Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Джип за лов

    Мерси колега. Значи за Патрула е около 2000 с гумите за 3 години. Моля и останали колеги да споделят. Иначе всеки си хвали стоката ама не казва колко реално е поддръжката.

    Коментар


    • #32
      От: Джип за лов

      Ми като ги хвалят толкова да пуснат по един линк. Примерно такъв. http://www.paddockspares.com/ http://www.milneroffroad.com/ Първия е само за Ровъри, втория за всякакви японци. А сравни си ги и избери. Аз мога от сега да позная, ама ще почакам.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #33
        От: Джип за лов

        Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
        ... ама не казва колко реално е поддръжката.
        Ако си мислиш, че ще можеш да направиш някаква сметка от такава информация ...

        Толкова много зависи от състоянието на конкретната кола и от конкретните условия на експлоатация, че няма накъде повече. Един може да е сменял само масла и тук-там някоя дреболия, а друг може да е правил основен ремонт на двигателя и да е изпотрошил де що има каре, полуоска, че и диференциал. ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Джип за лов

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Ако си мислиш, че ще можеш да направиш някаква сметка от такава информация ...

          Толкова много зависи от състоянието на конкретната кола и от конкретните условия на експлоатация, че няма накъде повече. Един може да е сменял само масла и тук-там някоя дреболия, а друг може да е правил основен ремонт на двигателя и да е изпотрошил де що има каре, полуоска, че и диференциал. ...
          Абсолютно вярно. Или, както казваше Антим- Идиотите са твърде изобретателни.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            От: Джип за лов

            Здравей колега,аз мога да споделя моите впечатления за Паджеро 2 2,8 ТДИ, супер селект,десен волан,"94 година за две годишна експлоатация или около 23 хил.км.Редовна смяна на масло на 8 хил.км 6,2 литра по 12-15 лв. за литър +м.филтър 24–30 лв.,въздушен филтър 26-35 лв. всичко зависи от марката и търговеца.Купих оригинален по думите на търговеца датчик за температура 60 лв.Застраховка ГО над 200лв,данък след 14-тата година 102 лв. май беше а преди това към 140 лв.Освен за гориво за друго нищо не сам давал пари-ама пък те не са малко,извън асвалта гори 18+.Аз не сам ловец,ама ходя за кеф по баири, гори,кал и всякакви пресечени терени,ама не чак хард офроуд никаде не ме е оставял,зор сам му давал доста.Мисля,че проходимоста му е добра.

            Коментар


            • #36
              От: Джип за лов

              Вметка - от опит карал съм УАЗ, Нива, Фронтера и Хюндай. Сега пак се оглеждам за ловен джип. При мен опита показа, че основен проблем са кучетата-тоест да не ми дишат във врата и да мирише на...., и като спра и слеза за кафе да не се опитват да подкарат колата ходейки по седалките. За проходимост-80% от ловните пътища се минават и с лека кола. Помисли за мицубиши L 200 или подобни. Успех

              Коментар


              • #37
                От: Джип за лов

                Колеги, ясно е, че един може да прави основен ремонт друг нищо. Аз питам колко ви струва, и кажете при какво каране. Дали се чупи при каране или си е била потрошена. Просто пишете какво сте сменяли за колко години и при каква експлоатация. То и аз уазката не я жалех. Не отиваха чак толкова пари за ремонт, ама все нещо бъзиках. Тук протекло, там се разхлопало.

                Коментар


                • #38
                  От: Джип за лов

                  Първоначално публикуван от 4i4o Преглед на мнение
                  Вметка - от опит карал съм УАЗ, Нива, Фронтера и Хюндай. Сега пак се оглеждам за ловен джип. При мен опита показа, че основен проблем са кучетата-тоест да не ми дишат във врата и да мирише на...., и като спра и слеза за кафе да не се опитват да подкарат колата ходейки по седалките. За проходимост-80% от ловните пътища се минават и с лека кола. Помисли за мицубиши L 200 или подобни. Успех
                  Зависи къде ловуваш и кога?Явно по вашия край терените са леки?Казваш на лов с лека кола....Да напълно реално е,но много зависи от леката кола и терена.Ако мястото е предимно равнинно с тук-там леки баири спокойно Лада или Москвич с едни по-височки и сериозни Руски гуми 165/80 вършат работа.Но пак подчертавам-много зависи къде се ловува...ето и малко фото-/на лов край Ямбол с лек автомобил/.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #39
                    От: Джип за лов

