Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

    Здравйте,сдбих се WEBASTO-то и ми предстои монтаж ПАЖЕРО 1 TDI,а отоплителя е бензинов.Монтажа на отделен резервоар за бензина е наложителен в дадената ситуация, но дали се налага и монтаж на помпа за горивото или отоплителя е снабден нея.WEBASTO-то има вход за горивото, и изход за излишното такова-което ми породи сьмнението.Запитването ми кьм вас е с цел дали да се снабдя предварително с такава или е излишно?Без рьковотсво е така-БЛАГОДАРЯ ВИ.
    896635544

  • #2
    От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

    И друг е търсил ръководство
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20981

    Коментар


    • #3
      От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

      Благодаря копирах си нужната ми информация от посоченото място, но явно без проба няма да се получи в моя случаи спрямо горивната помпа.Но останалата друга информация е доста ценна.Имам и 24v WEBASTO DIESEL DW 80 MK,сьс собствена помпа и затова реших да попитам за бензиновото.
      896635544

      Коментар


      • #4
        От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

        Недеи слага никакви бензинови резервоари ... дъртите модели Вебасто са еднакви и за бензин и за дизел.
        Разликата е леко в софтуера -на нафтата като спре издухва аспуха по дълго.
        Пускаи си директно надта и си готов.
        Тоя модел БВ 50 е много дарт и трябва да търся но по памет няма нищо сложно .
        Сега погледнах - ДВ 80 е пък и по стар и от 50 то.....такова не съм виждал на живо.
        Но 50 то и то е с помпа.
        Ако не тръгне обади се да помагаме.

        Коментар


        • #5
          От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

          Днес монтирахме с двама приятели вебастото на пажерото,и го изпробвахме сьс сьд гориво над него.Печката си работи така без проблем в продьлжение на 30-40мин.,и загя охлаждащтата течност до нужната температура.Ще пробваме и с сьд под нея.Незнам колко дьрт модел е но се сравя много добре,и не ми се иска да опитвам с нафта да не и се повреди нещо.Пьк и части за стари модели не ми се тьрсят.Тьрся информация за настроиките- има 3 времена на вьвеждане(кое за какво е),ако се настои за даден час за вкл. това еднократно ли е или е с повторение за часа??
          896635544

          Коментар


          • #6
            От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

            Колега удобно ли ви е да качите някакви снимки ?
            Стана ми много любопитно , как се връзва за охладителна система , как се захранва ( електрически ) , как се захваща за купето или двигареля и т.н.
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

              Колега, и аз се сдобих със същата печица.
              Но си имам и ръководство.
              Ако имаш интерес се обади да си го снимаш.
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

                ZDR утре мисля да приключа с монтирането на резервоара за вебастото(тои е от картига на единия приятел),и ще се опитаме да качим снимки.Що се отнася за рьководството проявявам интерес колега,щом е с печицата ще е най-подробното и точно за което благодаря.













                9
                896635544

                Коментар


                • #9
                  От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

                  Проблим ли е да го сканирате това ръководство, та и други да го видят и при нужда ползват?
                  MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

                    Бе с най голямо удоволствие, ма не знам как става.
                    Ако някой може да го направи - няма проблем.
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2010-10-05-560.jpg
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5216028
                      Успях да я снимам ма до тук....
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

                        Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                        Колега удобно ли ви е да качите някакви снимки ?
                        Стана ми много любопитно , как се връзва за охладителна система , как се захранва ( електрически ) , как се захваща за купето или двигареля и т.н.
                        Връзва се лесно - слага се входа му да идва от мотора а изхода отива вътре в купето - добавка към малкия къръг.
                        Има една бутална помпа дет се слага до резервоара някъде и тя докарва гориво.
                        На тук спемантите печки както казах са достатчно възрасни (колегта маи се засеган ,аз казах че са стари кат модел а не че не работят ) и само на едната знам как се контролира дали има пламък вътре ,на тая хептен старата не знам.
                        Схема -ел. на свързване има на почти всики модели ,а свързването на водата е вече индивидуална работа в зависимост от колата.

                        Колега ням ада гръмне нищо кат сложиш нафта.Занимавал съм се достатъчно дълго с тях и щом ти казвам не се базикам.
                        Може да се наложи малко регулиране на оборотите на вентилатора - оптималното отношение нафта- въздух и бензин -въздух иска ралично количество въздух.
                        С кои часовник си ?правоагълния или овалния...
                        Логиката на часовника е съща и на 2 та - наглася се време кога да включи и има 3 времена.
                        Макс време на горене е около 30-40 мин.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Запитване спрямо монтаж на WEBASTO bw 50

                          Печката е монтирана подвързана и изпробвана,върши си работата без проблем на самотек,без допълнителна помпа за горивото(поне за сега).Часовника и е правоъгален - работи по 30мин. на зададен час.Не знам дали има настроика на температурата или тя е зададена фабрично,също така къде се вкючват двата проводника-към ключ за ел.перка на радиатора или към вентилатора на парното??
                          896635544

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X