Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за лов

    Здравейте колеги. Изчетох доста неща за избора на джип и естествено мъглата е още по-голяма. Ловец съм и до момента се подвизавах с уаз-ка. Писна ми обаче да возя куцо и сакато. Освен това не мога да ходя с нея по по-далечни ловни полета. Искам да си купя нещо, към което имам следните изисквания:
    1. Да побира мен и още един приятел. Не държа да возя много хора. Устройва ме къса и дълга база.
    2. Ще го карам по черни пътища, разкаляни изровени и т.н. но все пак пътища. Тоест няма да е офроуд заради самия офроуд и натоварване до краен предел за да се види колко ще издържи.
    3. Не искам да излизам в студа за да си включвам 2-ното. Искам да си става от вътре.
    4. Да може да пътувам с него на 100-150 км сравнително комфортно. Който се е возил в уазка знае за какво става въпрос.
    5. Да не съм под него след всеки лов. Омръзна ми от уазката.
    6. Не знам дали да е фултайм или парт тайм. Клоня към фулл ама не съм сигурен.
    7. Екстри не ме вълнуват.
    Моля нека да пишат колеги с реален опит в експолатацията на такива джипове. Нека споделят реални плюсове и минуси. Не искам да стават бесмислени спорове за това кое е по добро и т.н.

  • #2
    От: Джип за лов

    Според мен си забравил да напишеш ориентировъчен бюджет за закупуването на джипка.
    Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
    Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

    Коментар


    • #3
      От: Джип за лов

      Благодаря за напомнянето. Забравих наистина. Мисля някъде до 5000-7000 лв. да се разпростра. При повече рискувам да остана да спя в него

      Коментар


      • #4
        От: Джип за лов

        При всички случаи фултайм,защото ловът е основно през зимата,а тогава е хлъзгаво и трябва да стигнеш до там/150км./за да включиш парт-тайма.В една тема колеги обясняваха как си карат майсторски на задно или парт-тайм,на леда,но не всеки го може .
        Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
        Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

        Коментар


        • #5
          От: Джип за лов

          Колега купи си една Лада Нива и махни задната седалка и си готов.
          Това е мое мнение.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Джип за лов

            нисан патрул Y60 GR 2.8 турбо дизел мотор къса база или чероки 2.1 дизел (слабичкото моторче) или 4.0 бензин (звяра)
            мисля че това са автомобили с доказани качества, но наистина е важно с какъв бюджет разполагаш.
            И с двата автомобила съм се возил и по пътя и извън него- по пътя е комфортно (поне за мен) извън пътя дават сигурност че ще стигнеш за където си тръгнал, пък и в двата можеш спокойно да метнеш и по едно прасе, макар че на късия нисан багажника е доста по малък.
            успех с избора и безаварийни километри с каквото и да вземеш.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Джип за лов

              Колеги, пиша ама се появява с закъснение, защоото съм новобранец тука.
              Колега citizen и аз мисля , че фултай е по-добрия вариант за мен. Не съм наясно кои модели са с фултайм обаче. Чукчи шофьор и монтьор на уазки. От друго не разбирам
              Колега stankovich, мислил съм за Нива. Даже и седалките да не махна пак ще ми е супер. Возил съм се и съм карал доста ниви. Като проходимост ме удовлетворява. Нищо, че има много по-проходими. Притеснявам се от чупливостта и. Напатил съм се с уазката. Ако и нивата е така (все пак руска машина)...
              Колега mmtrance, чувал съм и аз добри неща за тези машини. Въпрос - фултайм ли са? Каква е разликата мешду чероки и гранд чероки, че виждам добри цени за гранд черокита? Корави ли са за експлоатация? Капризни ли са и скъпи ли са частите (последното е относително но все пак) ?

              Коментар


              • #8
                От: Джип за лов

                Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
                Благодаря за напомнянето. Забравих наистина. Мисля някъде до 5000-7000 лв. да се разпростра. При повече рискувам да остана да спя в него
                Вземи си Нисан Патрул GR 2.8 турбо. Истински джип с цял преден мост и може да го намериш на тази цена.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  От: Джип за лов

                  Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
                  ... аз мисля , че фултай е по-добрия вариант за мен... Чукчи шофьор и монтьор на уазки. От друго не разбирам... мислил съм за Нива. Даже и седалките да не махна пак ще ми е супер. Возил съм се и съм карал доста ниви. Като проходимост ме удовлетворява.
                  ГАЗ-ко, мисля, че ти си направил вече своя правилен избор (само сменяш първата буква от Г на В !!!). Не пишеш от къде си, но ако в гората колата се повреди, това не е толкова важно, колкото да можеш сам да се оправиш. За толкова пари можеш да си намериш Нива в гаранция и да я караш по лов поне 100 000 км без сериозни проблеми.
                  Колкото по-лъскав джип си купиш, толкова повече ще ходиш по лов пеша.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип за лов

