Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

    Пропуснах да напиша, че много важно е джипа да се гресира редовно – в зависимост от експлоатацията може да е след всеки тежък off road или на всеки 5000км., например. И за да не стават недоразумения ето, каква грес се препоръчва от производителя:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smz.jpg
Прегледи:1
Размер:18.7 КБ
ID:5213559
    Разбира се не е нужно да е точно MOPAR, аз използвам грес YACCO с препоръчаните от производителя характеристики.
    А относно маслото на диференциалите съм установил, че независимо от атмосферните условия (топло или студено време) при по натоварен off road, поддържане на постоянна скорост над 100км. и теглене на тежък товар, диференциалите работят по-добре, по-тихо с 75W140.
    Ето, какво казва производителя по този въпрос:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dif.jpg
Прегледи:1
Размер:26.4 КБ
ID:5213560
    Съветвам Verter да използва 75W140, понеже забелязвам, че иска да поддържа джипа си с най-добрите консумативи (както и аз) следователно 75W140 е по-подходящо за него отколкото 80W90.
    Само искам да уточня, че за мен, най-добрите не винаги означава най-скъпите!
    Последно редактирано от inyan; 03-10-10, 10:57.
    Jeep Grand Cherokee 5.2; GSM - 0892-757-619

    Коментар


    • #32
      От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

      Първоначално публикуван от aglen Преглед на мнение
      Как точно си го направил това сравнение?...
      Имах предвид, че видимо има съществена разлика. Не съм правил лабораторен анализ.
      Гледах преди време тестове на масла (Кастрол) и там 5W30 имаше много по-близки параметри в различните температурни диапазони с 10W30 в сравнение с 10W40.
      YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
      XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
      WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
      KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

      Коментар


      • #33
        От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

        Колеги, оставих джипа за ремонт на спирачките в Хеед сервиза в Надежда. Оплакванията ми бяха, че спира много зле. Колкото и да натискам силно спирачката не иска да "ковне" , даже АБС-а не се задейства. Другият проблем ми беше, че предните спирачки задържат. особено като позагрее и дясната направо започва да пуши, джипа да ми носи надясно и да няма инерция.
        Оставих го вчера в сервиза и има казах, че искам да си разчитам на спирачките и да ги прегледат и рециклират ,ако трябва.
        Днес ме "ошамариха" с една цифра от 690лв. Просто не бях подготвен за такава сума психически. надявах се джипа да ми излиза сравнително "евтино" ,но досега не е така.
        Спирачките се оказаха доста зле. Отпред освен задрало буталце и неработещо друго са ми се опекли и накладките, а са доста нови. Отзад барабаните почти не работят. Счупена накладка, неработещо буталце и течащо друго.
        Спирачна течност аз им занесах да ми я сменят.
        Исках да се допитам до вас за някои цени: В Хеед ми искат 55лв за предни накладки (67лв във Вест Ауто), 80лв за задни (87лв във Вест ауто), като имало два размера барабани отзад 9 и 10 инчови. Моите незнам кои са. Трябвало да се мери.
        Задните ремонтни комлекти (бутало, водачи, маншони) не знам колко ми ги хващат, но тук видях един колега да пише, че за Гранд Чероки са му излезнали 50лв комплекта отзад. Най-много ми искат за ремонтния комплек за предните спирачки - по 180лв на колело (общо 360лв). Тази цена е за частите, труд и шлайфане на цилиндърчетата.
        Във Вест Ауто такъв комплект (бутало, маншон с О-пръстен, водачи, маншони за водачите и някакви болтове) струва около 110лв.
        Признавам, че по сервизи не съм ходил от поне 2 години и помня цените за труд преди кризата. Как са според вас?
        Вдругиден ще видя разбивката и ще пиша кое колко.
        Ще трябва да си намеря някой доверен майстор , при който да ходя, че така малко ме изненадват неприятно.
        Надявам се сега поне да почне да спира, че чувството е ужасно на несигурност. Поздрави!
        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
        0888/00-55-37

