Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джип за лов

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    пп. Ще бъде интересно да споделите - вашето мнение на какво е основано?
    Диското се кара предимно в гората (но определено с доста тормоз през зимния период), фактора проходимост изобщо не го коментирам. Диското в момента е на 3 годишна експоатация, преди това няколко години пак Диско и преди доста години Нива - тотална грешка! Тук дискутираме оптималния вариант за ЛОВЕН джип, а не за ХАРД разходки (не че Нивата става за там) и според мен Диското върши работа, в никакъв случай не отхвърлям Патрола или Тойота-та от списъка, но вече е въпрос на избор и намирането на читав екземпляр.
    П.П. Все пак на колегата му е омръзнало от постоянни ремонти
    Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
    Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

    Коментар


    • #17
      От: Джип за лов

      Здравейте колеги,
      Да обобщя мненията. От бургас съм, и моят опит до момента ме е научил, че тук сняг вали малко и не се задържа. Ако се задържи, ние ловзите седим в хижата на червено вино и мазни паржоли
      През другото време обачи има кал и основно караме в различни типове кал. Пак от опит знам , че късата база е по-проходима, колкото е по-лека и с по тесни гуми - пак е по-проходима.
      Искам все пак като карам кола, да не ми пъка съществено дали ще я ударя някъде. Нагледал съм се на разни, дето идва с джип ауди и се навира в уазката. Няма да е абсолютно прежалена кола, но все пак да не се притеснявам къде ще мина и как ще ме удари нещо отдолу. Казвам го защото е важно.
      За моделите които пишете:
      1. Нива - плюсове: добра проходимост, лека, достатъчно място, блокажи. Недостатъци: руско изпълнение, наистина на повече от 100 км по асфалт си е трудно, но не неизпълнимо приключение, въртящия момент и е в доста високи обороти което ме дразни. Доста форсиране трябва на моменти.
      2. Патрол къса база -плюсове: кефи ме на външен вид. Минуси: не е фултайм, което не знам как ще ми се отрази. Как се включва двойното?. Дизел - всички ми казват да внимавам. Нямам опит с такива двигатели. Четох тук по форума, че е с тежка предница и е кофти точно за кал. Идвали са 2-ма колеги на лов - едните с къса база ама не беше труден терена, другите с дълга и си мина отвсякъде. Наскоро ги бяха купили обаче и не ми казаха подробности.
      3. Чероки. Возил съм се само по асфалт и стабилизиран път. Не знам как се включва двойното. Щом има фултайм е добре. Няма ли да е тежка за калища? какво е мнението за гранд чероки? Има евтини.
      3. Дискавъри - плюсове: фултайм. Минуси - по форума четох, че бил за асфалт и леееко да излезеш навън. Гледал съм колеги. Единия закъса няколко пъти и го бутахме. Друг си мина без проблем. Дизел?
      4. Фронтера къса база - нямам инфо много. Един колега се оплакваше, че е тежка и при подскачане по чукарите и т.н. е чупил лагери (не веднъж) и разни др неща по ходовата част.
      5. Един монтьор ми препоръчва Паджеро. Притеснява ме това, че няколко горски стопанства имат, ама ги псуват много и в гората ходят с ниви.
      6. Тойоти, Ферози,Мерцедеси, Санта фета и др не кометирам. Не са или по джоба ми или не са каквото ми трябва.

      И накрая. Да минавала ми е мисълта за десен волан. Притеснявам се обаче, че като трябва да отида на 60-70 км сутринта рано, недоспал или като се връщам вечер късно да съм от страната на банкета.

      Коментар


      • #18
        От: Джип за лов

        вземи та покарай няколко различни джипки, то ще си покаже коя ти пасва. колкото до гранда, по външни габарити не се различава чак толкова от Черокито, даже хич..... а има фултайм раздатка
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #19
          От: Джип за лов

          За фултайм и бюджет от 5000-7000лв., можеш да вземеш само LR дискавъри в по-приличен вид, според мен. Даже и с климатик. Тойотите и Мерцедесите ще са по-скъпи. А JEEP 4.0 май похарчва повечко, да не говорим за цената на гражданската и данъка, ако го плащаш.

