Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експеримент с автоматична пералня?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Експеримент с автоматична пералня?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Не познахте всички.

    Не само, че може да се плакне с топла вода и това е по-ефективно, но което е по-хубавото, може да се пере със студена. Разликата в резултатите категорично не оправдава прането над 30 градуса, освен за монтьорски дрехи, за които пък естетическата стойност на резултата не винаги е от съдбовно значение. Основните цели на прането (премахването на миризми, органични остатъци от тялото и микроорганизмите, които се хранят с тях) се постигат и с напълно студена вода. Ако си боледувал, няма лошо да си пуснеш чаршафите на 95 градуса - веднъж годишно.

    Ако настоявате да свържете пералнята към ТЕЦ и програматорът не знае друго, освен електрически нагревател, решението е серпентина в резервоара и пускане на отоплителна или циркулационна вода от ТЕЦ през нея с електрически клапан, свързан на мястото на нагревателя.
    Ха-ха разбирасе, че всичко може. Да се пере на реката също. Въпросът е,че ако переш със студена вода ще имаш успех толкова колкото, ако плакнеш с топла вода. Изпираш, изплакваш и само си мислиш,че си изпрал. При плакнене с топла вода препарата остава в тъканите.

    Коментар


    • #47
      От: Експеримент с автоматична пералня?

      Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
      При плакнене с топла вода препарата остава в тъканите.

      Е сега съм шашнат! Да не искаш да кажеш, че студената вода разтваря ПАВ по-добре от топлата?
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Експеримент с автоматична пералня?

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Дръпни буксата на нагревателя, нямам разлика в качеството на изпирането.
        Повечето перални по този начин никога не приключват, а чакат безкрайно на етап нагряване. Трябва да се поработи върху датчика за температура.

        Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
        Ха-ха разбирасе, че всичко може. Да се пере на реката също. Въпросът е,че ако переш със студена вода ще имаш успех толкова колкото, ако плакнеш с топла вода. Изпираш, изплакваш и само си мислиш,че си изпрал. При плакнене с топла вода препарата остава в тъканите.
        Да си премерим авторитетите искаш ли? Аз съм химик, специализацията ми е почти изцяло в повърхностните явления, а едно бебе съм отгледал без пералня.

        Резюме:
        Това, колко се пени разтворът, не е гаранция нито за изпирането, нито за изплакването. Да, на топло се пере по-добре, но при тези цени на енергията, предпочитам да се мърлям по-малко. И да, на топло се плакне по-добре. Само пяната е по-впечатляваща.

        Volk:
        тая работа със студентите и топлината от колекторите, малко ми се разминава. Студентите се събират на ята, стада и хергелета главно зимно време.

        Коментар


        • #49
          От: Експеримент с автоматична пералня?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Volk:
          тая работа със студентите и топлината от колекторите, малко ми се разминава. Студентите се събират на ята, стада и хергелета главно зимно време.
          Вакуумни слънчеви колектори..

          Тествал съм ги през зимата, колкото дадат - толкова, но е едни гърди напред в себестойността на услугата!

          А в днешния свят на дискаунта, едни гърди са голяма работа!

          Коментар


          • #50
            От: Експеримент с автоматична пералня?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Повечето перални по този начин никога не приключват, а чакат безкрайно на етап нагряване. Трябва да се поработи върху датчика за температура.
            Моята уж не е с брада и мустаци, но се излъга.Нали вкарва първоначално топла вода през червения вход, може като няма нагревател, на следващо пълнене да смуче повече от бойлера, за да компенсира.

            Коментар


            • #51
              От: Експеримент с автоматична пералня?

              Ако наистина си решил да правиш обществена пералня си сбъркал концепцията изначално. Ще се набуташ до ушите ако няма обслужващ персонал. Сещаш се защо, техниката ти отива консуматив, още повече виждам че си заложил обикновена битова пералня. Нямат необходимият ресурс, от мен да го знаеш. Особено тези произведени в последните години са направо еднодневки със заложена скорошна смърт още при производство. Друго което ми идва на акъл е че ако наистина идеята е за обществена пералня, енергията за топлене на водата ще ти е най-малкият проблем. Сушилна? Гладачна?
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #52
                От: Експеримент с автоматична пералня?

