Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

    Колеги, заради ред причини искам да сменя двигателя на 84г. Г класа с двигател на 96-97г. очиларка. Някой експериментирал ли е подобно нещо? Или да сте чували за подобна смяна? Как седят нещата със скоростната кутия? Моля за съвет. Благодаря Ви предварително.

  • #2
    От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

    Вземи се разрови за постовете на Drukman .... тук в този раздел!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

      290 тд тьрси за дизел
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

        В момента имам 3000 дизел, 100 kW. Лично мнение 290 като цяло не е толкоз ефикасен. А иначе познаваш ли някой който да е слагал 290 дизел? Ако познаваш с каква скоростна кутия. Блг ти предварително!

        Коментар


        • #5
          От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

          Какъв мотор си избрал?
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

            100kw 136ps 96 година
            Последно редактирано от CarTest™; 28-09-10, 17:34.

            Коментар


            • #7
              От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

              Вальо,от Пловдив нали сложи на неговата 2.5 тд от 150кс.,защо не му пишеш на лични.

              Коментар


              • #8
                От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                Ето колега http://www.offroad-bulgaria.com/show...=46161&page=11

                Коментар


                • #9
                  Как да се свържа с Вальо?
                  Мерси

                  Благодаря!


                  Ама Вие верно сте за .... ОЧИЛА!!
                  Телефона е в подписа му от поне 3 (ТРИ) години!!!!
                  Последно редактирано от CarTest™; 28-09-10, 18:56.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                    Първоначално публикуван от sungold Преглед на мнение
                    Как да се свържа с Вальо?

                    Благодаря!
                    Ползвай телефона или пиши тук. Не бях видял темата.

                    1. Какъв е мотора в момента? (оригинално сложен?)
                    2. Какви са скоростите? (номер)
                    3. Какви са диференциалите?(число)
                    4. За какво ще ползваш джипката?

                    Слагането на мотор 96-2000год не е проблем ако си купил цялата кола. Помпите са само с електронно управление и замяната с механични все още води до загуба на мощност.
                    Автоматика може да се сложи, но е малко терсене. Ръчни кутии се намират. По-трудно е с петите.
                    Без познат с диагностична апаратура е почти невъзможно.

                    Поши от къде си.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                      Абе, от няколко дни изчетох ...стотин страници по форумите, и пак виждам някакви странни противоречащи си неща от време на време.
                      Ето, дори в тази тема човека казва, че има 136 коньов мотор 96-та, Вальо му отговаря, че помпата е с електронно управление... Е нали уж на точно тоя двигател 606, без турбо, 136 коня, помпата му беше механична?!?! Нали е най-безпроблемния за слагане на дизелово 460?! Ето снимка на монтиран такъв.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:606_136.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5246036

                      Пак въпрос. Пускам две снимки на W124 със 136 коня и на W210 със 136 коня. И двата са 95та година. Тези двата двигатели еднакви ли са или и те имат разлики? На снимка изглеждат еднакви, само кутиите на филтрите са различни. Някой от двата има ли повече електроники от другия?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:W210_606_136.jpg
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:5246032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:W124_606_136.jpg
Прегледи:2
Размер:57.3 КБ
ID:5246034

                      Друг въпрос. 606 турбо мотора 177 коня, помпата му е електрическа, може евентуално да се заменя с механична от друг двигател. Ама всичките коли дето са с тоя двигател са все автоматици и са все W210. Това вярно ли е? Тогава каква механична кутия може да се сложи на такъв двигател без да се правят "цигании"?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:606D30LA_Motor.jpg
Прегледи:1
Размер:27.8 КБ
ID:5246033

                      Трети, последен въпрос: 603 турбо мотора 147 коня. Има ли някаква причина, поради която се избягва присаждането му? Той с механична помпа ли е? И пак, всичките ли коли на които е монтиран са автоматици? Прилагам две снимки на мотора.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:603_147.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5246031Натиснете снимката за да я уголемите

Име:603_147PS.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5246035

                      Надявам се след евентуалните отговори да ни се изясни най-после картината с трилитровите дизели, на които не ни е ясно.
                      Благодаря!
                      Без блокажи си за никъде. :D
                      Без лебедка, хептен...

                      0887 731062 - Цецо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                        Цецо, те моторите в тоя период на външен вид си приличат. И моя 250 изглежда така. Само колектора е различен. 300тубо е същия + едно бутало.
                        Това е глава 20 клапана. Дали има турбо или не се гледа от друг ъгъл. Помпата се различава само отзад. Не съм чувал за вентилиран турбо мотор с механична помпа. На вентилирания търбо мотор карантиите са различни но на снимка не се вижда...
                        На Гелендията има малко проблеми за слагане на мотор.
                        1. Лапите. Ако такъв блок е слаган на Г-търсиш оригинални, ако не е - ТНТМ.
                        2. Болта на левия тампон опира в картера. Преправка на картера или картер от същия блок за Г.
                        3. Електрониката. Сега съм се заял и ще произведа управление за такава помпа което няма да взима собствени решения.
                        Има мотори с механична помпа, но мисля 134коня е най мощния дизел от тях- 3л.
                        4. Кутия. Става всякаква която пасва на конкретния мотор. Автоматика е терсене за правене но и той става.
                        5. Кардана се преправя за стотина лева.
                        0888 557474
                        Това ми е телефона. Каквото знам ще казвам.

                        ПП Б@х ти и сураттефтера. Заради тия наглеци и телефон не смеем да си оставим в подписа.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                          Като гледам ще се спирам на 136 коньовия 606 - 6 цилиндров, атмосферен, механична помпа, и това е.
                          И този дето съм с него в момента 88 коня си ме кефи, пък бил той и слаб в определени моменти, та 136 мисля ще са ми добре.

                          Малко встрани от темата. Не разбирам какъв е проблема с телефона в подписа?! Какви са тези наглеци?

                          Аз по принцип не обичам да говоря по телефон, а и така като е написано нещо, може и някой друг да го прочете, а не и той да ти звъни. Примерно.

                          Поздрави!
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                            Офф
                            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                            .......Малко встрани от темата. Не разбирам какъв е проблема с телефона в подписа?! Какви са тези наглеци?......
                            Аз лично не разбирам идеята за налагането и интеграцията на Офроуд форум с определена техническа насоченост с Фейсбук, който за мен е сбирщина от хора без работа, търсещи основно клюки и най-голямата събирателница на лични данни в световен мащаб. Моя телефон, снимка, адрес бяха свободно достъпни за хората ползващи ТОЗИ форум. Не ми е приятно квартален посеркьо да ме пита неща прочетени по препратка от фейсбук. Нито да знае как изглежда жена ми или децата ми. Или какво съм си сложил в джипа и къде е паркиран.
                            Ако нямах толкова приятели тук да съм затрил всичко написано от мен и да съм се преместил другаде.
                            Това естествено е мое мнение и не искам да ангажирам никого с него.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                              нямам фейбук (сураттефтер)

                              Защо никой не иска да слага читав бензиняк и да добави газов инжекцион?
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X