          Коментар


          • #20
            От: Джип за лов

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Моя личен опит ми дава основание за горното мнение. Първата ми Нива мина 105 000 км без сериозни проблеми, сегашната е на 30 000. Карани са само по лов и риболов. Или са уникални, или и шофьорът е от значение.
            пп. Ще бъде интересно да споделите - вашето мнение на какво е основано?
            Моментално ти отговарям. Материалите от които е направена са много лоши. Като развиеш една гайка два пъти после не можеш да я завиеш. Толкова са калпави материалите. За антикорозионна защита въобще не може за се говори. И най-важното нещо, че части с качество над средното също няма. НЯМА! Дори и оригиналните руски са боклук. Отговорът е прост - машините с които ги произвеждат тези части са още по-стари и скапани от самите ниви. А цените на немските части са като на западен джип. И на всичкото отгоре цената на нива на старо, сравнена с по-качествени джипки е нереално висока.
            Всичко това го казвам от 11 годишен опит с нива от 0 до 150 000 км. пробег. Не искам да обидя никой с нива, това са моите впичатления. Всеки има право на избор. Аз проключих с нивата преди 5 месеца и не съжалявам.

            Коментар


            • #21
              От: Джип за лов

              Колеги, нека не спорим и да си хвалим стоката. И аз съм си хвалил уазката и знам как е. Не искам да обидя никой, а да получа информация от хора карали съответните автомобили.
              Пак класация:
              1. Нива - мога да намеря за 2-3000 лв и с още 2000 да я стегна. Всеки селски майстор и разбира. От класическа уазка ще отида на малко по усъвременен вариант.
              2. Дискавъри - дайте инфо. По горе писах какво ме притеснява. Лоши отзиви по форума за проходимост.
              3. Чероки - не се бях замислял за гражданска и данъци. Не искам да плащам на всеки 2-3 години един джип още. Как стои този въпрос с Дискавърито?
              4. Патрул - има ли някой който го е експлоатирал?

              Коментар


              • #22
                От: Джип за лов

                Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
                Здравейте колеги,

                2. Патрол къса база -плюсове: кефи ме на външен вид. Минуси: не е фултайм, което не знам как ще ми се отрази. Как се включва двойното?. Дизел - всички ми казват да внимавам. Нямам опит с такива двигатели. Четох тук по форума, че е с тежка предница и е кофти точно за кал. Идвали са 2-ма колеги на лов - едните с къса база ама не беше труден терена, другите с дълга и си мина отвсякъде. Наскоро ги бяха купили обаче и не ми казаха подробности.

                3. Дискавъри - плюсове: фултайм. Минуси - по форума четох, че бил за асфалт и леееко да излезеш навън. Гледал съм колеги. Единия закъса няколко пъти и го бутахме. Друг си мина без проблем. Дизел?
                .
                И според мен това са най-добрите възможности . Патрола в добро състояние е доста дуракоустойчив . Фултайма е кеф , но при хлъзгав терен нямаш проблеми да си караш парттайма на 4x4 (стига да не е със 120км.ч.) Както писа колегата е и с цели мостове , което е предимство при сериозен офф.. , но за горски пътища и лов не мисля че е от кой знае какво значение . Като махнеш задните седалки си има място за всичко . Приятна машина за каране на по-дълги разстояния (стига да не си с много агресивни гуми) .
                За диското се отнася почти същото , само дето са малко по-капризни , но пък са по комфортни .
                Аз също съм ловец и съм на същия климат , карам си партаим джипка и не съм имал дертове със липсата на фултаим .
                За самата "проходимост " която цитираш (един минал , друг не можал) знаеш , че решаващо значение имат гумите . Слагаш си едни не много брутални кални гуми и си караш и на асфалт и в гората .

                Успех в избора .

                П.П. Не можах да разбера защо така бързо пренебрегна Паджерото ??
                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                WJ 4.7

                Коментар


                • #23
                  От: Джип за лов

                  Като колега който е минал по същия път те съветвам да изпробваш всяка една от предложение машини и понеже от три години карам Дефедер 90 ,ако се вложиш в бюджета пробвай и него.Дървен е но е много послушен и не толкова скъп за подръжка.
                  [/SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джип за лов

                    Колега, скъпичък ми е дефендера. Пък и един приятел работи едно лято като шофьор на дефенър в една фирма за сафарита и беше ужасен колко се чупят.
                    Не съм отписал Паджерото, просто споделих какво са ми споделяли горски за служебните им.
                    Общо взето се очертават Нива, Дискавъри, Чероки и евентуално Патрол. Подредбата е произволна.
                    Всеки твърди, че поддръжката му не е скъпа ама за един 100 лв е много, за друг е малко. Можете ли да ми споделите колко е горе долу годишната поддръжка на тези джипове. Имам в предвид консумативи и ремонти. Като сума в лева.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джип за лов