                    до колкото знам нисана не е фул тайм а е с автоматични хъбове отпред и до колкото знам е с блокаж на задния диф
                    черокито има и парт и фул тайм 4х4
                    относно здравина и двете джипки са здрави (стига да попаднеш на читав екземпляр)
                    като цени мога да кажа за моето чероки 2.1 дизел
                    ангренаж - 30лв
                    другите 2 ремъка (за алтернатор, хидравлика, водна помпа) са общо 20лв
                    съединител (притискател и феродо) около 200лв с помощта на колега от форума
                    фар - 30лв нов от скорпионите
                    масло за раздатка по 18лв литър
                    прочети и в двата раздела има доста информация относно моделите, разликите, проблемите, плюсовете
                    не видях от кой град си, но все си мисля че около теб ще има поне по един колега с някой от изброените машини и няма да ти откаже едно кръгче за да избереш кой е твоят джип.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип за лов

                      Трябва да решиш за какво ти е този "Джип за лов" - да ходиш на лов или да ходиш да го чупиш, надявам се че не гониш прасетата с джипката по чукарите и между дърветата. Колкото до чупенето всичко се чупи в зависимост от експлоатацията и поддръжката.
                      Тук ще получиш различни мнения за "джипки", но сам прецени какъв автомобил ще ти приляга най-много.
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип за лов

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        ...Нива в гаранция и да я караш по лов поне 100 000 км без сериозни проблеми.
                        Колкото по-лъскав джип си купиш, толкова повече ще ходиш по лов пеша.
                        Колега, Нивата по асфалт НЕ може да мине тези километри без да създаде N брой главоболия, изказвания от този тип звучат доста несериозно!
                        Относно избора на джипка: Патрола е доста корава машина, а също така погледни и Диско-то - предлага добра возия както на асфалт, така и в гората, фултайм с блокаж на междинния диф... Какво пoвече ти трябва за лов
                        Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                        Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип за лов

                          В списъкът бих сложил и фронтера къса база.Влиза в бюджета и отговаря на изискванията.Повечето имат автоматичен блокаж и освен това таванът се маха и се стреля удобно.Без задна седалка има голям багажник.Със задна седалка - никакъв.
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип за лов

                            Пишеш,че не знаеш кои са фултайм...
                            Та малко ориентиране:
                            Land Rover(всички,без Фрилендър и сериите)
                            Лада Нива(това го знаеш)
                            Mitsubishi Pajero (раздатка Super Select)
                            JEEP Cherokee (XJ)–с раздатка 242 и мотор 4,0 бензин-AMC 242(при другите мотори,не се слага тази раздатка).И разни други раздатки при Гранд,ама той е голям за целите ти.
                            (последните два,имат възможност за избор между фултайм,и парттайм)
                            Някои Тойоти от 80та и всички от 90та серия,както и 100,105,120 и т.н.(ама не влизат в бюджета)
                            Някои Ферози(много рядко и не е за препоръчване)
                            Mercedes G-klasse W463(пак е над бюджета)
                            Разни по-паркетни като първите Тойота RAV 4 и Хюндай Санта Фе(пак от първите)
                            Сигурно има и други,пак над бюджета...
                            Повечето от изброените имат дълга и къса база,с изключение на някои Land Rover(Range,Disco),JEEP Cherokee XJ и някои паркетни.Но пък вариантите с различен брой врати си ги има.(без Фероза-там версията е само къса)

                            Между другото,във форума до скоро(а вероятно и все още) се продават няколко от цитираните(не само от мен и не само фултайм) джипки.
                            Имаше Нисан с 3,3TД,повдигнат и с подходящи гуми,Land Rover Discovery 300Tdi (на път да се продаде вече),няколко Ниви(по-стара,но основно ремонтирана и рециклирана и по-нова с 1,7)...Абе има какво да се види в раздела купувам продавам,па макар и само като идеи.

                            P.S.Щом ще е предимно за лов,може да прегледаш в обявите и предложенията за коли с десен волан.Има много изгодни оферти,за доста запазени джипки и обикновенно с доста екстри.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип за лов

                              Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
                              Колега, Нивата по асфалт НЕ може да мине тези километри без да създаде N брой главоболия, изказвания от този тип звучат доста несериозно!
                              Моя личен опит ми дава основание за горното мнение. Първата ми Нива мина 105 000 км без сериозни проблеми, сегашната е на 30 000. Карани са само по лов и риболов. Или са уникални, или и шофьорът е от значение.
                              пп. Ще бъде интересно да споделите - вашето мнение на какво е основано?
                              Последно редактирано от trapper; 28-09-10, 05:06. Причина: пп
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X