оценките по физика и математика. На мен например литературата не ми вървеше. И до днес никак не ми върви. Едва изкретвах. А математиката да речем, можех да ходя на всеки 3-ти час, и това ми беше достатъчно за да изкарам 5 или 6. При жена ми е точно обратното. Мисля си че е време да се поотърсим от едновремешното мислене че всеки трябва да знае всичко, а не виждам това да се случва.

            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
            как е станала тази промяна при децата ? Как са се получили тия "нови деца" от много гледане на телевизия ? на мене тая реплика ми е чужда
            Как ли? Сега са претрупани от информация, още от малки, например. А тогава попиват като гъбки всичко. Остава и някой да им помогне да се ориентират какво им харесва и какво - не.
            Последно редактирано от sparkybg; 28-09-10, 14:20.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Деца индиго и кристални деца!

              Sparkybg, аз горе долу казвам същото. Трябва да се работи по всички направления. Просто масата дава нивото. А и не се знае кое надарено дете ще живее в България, та да се налага това да е водещо в случая. Едно специализирано училище ще свърши работа. Друг е въпроса ако тези деца са с тенденция да станат мнозинство, тогава трябва да се "пипа" системата...

              Коментар


              • #8
                От: Деца индиго и кристални деца!

                Ето и пожеланите линкове
                www.indigochild.com/schools.html
                www.indigochild.net/a_die_indigo_kinder_montessori_schulen.htm
                www.ezinearticles.com/?Schools-For-Indigo...
                www.globalvillageschool.org/indigo-children.html

                В youtube има много клипове па въпроса!
                Сега за Айнщаин!
                Айнщаин е страдал от синдрома на Аспергер, бил е с най-леката форма на аутизъм, проговорил е на 5 години, чела съм някъде , че баща му подарил компас за 5 рожден ден и той с часове го разглеждал, без да продума!
                Какво ли си е мислил?
                Факта, че Айнщаин е показал талант в една област на науката , не означава, че е имал висок коефициент на интелигентност!
                Не ме разбирайте погрешно, не твърдя че не е бил умен, но нужно ли е било да учи в училище предмети като музика, изобразително изкуство и т.н.!
                Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                Коментар


                • #9
                  От: Деца индиго и кристални деца!

                  Малий-й, та аз и до ден днешен съм в състояние да разглеждам нещо с часове без да говоря, не само, ами в такива случаи, по настойчивите опити за контактуване на околните чак ме нервират.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Деца индиго и кристални деца!

                    Не е ли ясно чии деца ще бъдат индиго?!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      От: Деца индиго и кристални деца!

                      [Жулиета................ но нужно ли е било да учи в училище предмети като музика, изобразително изкуство и т.н.!...........]
                      С всичко съм съгласен, но с това последното ще си позволя да не съм!Едва ли и науката е наясно как точно си взаимодейства различната информация в мозъка ни, но такова взаимодействие съществува, и със сигурност тези "културни" предмети помагат за креативноста при точните науки.Смятам че са му били нужни, но без да е отличник /не че е бил отличник изобщо/.Изобщо децата трябва да имат възможност да се докоснат до максимално познание за света, но без да ни гонят амбиции навсякъде да са за шестица.....Да си призная и на китара свирех и стихове пишех, и на Асамблея на др. Живкова участвах , пък станах инженер. Поздрави и Ви желая успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Деца индиго и кристални деца!

                        Последното го написах, защото музиката най-ми куцаше!
                        Обичам да слушам, но дотам!
                        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Деца индиго и кристални деца!

                          Не е ли ясно чии деца ще бъдат индиго?!
                          В интерес на истината не е ясно,
                          то и идеята за децата индиго и кристалните деца не е много ясна,
                          има много статии по въпроса - доста от тях са странни за мен и не са ми много ясни.
                          Ако прочетете малко за тези деца ще видите, че повечето от тях на дали биха могли да се справят с нашата система.
                          Просто ще са неразбрани - според науката такива деца няма, често им се лепва диагнозата (аутизъм).

                          Но както Жулета споменава в света вече има такива училища и това е факт.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Деца индиго и кристални деца!

                            www.indigo-bg.com

                            Вижте това!
                            Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                            Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                            Коментар


                            • #15
                              Re: От: Деца индиго и кристални деца!

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Малий-й, та аз и до ден днешен съм в състояние да разглеждам нещо с часове без да говоря, не само, ами в такива случаи, по настойчивите опити за контактуване на околните чак ме нервират.
                              Доколкото съм чел за Айнщайн,
                              Той не е говорел нищо до 5 тата си година,
                              не е обръщал внимание на нищо.
                              Първото нещо направило му впечатление е бил този компас.
                              Ако не бъркам (не знам дали беше за него) е проговорил изведнъж и когато го попитали,
                              защо до сега не е говори е казал, че нямало какво да каже.

                              За да си аутист не е достатъчно да имаш един симптом - трябва да са няколко, които те вкарват в диагнозата.
                              Последно редактирано от Daniel; 29-09-10, 08:05.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X