                    Чичо, неща куче да видя вече при мен Карал съм цели сюрии. Само някое послушно със стопанина си.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Джип за лов

                      Като купих Паджерото беше абсолютно здраво,ни хлопане ни тропане,написах какво съм "правил" по него,как съм го карал и като го продадох пак си беше в състоянието което го купих само,че вече с гуми за мъгла и на повече километри.А бях забравил да пиша за редовното гресиране.За Черокито в подписа ми нямам още впечатления-купих го преди 2 месеца изминати километри около 2000,не съм го калял още.Пробвах го в Родопите прилично се справя.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Джип за лов

                        Никой не споменава Витара,затова аз се наемам.Евтина като покупка,евтина като наджипване,нормални цени за подръжка и не на последно място не отсъпва по проходимост на нито една джипка от горе изброените.Даже в момента има няколко примамливи оферти тук в нашия форум.Успех в избора и дано намериш твоят джип!
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #42
                          От: Джип за лов

                          А защо не Daihatsu Feroza
                          HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                          Audi A3 1.9 tdi
                          Opel Frontera B 2.2i

                          Коментар


                          • #43
                            От: Джип за лов

                            А защо не и някоя НЕизгнила Лада Нива.Успех.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Джип за лов

                              Аз не съм ловец, но пък ходя много по гьолове и реки (тази обаче почти не съм ходил). Карал съм 2 джипа за 6-7 години да споделя впечатления:
                              1. Тойота 4runner 2,5 ТД 1995 г, голям багажник, падащ борд, много удобна и да спиш в нея и да я товариш. Парт-тайм, на по-сериозни баири и сухо съм включвал двойно. Почти не съм налял в нея пари за ремонт. Взеха я читава и смених дребни неща по нея. Разход от 10 до 12,5 нафта. Нямаше клима и беше с ръчна кутия, жена ми пожела автомат и я смених.
                              2. Grand Cherokee 4.0 1995 г, фул тайм, автоматик, климатроник. Взех го с обикновена газова, от която не бях много доволен, смених изпарителя сложих голям и разхода ми падна. Междуградско между 14 и 17 газ, в града имам невероятни колебания, отдавам го на късите дистанции които карам по 4-5 км и не мога да го вкарам в режим - 24-38 газ. Като това 38 ми твърдят че е проблем от настройките на газовата. Бутилката ми крадеше от багажника, реших си проблема, махнах резервоара и сложих бутилката от долу + допълнително направен резервоар - 20 л за бензин.
                              Там където с Тойотата минавах на бавни с джипката все едно съм на асфалтов път, явно разликата в теглото и конете е осезаемо: гранда 1,7 - 1,8 тона / 180 к.с. в сравнение с 2,5 тона / 95 к.с. за тойотата си е осезаемо за вървенето.

                              Най-добрия вариант е в тестовете. Намираш хора от форума и сравняваш.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • #45
                                От: Джип за лов

                                Колеги, мерси за информацията.
                                Колега с Черокито, ти ме отчая. Разхода е умопомрачителен. 38 литра газ?!!! Има ли някой друг опит с черокита.
                                Класацията ми за момента е:
                                1. Дискавъри
                                2. Нива (заради прежалеността и)
                                3. Чероки (колебая се заради разхода)

                                Допълнително - Патрул. Колебая се, че цените са по-височки и не е фуллтайм.
                                Колкото до Витарата. Един колега имаше и след един сезон се потроши отдолу тотално. Просто е по-ниска и не става за при нас. Нямам опит с Фероза, но и тя като Витарата е парт тайм и 2-ното трябва да слизаш за да го включваш, което не ми харесва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X