Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Джип за лов

    По уродлива комбинация ... (като линка по горе) не бях виждал!!
    То, бива старт от скрапа ... ама това ми дойде в повече .....

    Дифендър му е само табелката....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #92
      От: Джип за лов

      Колеги съфорумци, и аз търся 4х4 за лов в Средна Гора. Насочил съм се към Терано, но до тук нямаше много мнения. Ще ви помоля, който има опит с Терано-то да сподели за неговата проходимост, здравина, и подръжка. Ще се ползва 60% към 40% градско към лов.
      Благодаря

      Забравих, говоря за къса база на терано2.

      Коментар


      • #93
        От: Джип за лов

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Какво сте се хванали с този фултайм не мога да разбера.
        А, като влезеш в киреча, дори и на тези джипове, които имат фултайм, най-вероятно ще ръгнеш бавните и от там нататък все едно си с парттайм трансмисия.
        Това не го разбрах... Нивата (и други, които имат централен диф) когато "ръгнеш бавните" си остава фултайм 4х4 и може да се взимат всякакви завои... Или имаш предвид нещо друго?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #94
          От: Джип за лов

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Това не го разбрах... Нивата (и други, които имат централен диф) когато "ръгнеш бавните" си остава фултайм 4х4 и може да се взимат всякакви завои... Или имаш предвид нещо друго?
          Нивата има повече лостове. Различните модели и марки използват различни схеми. Паджеро например, минаваш през блокаж за да включиш бавни. Диско има възможност да се включи на бавни без блокаж.

          Коментар


          • #95
            От: Джип за лов

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            Моментално ти отговарям. Материалите от които е направена са много лоши. Като развиеш една гайка два пъти после не можеш да я завиеш. Толкова са калпави материалите. За антикорозионна защита въобще не може за се говори. И най-важното нещо, че части с качество над средното също няма. НЯМА! Дори и оригиналните руски са боклук. Отговорът е прост - машините с които ги произвеждат тези части са още по-стари и скапани от самите ниви. А цените на немските части са като на западен джип. И на всичкото отгоре цената на нива на старо, сравнена с по-качествени джипки е нереално висока.
            Всичко това го казвам от 11 годишен опит с нива от 0 до 150 000 км. пробег. Не искам да обидя никой с нива, това са моите впичатления. Всеки има право на избор. Аз проключих с нивата преди 5 месеца и не съжалявам.
            По принцип съм съгласен с доста неща от написаното,НО сега остава да минеш и 150 000км. с Фронтерата и да направиш вече сравнение,макар и грубо кое колко ти е излязло като подръжка.Аз за сега съм по-склонен да кажа,че съм доволен от моята.Карам я вече почти 70 000км.Сменил съм лагери на колелата,амортисьори,шарнири,карета-кардани и щангите,държащи задния мост-/работи,които се сменят на всяка джипка/.Правил съм и леки кърпежи.Общо взето в седмицата навива около 100км. по гори и черни пътища.Останалото е асфалт.

            Коментар


            • #96
              От: Джип за лов

              Първоначално публикуван от kalama Преглед на мнение
              Колеги съфорумци, и аз търся 4х4 за лов в Средна Гора. Насочил съм се към Терано, но до тук нямаше много мнения. Ще ви помоля, който има опит с Терано-то да сподели за неговата проходимост, здравина, и подръжка. Ще се ползва 60% към 40% градско към лов.
              Благодаря

              Забравих, говоря за къса база на терано2.
              Понаписал съм нещо по-напред (пост #76), което се отнася точно за Терано 2 2,7 TDI,къса база, от гледна точка на "ловното" му приложение.Проходимостта е напълно прилична, предостатъчна за лов, особено с по-високи гуми.Не се сещам за някакъв системен проблем при Терано 2, може би, с изключение на биалетките, но въпроса там е повече до качеството на предлаганите резервните части. С оригиналните няма проблеми.Двигателя е добър,непретенциозен,няма верига или ремък които да се сменят.Разхода е около 10 на 100 средно.За да не излезе като в оная поговорка за циганина дето си хвали коня, ще кажа и някои недостатъци, от гл.точка използването на автомобила за лов.Щом си избрал късата база, трябва да си наясно, че тя е само за двама ловци.Качването на задните седалки предполага овладяването на техника представлаваща комбинация от сложни чупки в кръста и змийска гъвкавост, а такова изпълнение със зимни дрехи,високи обувки,патрондаж и др.аксесоари не е по силите на нормален (около 100 кг.) българин.Педалите, особено съединителя и спирачката, са разположени прекалено близко и с ботуш или зимна обувка се случва да се натиснат и двата.

              Коментар


              • #97
                От: Джип за лов

                Благодаря колега emil5koff за пояснението, по важно е аз да съм добре, пък който се вози отзад да му мисли или да върви пеша, че по не друса.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-12-10, 20:41.