                      Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
                      Патрул - има ли някой който го е експлоатирал?
                      Мога да ти споделя моя опит с Патрулите - Y260 и Y60:
                      1.Понякога ходим на лов с приятели - баири, черни пътища, дупки, камъни, трапове, сняг - не съм закъсвал никъде(без да имам претенци, че е било сериозен офф-).Гумите ми са непретенциозни BFG AT.На сериозен офф- или сняг сигурно няма да издрапам(не съм и пробвал).
                      2.Редовно ходя до едно село в Родопите на 95 км от вкъщи, като 65-70 км са завои и катерене-слизане-катерене-слизане, къде се чисти, къде не се чисти.Досега двойно съм включвал само веднъж.
                      3.Доскоро почти всеки ден ходех по работа по градините - селски пътища, на които някога е имало асфалт/трошено-каменна настилка, сега са ями.Патрула скача като маймункаи имаш чувството, че всеки един момент нещо ще каже "тряс" и ще си останеш там... обаче вече три години ни "тряс", ни оставане, ни нещо повредено.
                      4.Мaхнеш ли задните седалки има място за голямо прасе и две кучета, пушки в калъфи, одеала за чакалото, храна, вода, резервни дрехи - всичко за по 2-ма души.Моя си е 1+1 с решетка - още по-удобно, като подвижна решетка можеш лесно и сам да си направиш.
                      5.Има много добро парно - зимата на -20 си е благина.Няма климатик - лятото е кофти.
                      6.Гори маалко повече, но преди това имах Нива, която лапаше 14 бензин, та не и усещам липсата сега - на дълъг път с 80-90-100, моя Патрул слиза под 10(не претендирам за абсолютна точност).
                      7.Иска редовна, ама наистина редовна смяна на маслото - аз сменям на 5000 км.
                      8.Сложиш ли му ръчни хъбове(които са по-надеждни) и ако ги държиш заключени(ако не те притеснява по-високия разход) пак ще можеш да включваш 4х4 отвътре(както с автоматичните).

                      Каквато и машина да вземеш - успех с покупката и безаварийно каране!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джип за лов

                        Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
                        2. Дискавъри - дайте инфо. По горе писах какво ме притеснява. Лоши отзиви по форума за проходимост.
                        Не се халосвайте!
                        Диско, Дефендър, Класик-всички са еднакви отдолу-окачване, трансмисия.Тогава как няма да е проходим незнам?Има по-лоша геометрична проходимост от дифендъра, но Вие няма да разберете това като я карате на лов.
                        Дизелът на Дискавъри е най-добрия възможен от изброените алтернативи.
                        Като комфорт и вместимост нама конкуренция.Като разход на гориво също!
                        За да е щастието пълно трябва само да се намери запазен екземпляр, което мисля , че не е проблем.А и после може за дребни пари да се надгражда колкото искате.

                        А за уазките внимавайте какво пишете тука.Има хора дето бдят и скоро света ще се стовари върху Вас.

                        Впрочем защо Ви е фултайм за калта, като така или иначе ще се наложи да блокирате раздатката?
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джип за лов

                          За 5 може да се купи свястно Диско. За още 2 000 ще е без забележки и с окачване. И няма да лежиш под него след всеки лов.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джип за лов

                            С риск да бъда оплют доста...возят ме на лов с един прежален Галопер ( къса база ). Удивен съм от проходимостта му , а и на асфалта не е много зле.. Проблема му беше ,че като го взе моя човек наля пари в ремонт...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джип за лов

                              Що да бъдеш оплют? Прежалената джипка е най-проходима. То си е Паджеро. Лошото е, че е на носачи отпред и има много авточасти за разбиване сменяне и регулиране. Че и зор се сменят. Имам си приятел с Паджеро и то дълго. Пълен екстремист. Кара по Хард разходки с Г класи и търпи. Но предницата винаги е изчекната на някъде. Друго си е целия мост.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джип за лов

                                Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
                                Можете ли да ми споделите колко е горе долу годишната поддръжка на тези джипове. Имам в предвид консумативи и ремонти. Като сума в лева.
                                Мога да ти кажа за мен и Патрула - Y 60, за трите години с него :
                                1.Началната стъпка - ролки, ремъци, масла - без компромис за качеството на всичко необходимо - 400 лв.
                                2.Накладки - комплекта предни + задни - малко под 90 лв.
                                3.Ксенонов комплект - идваха ми слаби фаровете - 170 лв.
                                4.Механизъм за стъклото(явно си се развалят с времето) - 110 лв нов, за ремонт на другия 20 лв.
                                5.Феродов диск - 60лв, вилка за съединителя - 40 лв, аксиален лагер - 35 лв.
                                6.Подгряващи свещи 6 броя х 15 лв-китайски."Японските" са по 25 лв.
                                7.Смяна на масло, въздушен, горивен и маслен филтър. Mobil 10W40 - 5l х 7лв, филтри общо 40-45 лв.Това на всеки 5000 км. Някъде два пъти годишно е при мен - според карането.
                                8. Гуми - вече зависи какви, от къде...но за едни хубави около 1200 лв.

                                Това е за трите години...без да го жаля - вечно мой си е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X