Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Ако изчакаш една седмица, ще има новини за електрическите помпи. За 250турбо-150коня и 300турбо-177коня. Те са с редови помпи което е по-добре.
    Може ли да дадеш леко описание на това дет правиш..просто ми е интересно - ще се опитам да отгатна - някои ще ти направи електроника на която като входен параметър е потенциометъра дет се клати от жилото за газта ,а електрониката управлява онова с ШИМ дето тука писа...

    Коментар


    • #32
      От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

      Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
      на606 на 124 пак тука-таме има ръчни кутии но на 210 пак нямам спомен да съм видял с ръчни скорости.
      124- много рядко, 210 твърдо няма . Верни са ти спомените

      Коментар


      • #33
        От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

        На 124 Е класата е с жило до помпата,и няма електроника,мога да снимам даже една, и е с ръчни скорости.

        Коментар


        • #34
          От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

          Сега, като се поизясниха доста неща, за което благодаря, остава пак да започна да се чудя, 606 без турбо, или 603 с турбо. Електрониките ги оправихме.
          Днес един "спец" изтъкна, че 606 24V, много бил горил...

          За мен везните накланят към 603, че ми изглежда по-малък, по лесно ще се присажда.
          Като издръжливост как са двата двигателя?
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #35
            От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

            Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
            ....просто ми е интересно - ще се опитам да отгатна -.......
            Не позна.
            Аз може да не съм работил в сервиз, но не съм идиот.
            Машините с които се занимавам са MAN, но за разлика от камионите, цените започват от 500 000 евра, до към 3 мил.
            Ел. схемата е 300 страници, има поне 15 компютъра, най-малко 20 позициониращи мотора и 100-тина ел. вентила.
            ..Та не схващам иронията.
            На един турбодизел на Мерцедес освен налягане на турбината, температура на водата, въздуха и нафтата, обороти и педал, дали има нещо друго за следене?
            .а, пропуснах - положението на рейката. Всичко 6 датчика, един потенциометър и един ел. магнит.
            Мислиш ли, че има нещо сложно в подобно управление?
            Ако има заинтересовани мога да ви пусна и графиките на рабита на самата помпа в зависимост от всичките и външни контроли.

            На тоя етап мисля да се огранича с изхвърлянето на всичко с изключение на фабричния комп на мотора. Отстраняването на автоматика ме спасява от ABS-a и всички системи за сигурност които ми се мотаха из колата.
            Ако има смисъл, вече безгрижно мога да ремап-на помпата.
            Може и да не стане евро4 но няма да е много по-зле от чиптунинг за 500лв. направен с кабелче и програмка за 150тина лева, еднократно от някой който утре вече го няма.


            П.П. И понеже знаещите, през цялото време иронично се подхилват на ближния и чакат да гледат театрото, обещавам да пусна всички схеми (една страничка) и поправките по тях, които правят мотора независим.
            Последно редактирано от drukman; 01-02-11, 01:30.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #36
              От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

              Вальо - не знам защо намери ирония в това дето съм постнал. .... ГАРАНТИРАМ Ти че нищо такова не съм целял.Никъде не съм казал че си идиот и т.н -д аповторя пак - не съм имал за цел да засягам по какъвто и да е начин някои. Ако си се засегнал -Извинявам се .
              Аз не съм човек които се бъзика с другите ...попитаи някои които ме познава. С кеф бих се включил в проекта ти за доработка но баш сега имам други неотложни задачи и не мога.
              Попитах от любопитство.
              Сега да кажа и аз нещо по твоита доработка.
              Не е толкова лесно колкото го мислиш макар че уж са само няколко параметъра.Това дето съм бил в сервиза е едно на ръка,но в момента един от моите приятели работи в БОШ ,пише софт за моторна електроника -та дори мога да пия вода от извора... както и да е .
              Идеята е че на 606 мотор след като има помпа с жило да се надяваме че тая помпа дето се клати от моторния компот има същата характеристика.
              По идея цикловото количество нафта дет се подава в мотора се прави с механична втъзка в тия по дрртите помпи -Мерцаджите за радост са оставили нещата същите само са добавили леко нещо си.
              налягането на турбото може да се шунтира кто параметър- заора е да иам като на старите мах предпазител.Само на наи новите коли -дет са на 1-2 г се следи тоя параметър -на ЦДИ и т.н - ако има повечве въздух на нафтовия мотор не му пречи .Температурата на водата единствено ти трябва само когато е студено -да се задеиства повишаването на оборотите.Температурат на нафтата пък въобще не ти трябва.....температурат ан авъздуха също -стават много сметки които са излишни а и ако разкараш ЕГР ра тогава няма въобще никакав смисъл.Тва с температурат на въздуха на тия мотори е само заради евро клас ана колата , но при мерца дори и с ЕГР тои излиза с Евро 2 тоя мотор и не може да се преработи на ЕВРО 3.Само за инфо -Евро 2 е много дърто -моита кола е 124 300 Д с 603 мотор с подобрен катализатор и е с ЕВРО2 клас.
              Така че остана само зависимоста -подадена газ -към изпълнителен механизъм дет реално пръска нафта в мотора- същото каквото е на една кола с жило.
              ЗАБЕЛЖКА - Горнаписаното е ВАЛИДНО само в случаи че помпата с жило и помпата с да го нарека таи -вместо жило е с електрическо управление са едни и същи в голама част.Нямам чертеж на таква помпа -ако искаш мога да потърся но както казах в момента ми е натоварено много и не знам кога ще стане.

