Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Re: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

    Тони, моята раздатка след седмица ще е готова. Ще ти се обадя като започна да я нареждам, може да ти е в полза.
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • #32
      От: Re: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      но за да ми кажат цена ,трябват или чертеж,или диф.
      Ще е добре да се предостави диф да си го замерят специалистите, но пък за цена не виждам какво толкова не могат да дадат ориентировъчна.
      [COLOR=blue][B][SIZE=3]le Roi-Soleil[/SIZE][/B][/COLOR]

      Коментар


      • #33
        Re: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

        Ами да,Дявол Коледа щеше да праща снимки на присадена самурайска раздатка на Витара!
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #34
          От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

          Забравил съм ще ги сканирам тази седмица и ще ги кача.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #35
            От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

            http://www.twistedandes.com/foro/showthread.php?t=17280 Тук има нещо подобно,а ако се разровите ще намерите и още доста(само не знам колко струва в момента двойно-чупещо каре,а ще трябва за задния кардан).Във Враца правят пиньон и корона,ако не се лъжа за комплект на Уаз редуторен-400лв. на мост
            Сузуки Самурай-старт от скрапа
            0885192667

            Коментар


            • #36
              Re: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

              Миро ,не ми е много ясно какво правят тия пичове,пък и испанският не ми е силен
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • #37
                От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                Аз попаднах на това: http://www.lowrangeoffroad.com/suzuk...nderdrive.html
                Според мен заслужава да му се отдели внимание и да се премисли. Още повече ти като си с дълга база, задния кардан няма да стане съвсем безсмислен!
                Дали е лесно за изработка(цената му е бая висока) ще кажат разбиращите.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #38
                  От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                  Това като гледам е редуктор между ск.кутия и раздатката.Доколкото разбрах съотношението е 1,5/1 и си караш с 35-ци без проблем/така казват/.Само ,че няма да ти паснат ск.лостове ,ще се режат и напасват кардани,цената няма да я коментирам ,за мен е скъпо!
                  Информация за турските пиньон и корона-350 евро за комплект за мост +50 евро доставка до Бургас,т.е.750евро с доставката!
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                    Като гледам ,истината е ако можем да намерим кой да ни произведе тук в България евтини пиньони и корони.
                    Пропускаме още едно мнооого удачно решение ,за който всеки на пръв поглед казва-мноооого скъпо.Говоря за редуктори на главините.Пуснете материали ,ако имате ,пък да видим дали няма кой да ги направи в БГ!
                    И пак ви моля,тези ,които имат познати по фирми,които могат да направят пиньон и корона ,питайте за цена.Ако има повече желаещи,сигурно ще се ползва и отстъпка и да дойде по-изгодно.А който има разглобен диф да премери поне основните параметри,за да насочим производителя!
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                      Цецо(gen4) май има разглобен неработещ преден.
                      Цецо измери шийки, диаметър на короната, диаметър на вала при шлиците и каквото друго се сетиш, инжинер си.
                      Че ми стана интересно. Малиий, как ще и ходята на витарата 35-ци...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                        Лоши хора сте вие, зли, искате да оставите децата без храна и топъл чай, семейства искате да разбивате ..... Не знаете ли, че тук четем все болни хора. Пък сега, хем се изръсихме за изолация на блока, хем чета темата и си викам "що ми трябваше тая изолация.." .
                        Нищо де, и това ще мине. Само ако се намери тоя цяр за по-добри парици ....
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                          ...пък да видим дали няма кой да ги направи в БГ!...
                          Има в Стара Загора едни пичове, които поначало се занимават с производство на автомобилни чаркалаци. Ако имаш път насам, мини провери, намират се до обръщалото на тролеите в кв. Кольо ганчев. Фирмата се казваше Автокомерс или нещо подобно. Зле съм с транспорта в момента, та няма как да ида да проверя аз.
                          Правили са ни разни неща преди, не е имало проблем, но скоро не съм ходил. В една друга фабрика знам, че правят и циментация, линията им е нова и читава и работят постоянно. Може би ще мога да съдействам при нужда.

                          Сега като се замсиля, в Сливен така ли пък не остана кой да се заеме с подобно нещо?

                          П.П. Да, Автокомерс са, излизат на Гугъла, но добър съвет, не проверявай по телефона, а на място.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                            Диференцияли по поръчка се прават в БГ.Аз съм с правени,на редукторните мостове.В момента предавателното число им е 6,75:1,при стандарт 5,38:1.разликата е много повече от фрапираща.С гуми с размер 325х70х16,което около 34,5",КИА-та набира като спортна кола,максималната и скорост е малко над 170км/ч.При превключване на по-висока предавка,колата "издърпва" осезаемо.Разликата със щатните ПЧ е ,че "бавните" се ползват,когато трябва да "пълзиш",а не когато имаш липса на мощност.А това много повишава възможностите на машината.Има човек в София,кото може да изработи почти всичко-усилени полуоски,диф-ове с различно ПЧ,раздатки,колесни редуктори за мостове или за независимо окачване и какво ли още не.За жалост вече не пише във Форума.Както и друг колега,в друг град...жалко...Но това не значи че тук,в БГ няма...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                              А колко е предавателното число на оригиналните дифове(не на редукторните с които е сега).Много хора си мислят,че с 5,8 примерно ще качат 35-ци ама май не е много лесно когато стандартните са ти 5,12.И едно нещо се замислих преди-нямам пари за бавен кит,ми за какво ми е тогава,след това няма да имам 2000лв. за 35-ци.
                              Сузуки Самурай-старт от скрапа
                              0885192667

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                                Първоначално публикуван от Миро Иванов Преглед на мнение
                                А колко е предавателното число на оригиналните дифове(не на редукторните с които е сега).Много хора си мислят,че с 5,8 примерно ще качат 35-ци ама май не е много лесно когато стандартните са ти 5,12.И едно нещо се замислих преди-нямам пари за бавен кит,ми за какво ми е тогава,след това няма да имам 2000лв. за 35-ци.
                                И 6.8 да качат, за големи гуми си трябва мотор, ако искаш някаква пъргавост и скорост. Големите гуми значат голямо тегло и големи загуби, които не можеш да компенсираш с друго, освен по-мощен мотор. А предавателното число се избира така че да има адекватно поведение с тия гуми. Има и самураи с 33-ки примерно, ама квото и число да сложат, все си е трагична работа откъм динамика.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X