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Ако наистина си решил да правиш обществена пералня си сбъркал концепцията изначално. Ще се набуташ до ушите ако няма обслужващ персонал. Сещаш се защо, техниката ти отива консуматив, още повече виждам че си заложил обикновена битова пералня. Нямат необходимият ресурс, от мен да го знаеш. Особено тези произведени в последните години са направо еднодневки със заложена скорошна смърт още при производство. Друго което ми идва на акъл е че ако наистина идеята е за обществена пералня, енергията за топлене на водата ще ти е най-малкият проблем. Сушилна? Гладачна?
                Ееее...

                Ти ме взе за зелена салата...

                Всички детайли на проекта са отдавна тествани с пилотен проект, но не очаквай да разкривам детайли!

                Най-големия ми проблем беше дали пластмасите ще се огънат при 40 градуса, но щом Ясений /титуловам го за химически император, и физически също/ казва "НЕ", значи Рубикон е пресечен!

                Коментар


                • #53
                  От: Експеримент с автоматична пералня?

                  От стара коза яре си ти и не те подценявам никак...Докато стигна до истината и убедя тези около мен, сътворих колекция от перални, сушилни и гладачни. Истината обаче е скъпа но във времето излиза ефтина, така че.......стоката от другият рафт.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #54
                    От: Експеримент с автоматична пералня?

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    От стара коза яре си ти и не те подценявам никак...Докато стигна до истината и убедя тези около мен, сътворих колекция от перални, сушилни и гладачни. Истината обаче е скъпа но във времето излиза ефтина, така че.......стоката от другият рафт.
                    Времето на скъпите неща Хънтър, отмина..

                    Сега изгрява времето на практичните неща, а ако не можеш да чуеш петлите, ще си колекционер на скъпи работи!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Експеримент с автоматична пералня?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Е сега съм шашнат! Да не искаш да кажеш, че студената вода разтваря ПАВ по-добре от топлата?
                      Именно... тук не търсим разтваряне , а отстраняване от тъканите. Колкото по дълго го разтваряш толкова по дълго остава в материята.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Експеримент с автоматична пералня?

                        Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
                        Именно... тук не търсим разтваряне , а отстраняване от тъканите. Колкото по дълго го разтваряш толкова по дълго остава в материята.
                        Винаги съм си мислил, че плакненето по същество е разтваряне, разреждане и в крайна сметка отмиване на всички химии от вече (предполага се) изпраните дрехи...
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Експеримент с автоматична пералня?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Повечето перални по този начин никога не приключват, а чакат безкрайно на етап нагряване. Трябва да се поработи върху датчика за температура.



                          Да си премерим авторитетите искаш ли? Аз съм химик, специализацията ми е почти изцяло в повърхностните явления, а едно бебе съм отгледал без пералня.

                          Резюме:
                          Това, колко се пени разтворът, не е гаранция нито за изпирането, нито за изплакването. Да, на топло се пере по-добре, но при тези цени на енергията, предпочитам да се мърлям по-малко. И да, на топло се плакне по-добре. Само пяната е по-впечатляваща.

                          Volk:
                          тая работа със студентите и топлината от колекторите, малко ми се разминава. Студентите се събират на ята, стада и хергелета главно зимно време.
                          Мисля, че темата не е за най-голям авторитет, аз не съм химик , но съм с професионална квалификация оператор в хим.чистене и пране...И голяма чест ти правя ,че си отгледал бебе без пералня

                          Коментар


                          • #58
                            От: Експеримент с автоматична пералня?

                            Птица...

                            С две крила!

                            Лявото се нарича ТЕОРИЯ!

                            Дясното - ПРАКТИКА!

                            Помогнете ми да полетя с две еднакви по размер крила!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Експеримент с автоматична пералня?

                              Не знам дали правилно схващам - с битови перални машини искаш да правиш обществена пералня?
                              Защото специалните за тази цел са си с отделно захранване топла - студена вода и централен източник за топлата.
                              Не знам дали изобщо има опит в България в тази област.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Експеримент с автоматична пералня?

                                Нека се обади човек на който пералнята му подгрява водата при плакнене...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X