Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Джип за лов

    Аз съм ловец от 10 години имам Suzuki Vitara 1.6 16v turbo гумите са 195/90/R15 във нея пътуваме 4 човека там където искам да отида там ходя досега съм нямал проблем със нея има също и БЛОКАЖ НА ДИФЕРЕНЦИАЛА / БЪРЗИ БАВНИ СКОРОСТИ и всички от ловната групичка я харесват

    Коментар


    • От: Джип за лов

      Обобщавам личните си наблюдения.

      Какво искат повечето ловци от джипа си:
      - да е здрав;
      - да е евтин при покупка и за поддържане;
      - да е икономичен;
      - да има достатъчно обем за тях и колегите;
      - да не ги притеснява минаването през шубраци
      - проходим - не хард офроуд, но поне 30-40 метра дълбка кал/сняг, голям баир, коловозите след сеч в гората...
      - да качват без притеснения кучета и прасета;
      - лесно и бързо измиване отвътре;
      /изискванията не са подредени по приоритет/

      Какво не интересува ловеца по отношение на джипа:
      - дали ще държи 120-140 км по магистралата;
      - има ли климатик - парно е добре да има;
      - музиката BOSE ли е ...


      Джипове от нашата ловна дружина

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ловен джип.jpg
Прегледи:2
Размер:142.2 КБ
ID:5601066
      LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
      LR Defender 110 - 2003, TD5
      Honda CR-V II - 2004, 2.0
      тел. 0887 581 738

      Коментар


      • От: Джип за лов

        Първоначално публикуван от nedon Преглед на мнение
        Обобщавам личните си наблюдения.

        Какво искат повечето ловци от джипа си:
        - да е здрав;
        - да е евтин при покупка и за поддържане;
        - да е икономичен;
        - да има достатъчно обем за тях и колегите;
        - да не ги притеснява минаването през шубраци
        - проходим - не хард офроуд, но поне 30-40 метра дълбка кал/сняг, голям баир, коловозите след сеч в гората...
        - да качват без притеснения кучета и прасета;
        - лесно и бързо измиване отвътре;
        /изискванията не са подредени по приоритет/

        Какво не интересува ловеца по отношение на джипа:
        - дали ще държи 120-140 км по магистралата;
        - има ли климатик - парно е добре да има;
        - музиката BOSE ли е ...


        Джипове от нашата ловна дружина

        [ATTACH=CONFIG]728076[/ATTACH]
        Минимум 30-40 метра дълбка кал/сняг

        Коментар


        • От: Джип за лов

          Сузуки Самурай-дълга база, рядко се среща, но за целта е идеален.
          P.S. Това под връх Виден ли е?
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • От: Джип за лов

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            P.S. Това под връх Виден ли е?
            Това е Кюстендилско, село Гърбино.
            А за 30-40 м става дума за разстояние
            LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
            LR Defender 110 - 2003, TD5
            Honda CR-V II - 2004, 2.0
            тел. 0887 581 738

            Коментар


            • От: Джип за лов

              Здравейте,
              Нов съм във форума и още по млад ловец. Има доста и различни мнения по въпроса, какв джип за лов да си взема. Никой не каза нещо а фронтера 2000, дълга база. Какво е мненето за тозо джип. Цената му е поносима, около 5000 лв, не лоша возия /по асфалт/ и прилично място за 4 ловци с дисагите и железата. Иначе и на мен ми допада паджерото, дори галупара, но за фронтерата има голям избор в нета. Чакам коментари и предварително благодаря

              Коментар


              • От: Джип за лов

                Първоначално публикуван от nasko13 Преглед на мнение
                Здравейте,
                Нов съм във форума и още по млад ловец. Има доста и различни мнения по въпроса, какв джип за лов да си взема. Никой не каза нещо а фронтера 2000, дълга база. Какво е мненето за тозо джип. Цената му е поносима, около 5000 лв, не лоша возия /по асфалт/ и прилично място за 4 ловци с дисагите и железата. Иначе и на мен ми допада паджерото, дори галупара, но за фронтерата има голям избор в нета. Чакам коментари и предварително благодаря
                Зависи какво имаш предвид под наименованието "фронтера 2000" . Ако е 2000 куб. см. , то дълга база няма . Само къса, с бензинов мотор C20NE. Ако е с газова бутилка , трябва да я изкараш отдолу , за да имаш отзад място за прасетата . Удобна е обаче за двама души , със сгъната задна седалка (тогава става хамбар) , а също хардтопа се сваля за 2 мин. и става за лов тип "Сафари".

                Ако става въпрос за фронтера , произведена през 2000 год. , тогава нещата са други . Дизеловите са добри , докато гнп-то не прави проблем .Стават за лов , но при условие че си прежалил боята . С едни кални гуми 31 цола и сиромашки лифт , плюс 4х4 и бавни , нямаш проблем с проходимостта.