        Коментар


        • #34
          От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

          Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
          Колеги, оставих джипа за ремонт на спирачките в Хеед сервиза в Надежда. Оплакванията ми бяха, че спира много зле. Колкото и да натискам силно спирачката не иска да "ковне" , даже АБС-а не се задейства. Другият проблем ми беше, че предните спирачки задържат. особено като позагрее и дясната направо започва да пуши, джипа да ми носи надясно и да няма инерция.
          Оставих го вчера в сервиза и има казах, че искам да си разчитам на спирачките и да ги прегледат и рециклират ,ако трябва.
          Днес ме "ошамариха" с една цифра от 690лв. Просто не бях подготвен за такава сума психически. надявах се джипа да ми излиза сравнително "евтино" ,но досега не е така.
          Спирачките се оказаха доста зле. Отпред освен задрало буталце и неработещо друго са ми се опекли и накладките, а са доста нови. Отзад барабаните почти не работят. Счупена накладка, неработещо буталце и течащо друго.
          Спирачна течност аз им занесах да ми я сменят.
          Исках да се допитам до вас за някои цени: В Хеед ми искат 55лв за предни накладки (67лв във Вест Ауто), 80лв за задни (87лв във Вест ауто), като имало два размера барабани отзад 9 и 10 инчови. Моите незнам кои са. Трябвало да се мери.
          Задните ремонтни комлекти (бутало, водачи, маншони) не знам колко ми ги хващат, но тук видях един колега да пише, че за Гранд Чероки са му излезнали 50лв комплекта отзад. Най-много ми искат за ремонтния комплек за предните спирачки - по 180лв на колело (общо 360лв). Тази цена е за частите, труд и шлайфане на цилиндърчетата.
          Във Вест Ауто такъв комплект (бутало, маншон с О-пръстен, водачи, маншони за водачите и някакви болтове) струва около 110лв.
          Признавам, че по сервизи не съм ходил от поне 2 години и помня цените за труд преди кризата. Как са според вас?
          Вдругиден ще видя разбивката и ще пиша кое колко.
          Ще трябва да си намеря някой доверен майстор , при който да ходя, че така малко ме изненадват неприятно.
          Надявам се сега поне да почне да спира, че чувството е ужасно на несигурност. Поздрави!
          Айде да те улесня относно задни накладки позовавайки се на своя дългоседмичен опит да въстановя спирачната ми система(XJ 4.0).Барабаните са два вида 9" и 10" почти съм убеден ,че твойте са 9 (познават се по това че отвън са рошави) накладката е от тесните.Като започнеш да ги търсиш например във Вестауто ще си спестиш половината от въпросите им.
          Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

          Коментар


          • #35
            От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

            И още нещо.Имай впредвит,че ремонтния комплект е доста непълен.Ако нещо ти дотрябва пиши аз имам всевъзможните,пружинки, щивчета ,пирончета и т.н.
            Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

            Коментар


            • #36
              От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

              Ами да кажа какво стана:

              Значи смените са следните:

              Предни накладки
              накладки барабани
              Щуцери
              Спирачни тръби смяна
              Скоба каре пластмасова
              Спирачни цилиндри (отзад)
              Ремонтни комплекти за отпред (бутало, водачи, О-пръстен с маншон, болтове, маншни за водачите)
              Смяна на спирачна течност
              Шлайфане на цилиндърчетата отпред

              Частите = 414лв
              Труд 258лв

              Джипът започна да спира доста по-добре, обаче започна да ми потъва педала на спираката като стоя малко по-дълго на него. Спирам и оставам на спирачка и педала започва лекичко да потъва. Потъва, потъва и спира. Тогава светва червената предупредителна лампа. Спирачки си имам през цялото време. Отпускам педала и лапмата изгасва и така до следващото натискане.
              Върнах се, гледаха , обезвъздушаваха от четирите колела, изключиха АБС-а и някрая ми казаха, че помпата ми изпуска. Сега помпата е за смяна или ремонт. Казаха, че става така като джипа не е каран по-дълго време (което е истина - 6м.) но аз не съм им казвал. Та така. Продължавам с ремонтите.
              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
              0888/00-55-37

              Коментар


              • #37
                От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                колега в една от преките на симеон има сервиз за такива помпи, на мен там ми правиха горната на съединителя и съм супер доволен, но не се сещам как точно да ти го обясня като място, ако искаш звънни някой ден да те заведа до там.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #38
                  От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                  По принцип при спирачната система с ABS се препоръчва определена последователност на обезвъздушаване и използването на DRB - подробно е описана във FSM. Погледни в това ръководство.

                  Извадка от FSM 93
                  BLEEDING BRAKE SYSTEM
                  NOTE: Use only DOT 3 brake fluid from a sealed container. DO NOT use DOT 5 silicone brake fluid.
                  1) Ensure ignition is off. Clean master cylinder reservoir cover and surrounding area. Ensure reservoir is full. Bleeding sequence is master cylinder, Hydraulic Control Unit (HCU) valve body
                  (at fluid lines), right rear wheel, left rear wheel, right front wheel and left front wheel.
                  2) After bleeding master cylinder, position shop towel below 4 hydraulic control unit brakelines. Using flare wrench, slightly open hydraulic control unit brakeline fittings individually.
                  3) DO NOT allow brake fluid to contact paint or electrical connectors. Slowly depress brake pedal. Close hydraulic control unit brake pipe fitting and release brake pedal. Repeat process until no