                Коментар


                • #98
                  От: Джип за лов

                  Здравей колега ,имам същия преблем особено когато возя и 4 бр. кучета.Ако си решил проблема пиши ))

                  Коментар


                  • #99
                    От: Джип за лов

                    Ако въпроса е към мен... не колега, за съжаление, няма разумно решение(за мен окачване на външна клетка не е разумно решение, а и едва ли става за четири сетера или курцхара).Вариант е поставянето на едни ПВЦ "тави" или както там се казват в багажника, които се мият след лов поне да не мирише.Продават ги в Практикер и са различни в зависивост от модела.Цената им, по спомен, беше около двадесетина лв.

                    Коментар


                    • От: Джип за лов

                      Следя темата с интерес защото и на мен предстои покупка на джип за лов.Досега ходих с Нива на 11000` не ми се пише какво сменихме за 2 месеца.Един колега ме вози с едно Дискавъри 96` определено се влюбих в този джип.Даже ходих да гледам едно А2 на цена 8900 99` но се оказа много уморено милото.Оказа се че е гонило комбайните някъде си,но е попаднало на шофьори.При нас има хора и с Терано II и не се представят зле.Към колегата пуснал темата,какъвто и джип да вземеш различен от Нивата няма да сбъркаш.Аз лично съм се спрял на Паджеро,но аз кучета не качвам.Успех и дано направиш най-правилният избор за теб.

                      Коментар


                      • От: Джип за лов

                        Първоначално публикуван от jovany77 Преглед на мнение
                        ...Даже ходих да гледам едно А2 на цена 8900 99` но се оказа много уморено милото.Оказа се че е гонило комбайните някъде си,но е попаднало на шофьори...
                        Ха-ха... Това Диско (всъщност е мое вече ) не е за ловци, определено. Иначе нищо фатално му няма, освен "детските болести", а за сметка на това е в една от най-добрите възможни комплектации за модела.
                        За Паджерото ще ти пиша в другата тема.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Джип за лов

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ... И макар моя Дефендър да беше на пружини(обадих се на сегашния собственик), за която грешка казах, че се изинявам, твоята забележка , че няма такъв Дефандър - отпада. Не искам да продължавам и с останалите ти забележки.
                          С най-добри чувства! Спорим САМО по темата. И то не заради колегата, а заради попълване на твоите и моите знания.

                          П.С. В твой интерес е да спре спора до тук . Аз съм свикнал да се нахвърлят срещу мен и не ме притеснява да кажа, че съм сгрешил. ...
                          Сгрешил си, за пореден път, но това не е от значение.
                          Откровено казано, упорството и непукизма с които демонстрираш незнание дразни.
                          Има достатъчно информация в интернет за всички модели. Можеш да се образоваш а не да бръщолевиш за спор(т)а.
                          И сега малко суха фактология.
                          Името "Defender" се дава на модела през 1990г., когато на пазара се появява друг модел на Ленд Ровър - и това е Discovery. Преди 1990г. няма "Defender", има само Land Rover 90 (къса база) и Land Rover 110 (дълга база). Моделът, който си показал на снимките в най-добрия случай е производство в началото на 80-те, когато Ленд Ровър преустановяват производството на Серия 3 (дядото на Дифендъра), модел на ресьори и започват производството на Ленд Ровър 90/110 - на пружини. В този период (82-83г.) има редки комплектации, които са с облика на новия 90/110, но с ресьорното окачване на старата Серия 3.

                          Коментар


                          • От: Джип за лов

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            Ха-ха... Това Диско (всъщност е мое вече ) не е за ловци, определено. Иначе нищо фатално му няма, освен "детските болести", а за сметка на това е в една от най-добрите възможни комплектации за модела.
                            За Паджерото ще ти пиша в другата тема.
                            Да ти е честито.Определено ми хареса джипа,но предпочитам да се насоча към Паджеро.По скоро ме отказа предстоящият ремонт на Диското.

                            Коментар


                            • От: Джип за лов

                              Взимай една Витарка и газ по гората. И по асфалт и по черно все ше ти върши работа. А що се отнася за проходимост смятам, че няма да имаш проблеми дори и без лифт.
                              Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

                              Коментар


                              • От: Джип за лов

                                Много се изписа по тази тема но накрая предложихте нещо наистина сериозно!
                                колегата радо69 даде най-правилният избор
                                Лада нива-варви по асфалт 20км. и 10км. в гора и хвърля водата ако някои е издържал повече браво
                                паджеро-о.к. ама много папка
                                нисани-о.к. ама в сервиза скъпо скъпо!!
                                ARO 243 D
                                TATA SAFARI 4x4
                                VITARA ДБ 16v
                                Всичкото с лебедки 😂

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X