              Коментар


              • #37
                От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                Принципно и на бензина може и само с три обороти, темп вода, и дебитомер и тва е.

                Коментар


                • #38
                  От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  Принципно и на бензина може и само с три обороти, темп вода, и дебитомер и тва е.
                  При мерцедес е зор. Картите на блока(компа )не се четат. Ниали за това сега карам с датчик и абс блок. Другото което е, че ако не му дадеш необходимите сигнали където си ги търси следствието е висок разход, прекъсвач на 4000об и нестабилна работа. Доста от по-новите дори и без таблото си не искат да излязът от сервизния режим. За бензина решението е или всичко на борда или мека електроника. За желязото гарантирам от опит.
                  Старата ми кола бе със скоростна кутия от W211. 6 степенна от дизелак.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #39
                    От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                    Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                    ....... Ако си се засегнал -......
                    Цъ.
                    Аз не се засягам лесно. Това е присъщо на хора с комплекси.
                    Собственото управление ще се прави и ще следи всичко, но не знам кога ще е готово. Сега просто обръщам колата на ръчка и оставам с оригиналния комп. Светкам го, че не е с автомат и по всяка вероятност ще изхвърля имобилайзера . Питай твоя човек ако иска да каже на каква честота е управлението на магнита на рейката и колко % е максималното запълването на ШИМа.
                    Ето чертеж.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #40
                      От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                      Това е правено 1990 г някъде - никои не пази такива архиви ...Подсказка -както си е на колата сега - нямаш ли приятели с осцилоскоп -пускаш го на празен ход и после пълна газ и мери...
                      Другото е - я ми даи номера на помпата по Бош -ще попитам мои хора дали нямат ръководство за ремонт -там може и да пише нещо.
                      Тоз документ от които си показал снимката тука - може ли да ми го качиш някъде и да го имам и аз? например в Дох.бг
                      Друга подсказка- софтуериста може да параметрира и честотата -от А херца до Б херца и съответно и ШИМ -от 0 до 100 и после да се пробва с различни комбинации.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                        Ето и от мен малко инфо от днес за вентилирания мотор които е 177коня слага се ГНПот 350става перфектно и за котия по ваш избор но конкретно този беше със автоматична от Г350

                        Коментар


                        • #42
                          От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                          Не и стига нафтата на тая помпа. Трябва да се преправя при наистина кадърен помпаджия. Няма управление на турбото и не реагира на налягането в колектора.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #43
                            От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                            Значи днес бях при джипа във София върви перфектно ако искаш ште идем да видиш

                            Коментар


                            • #44
                              От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                              Аиде като се видим ще му звъна да говорим със него има и части за Г500

                              Коментар


                              • #45
                                От: Mercedes G/ Г Класа с двигател на 96-97 очиларка??! Съвет?

                                Първоначално публикуван от miro krosa Преглед на мнение
                                Значи днес бях при джипа във София върви перфектно ако искаш ште идем да видиш
                                С какво сравняваш?
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X