                  това е от 95
                  BRAKE BLEEDING (WITH ABS BRAKES)
                  ABS system bleeding requires conventional bleeding methods plus use of the DRB scan tool. The procedure
                  involves performing a conventional bleed, followed by use of the scan tool to cycle and bleed the
                  HCU pump and solenoids. A second conventional bleed procedure is then required remove any air remaining
                  in the system.
                  (1) If a new master cylinder is to be installed, bleed cylinder on bench before installing it in vehicle.
                  Refer to procedure in section covering master cylinder
                  service.
                  (2) Wipe master cylinder reservoir and cap clean before removing cap. This avoids having dirt fall into
                  fluid. Then fill reservoir with Mopar brake fluid.
                  (3) Perform conventional brake bleed as described in steps (4) and (5).
                  (4) Bleed master cylinder and combination valve at brakeline fittings. Have helper depress and release
                  brake pedal while bleeding cylinder and valve.
                  (5) Bleed wheel brakes in recommended sequence which is: right rear; left rear; right front; left front.
                  Bleed procedure is as follows:
                  (a) Attach bleed hose to caliper bleed screw. Immerse end of hose in glass container partially filled
                  with brake fluid. Be sure hose end is submerged in fluid (Fig. 3).
                  (b) Have helper depress and hold brake pedal to floorpan.
                  (c) Open bleed screw 1/2 turn. Close bleed screw when brake pedal contacts floorpan. Do not pump
                  brake pedal at any time while bleeding. This compresses air into small bubbles which are
                  distributed throughout system. Additional bleeding operations will then be necessary to
                  remove all trapped air from the system.
                  (d) Repeat bleeding operation at each wheel brake unit fluid entering glass container is free of
                  air bubbles. Check reservoir fluid level frequently and add fluid if necessary.
                  (6) Perform HCU bleed procedure with DRB scan tool as follows:
                  (a) Connect scan tool to ABS diagnostic connector.
                  Connector is under carpet at front of console, just under instrument panel center bezel.
                  (b) Select CHASSIS SYSTEM, followed by TEVES ABS BRAKES, then BLEED BRAKES.
                  When scan tool displays TEST COMPLETE, disconnect scan tool and proceed to next step.
                  (7) Repeat conventional bleed procedure described
                  in steps (4) and (5).
                  ( Top off master cylinder fluid level and verify proper brake operation before moving vehicle.

                  Вместо DOT 3 е допустимо да се използва DOT 4.
                  По принцип преди процедурата в сервиза, как беше педала? Провери ли хубаво да няма теч от някой спирачен цилиндър?

                  Как са изключили ABS-a - изключили са контролера, махнали са бушон, реле, ламата от таблото или нещо друго?
                  YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                  XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                  WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                  KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                    Спирачната течност я смених с DOT 4. Човекът, който ми я намери каза, че е такава с която се заменя DOT 3. Незнам какво значи това, но просто ми го казаха.

                    Обезвъздушаването гледах как го правят пред мен. Започнаха от задните колела едно по едно и минаха на предните. Сега не помня от ляво или дясно почнаха, но мисля беше ляво задно.
                    Двигателят беше изключен. Помпат на педала и задържат, след което изпускат течност.
                    Още поначало като им се обадих за проблема набедиха ABS-a, но след това казаха, че са го игнорирали. По какъв начин незнам.
                    Преди смените педалът си беше нортмален. Само по-твърд и спирачките не спираха добре, но педалът не потъваше. Вчера и дне рискувах и ходих с джипа два пъти до Мургаш. Като позагрее (като цяло) и спирачките стават отврат. Трябва да помпам за да спирам. задържа ли повече от секунда две и потъва доста и спиртачното усилие намалява драстично. Карах бавно и предпазливо.

                    За теч преди сервиза видимо нямаше, но казаха че като са проверявали задните барабани от едното цилиндърче имало малък теч. аз не съм забелязъл нищо. Сега след ремонта и 200км каране си проверявам течността, но тя не намалява, а дори прелива малко през капачката. Нпаълнили я бяха до горе, като мисля след карането в събота видях, че казанчето се е уляло с течност.

                    Обясниха ми, че имало някакъв регулатор, който разпределял усилието между преден и заден мост. Принципно знам за такъв регулатор, имат го мисля всички коли и като натежи задния мост разпределя повече усилия към него. Обикновено го слагат около задния мост. Ако си мисля за едно и също нещо де. Та този регулатор мисля ми посочиха като местонахождение серво помпата и абс модула в двигателния отсек. Там ли е наистина? казаха, че изпускал налягане от предния към задния мост и затова ми потъвал педала. Реално мисля имам само предни спирачки. така го усещям и само те загряват. Отзад са студени като камък докато отпред примерно замирисват на феродо от нягряване. Днес спусках от планината на парт-тайм и понижаващи за да си щадя спирачките и да не се оповавам на тях.