                Между другото , по-горе на снимката на колегата nedon най- вдясно , гледам се е показала една Фронтера.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Джип за лов

                  Благодаря за коментара. Бележката е уместна. Имах предвид 2000 година. Мисля точно дизелче да търся. Боята няма да я мисля. Всепак не е паркетен джип.
                  Идеята е 4 ма другари да се возим около софия и да се забавляваме. Колкото до прасетата, мисля да направя приспособление и да ги возим външно на колата.
                  Не съм специалист по колите, може ли някой да ми препоръча майстор или сервиз сравнително евтино лифтване на джипка

                  Коментар


                  • От: Джип за лов

                    Първоначално публикуван от nasko13 Преглед на мнение
                    Благодаря за коментара. Бележката е уместна. Имах предвид 2000 година. Мисля точно дизелче да търся. Боята няма да я мисля. Всепак не е паркетен джип.
                    Идеята е 4 ма другари да се возим около софия и да се забавляваме. Колкото до прасетата, мисля да направя приспособление и да ги возим външно на колата.
                    Не съм специалист по колите, може ли някой да ми препоръча майстор или сервиз сравнително евтино лифтване на джипка
                    След като се интересуваш от Опел Фронтера , според мен ще ти е по- полезно ако първо влезеш в раздела за марката в този форум и попрочетеш малко . Има писано надълго и нашироко и за повдигането и за ред други полезни неща . Също така ще си отговориш и на въпроси , с които неминуемо ще се сблъскаш в бъдеще , с което ще избегнеш доста главоболия.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Джип за лов

                      Първоначално публикуван от nasko13 Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Нов съм във форума и още по млад ловец. Има доста и различни мнения по въпроса, какв джип за лов да си взема. Никой не каза нещо а фронтера 2000, дълга база. Какво е мненето за тозо джип. Цената му е поносима, около 5000 лв, не лоша возия /по асфалт/ и прилично място за 4 ловци с дисагите и железата. Иначе и на мен ми допада паджерото, дори галупара, но за фронтерата има голям избор в нета. Чакам коментари и предварително благодаря
                      Доста джипки смених, ползвани основно за лов, та :

                      - трябва да е,, лека'', да е къса

                      - ако возиш кучета, трябва трайно да ги отделиш от пасажерите

                      - даже и дълга база да избереш, 4 човека са много - раници, пушки, кльопане, вода, инструменти, гъби - споделям горчив опит от многогодишно возене на половината дружинка, много бързо ще си омръзнете - на един му се пие, на друг пуши или пикае, или пък му се пее..

                      - добро обслужване и най- вече гуми

                      - ако ловното поле е на 30 - 50 км отдалечено, не е задължително да е повдигната

                      - моя избор за джип за лов с тоя бюджет е Сузуки гранд витара, къса база- лека, два лоста, LSD ,евентуално климатик, на шосе е също добре...

                      Държа да е ,,лека'', щото като си тръгнал на пусия с 2-3 човека и се бухнеш в някой трап, като турят една ръка другарите и си изкочил, без да разваляш лова на останалите...

                      Коментар


                      • От: Джип за лов

                        Благодаря за коментарите. Рових доста. Но чесно казано, повече се обърках, колкото оринтирах. Мнения много и все различни. Истината е, че човек да си вземе каквото му е на сърцето, като се съобрази с някои основни нещица....

                        Ако някой продава нещо интересно, готово за лов, дълга база да пише

                        Коментар


                        • От: Джип за лов

                          Това с джиповете за лов сме го дъвкали много!Има лов и лов!Едно е полски лов на прелетен дивеч или хищници дето може и с Голф да стигнеш, друго е свински лов по коловози по половин метър или лов на водоплаващ зимата в киша и кал в които и трактор ще се бере ядове!Едно е ловното поле да ти е на 10-15 км., друго е да минеш на 50-60 км. по асфалт само за да стигнеш, отделно черния път в гората. Така че, взимай каквото си решил и наслука... както в избора, така и в лова!

                          Коментар


                          • От: Джип за лов

                            Макар че много зависи, на какво разстояние от ловното поле е ловеца, но:
                            като професионалист "от двете страни" ;-) да обобщя:
                            - за бракониерски лов - или доста подготвен автомобил, къса база - да може да избяга... в равнината се ползват и баничарки, близо до Хасфалт.
                            или каруца, пушката вързана отдолу (и за двете си има противодействия ама няма да изпадам в подробности)
                            - за полски лов на прелетен дивеч, (точно диагностициарно от колегата) - голф 2, дизел и единичката става, ма привършиха Освен на "патки" тогава - снегоблатоход...
                            - за диво прасе - ъъ тука става сложно. Сняг, кал, кучета... А и ако случайно вземеш, че уцелиш...
                            Да са живи и здрави витарките, ама обичат да си лягат на коремчетата в коловозите... за нивите пък изобщо да не говорим де ша си го тургат пАсето... А и туй, кървавото прАсе, после как мирише в колата...
                            масово - УАЗ, ама има и прежалени пикапи, и дълги бази сериозни джипове, според зависи.

                            Няма пълно щастие, хем душата в рая....

                            Практиката в едродивечовите ловни стопанства - ловците се возят в Койоти, отстреляният дивеч - в УАЗ-ки..
                            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X