Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

    Аз пък не съм дочел, и се изказах неподготвен. Явно е, че се върти и входящия вал на раздатката.
    За съжаление вече не мога да направя проба, иначе без проблем...

    Но всякакви шумове са непривични, японския конструктор не би допуснал такава машина да излезе от завода.
    Най-вероятно е от лагер, зъбчатките с наклонени зъби почти не шумят. Затова и се използват масово в атомобилите.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

      Хм я и аз да попитам - има ли вече счупени колела от тези, дето Славин ги прави? Ако де, при какво натоварване и каква ситуация. Ако не - ясно
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

        НЕ
        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

        Коментар


        • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

          Някой знае ли точно какво е предавателното отношение на бавната раздатка на Витара, която се ползва масово тука ?
          Samurai Gemax

          Коментар


          • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

            Мернах в една обява за продажба на тунингована и там пише:
            С оригиналната:
            1бавна - 6,64; 2бавна - 3,54; 3бавна - 2,51; 4бавна - 1,82
            С тунингованата:
            предавателното число на раздатката на 2.48:
            1бавна - 9,06; 2бавна - 4,83; 3бавна - 3,42; 4бавна - 2,48

            Коментар


            • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

              Малко са ми съмнителни тези данни.
              На стандартните колела бавния блок редукцията е 2 към 1 ,а на тунинговия 2,56 /1 .
              Не гарантирам за 100 % точност за последното .
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                Ха сега да попитам по запознатите наскоро разцепих две скоростни кутии на витара и гранд витара заради една втулка да взема от витаровата та туй което видях лагерите и на двете кутии са еднакви има разлика в зъбчатките витаривата е по бавна та:
                Разликата ясна но на грандовите до зъбчатките има още едни тесни зъбчатки е те тез тесните в витаровите скорости ги няма аджаба за какво служат тез тесните като изглежда може и без тех

                Коментар


                • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                  Тези тесните зъбчатки както си ги описал са синхронизатори .

                  Коментар


                  • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                    Някой може ли да пусне предавателните числа на предавките на скоростните кутии при различните модели Витари и Гранд Витари ?
                    Или по-точно има ли ск.кутия с по-къси скорости от 1,6 16кл. ?
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                      На 8кл. е по-бавна пета, другите са еднакви.
                      Не съм чел цялата тема, какво си направил за 7 години, но аз на моята 16кл. смених дифовете с 5,125, за да компенсират 235/75-15 гуми. Сега се държи като стандартната, само разхода е малко нагоре, вероятно от ширината и по-агресивния грайфер.

                      Коментар


                      • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                        От Витара остана само кутия и раздатка с бавни колела .Трябват ми една идея по -бавни 1-ва и 2-ра ,но ме съмнява да има по-бавни ,защото колкото е по-малък мотора , би трябвало да са по-къси скоростите .
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                          Здравейте на всички .Търся си колела за по бавна раздатка на Витара 1.6 8V. Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                            От Витара остана само кутия и раздатка с бавни колела .Трябват ми една идея по -бавни 1-ва и 2-ра ,но ме съмнява да има по-бавни ,защото колкото е по-малък мотора , би трябвало да са по-къси скоростите .
                            Няма, но при теб може да минеш и на отделна кутия и раздатка, например от самулай .
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                              Тя самурайската 1000 куб.см е долу-горе колкото бавната витарова .Иначе варианти за отделна раздатка има ,ама уж за по-лесно ...

                              Май пак ще сменям мотор
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                                Имам един баленов 1,8 който не знам дали някога ще влезе в моята витара. Бих се разделил с него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X