                    Принципно с въпросният сервиз (Хеед-91) съм имал проблем с обезвъздушаването на две помпи на съединител на страото ми ауди. След смяната им и съответно на спирачната течност остана въздух и понякога при натиснат съединител ми изпускаше педала и захапваше съединителя. Много гадно беше и след втора диагностика и опити като сегашните за обезвъздушаване и категоричен отговор - няма въздух, диагнозата беше нов маховик (който бях сменял съвсем скоро). Нервирах се, поразпитах хора и разбрах, че обезвъздушаването ставало с машина, иначе оставал въздух. Отидох в Сакар ауто - един от официалните сервизи на ауди, където ми смениха на ново спирачната течност с машината и всичко заспа. Никакви проблеми докато колата беше моя. Затова сега малко съм скептично настроен , защото историята се повтаря пак в същия сервиз и пак със спирачна течност и лично за мен подозрения за въдух в системата.
                    Бихте ли препоръчали човек, който може да направи обезвъздушаването както трябва, преди да съм сменил помпата? Моля.
                    Последно редактирано от verter; 31-10-10, 22:27.
                    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                    0888/00-55-37

                    Коментар


                    • #40
                      От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                      По принцип и аз съм скептичен към този сервиз - преди години го ползвах за моите автомобили, но се изложиха последния път (с един Шаран) и ги...
                      Там е малко тото - ако попаднеш на читав майстор може да нямаш проблеми в последствие. Като цяло собственикът - Христо е готин и много отзивчив, но явно не може да виси на главата на всеки механик.
                      Според мен проблемът е, че не е обезвъздушена самата помпа на ABS-a (там налягането е доста високо и не съм сигурен, че при неработеща помпа ще може да се обезвъздуши само с "помпане").
                      В инструкцията за 96 година е описано и специална точка за обезвъздушаване на помпата на ABS-а с DRB:
                      ((6) Perform HCU bleed procedure with DRB scan tool as follows:
                      (a) Connect scan tool to ABS diagnostic connector.
                      (b) Select CHASSIS SYSTEM, followed by TEVES ABS BRAKES, then BLEED BRAKES.
                      След което да се повтори процедурата за обезвъздушаване на спирачните цилиндри (на всяко колело) по класическата схема – задно дясно, задно ляво, предно дясно, предно ляво, както пише по инструкцията,
                      По метода, който са обезвъздушили най-вероятно остава въздух в системата.
                      Аз лично бих пробвал да обезвъздушавам системата само с помощта на помата (включване и изключване на контакт), после помпане на педала на спирачката (при загасен двигател) като особено внимавам, защото налягането, което създава е изключително опасно.
                      При автомобили с ABS система се препоръчва преди да се започне каквато и да е работа по спирачките да се натисне няколкократно (10-15 пъти) спирачния педал след като се загаси двигателя, за да се "разтовари" системата от високото налягане.
                      Относно препоръка за подходящ човек, разгледайте темите в раздела и ще можете да се ориентирате.
                      YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                      XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                      WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                      KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                        Възникна ми нов въпрос - Какво трябва да е налягането на маслото на двигателя?

                        Досега бях забелязал, че подминава 3 бара и някъде там заковаше. Днес след една кална разходка и повечко газ видях, но чак като се прибрах в София, ча като подам повече газ стрелката подминава полследната мерна единици от 5,4 !

                        Маслото е ново, Пензойл 5W-30.
                        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                        0888/00-55-37

                        Коментар


                        • #42
                          От: Re: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                          Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                          ....стрелката подминава полследната мерна единици от 5,4......
                          Махни кабелната обувка от датчика, напръскай с ВД40, сложи я пак и виж какво ще показва, някоя друга стрелка има ли аномалия
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #43
                            От: Re: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                            Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                            ... като подам повече газ стрелката подминава полследната мерна единици от 5,4 ! ...
                            При мен подобно поведение беше съчетано със записана грешка за датчика. Така че, много е вероятно да имаш датчик за налягането на маслото за смяна.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              Re: От: Re: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                              Извинявам се, сега видях че съм изписал 5W-30, но маслото всъщност е 10W-30 !

                              Другите стрелки по таблото са наред.
                              Ще проверя датчика както ме съветвате. Благодаря.
                              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                              0888/00-55-37

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                                Здравейте отново. Ще споделя как се развиват ремонтите ми.

                                Проблемът с потъващия педал на спирачката бе решен - с нова помпа (главен спирачен цилиндър)

                                Грешните показания на налягането на маслото: проверих както ме посъветвахте датчика и неговите връзки. Оказа се просто, че липсва мъжкият конектор, който щраква в женския на самия датчик. Нещо е преправяно там и кабелчето е хванато някакси на самия датчик. Определено се е зацапал и дава грешни показания. Засега не съм правил нищо, защото първо искам да погледна коя част ми липсва и как изглежда и тогава ще го правя.
                                Благодаря за съветите и помоща.
                                Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                                0888/00-55-37

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X