Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте,

    Купих 676П но на двата прозореца, които съм снимал масло няма. От къде се налива и какъв тип масло трябва да сипя. Как да разбера после, че се смазва всичко както трябва?
    Другото, което ме интересува е ключа до този за посоката на шпиндела за какво служи? За смазване или за някаква помпа за охлаждаща течност.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Дай някакъв мейл да ти пусна техническия паспорт .

    • scandalo
      scandalo коментира
      Редактиране на коментар
      Колегата : pgv64 ми прати паспорта

  • На първата снимка това е прозорчето, през което виждаш тръбичката ,която пуска на пулсации масло когато фрезата работи! Отдолу е пробката за наливане на маслото!

    Снимка две : това е прозорецът за нивото на маслото в картера на машината, в дясно от него е пробката за източване!
    Снимка три : Прозорчето за нивото при ръчната помпа и над него е пробката за доливане /обезвъздушаване!
    В общи линии е това! Маслото в моята е М10Д - руско! Даже съм налял повече!
    Прикачени файлове
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • А ключа до този за посоката на шпиндела за какво служи?
      Търся си и обица също.
      Последно редактирано от scandalo; 14-06-22, 21:08.

      Коментар


      • Ми то си е нарисувано - за помпата на охлаждането е.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • scandalo
          scandalo коментира
          Редактиране на коментар
          Има 3 положения на ключа в кое трябва да бъде ?

      • Здравейте ! Случайно попаднах на този форум и се радвам, че има много информация относно фрезите. Търся документация за фреза - " Хеброс ФБ 501" и по-конкретно относно хидравликата и обслужването и . Предполагам, че е сходна на РБ 501. Ако някой има информация ще се радвам да сподели. Благодаря предварително !

        Коментар


        • Румънска инструментална фрезичка . В събота я изпратих за Камено бургазко . Да е жив и здрав колегата който ще работи на нея . Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220806_131731_056.jpg Прегледи:133 Размер:555.7 КБ ID:6883426
          Последно редактирано от sek.1; 05-09-22, 07:08.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Намери ли щос глава за твоята ?
            Последно редактирано от sek.1; 09-08-22, 05:55.

          • pgv64
            pgv64 коментира
            Редактиране на коментар
            Не , Станьо , още не съм намерил щос глава за моята 676. Е все някога ще изпадне!

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            То и аз така чакам да изпадне за ФУ 321 оригинална . На ТОСчето имам оригинална ама сърце ми не дава тая малка машина да я натоваря по сериозно . Иначе имам чисто нова от Авиа ама трябва да и правя фланец за да я кача на 321 .

        • Извинявам се ако не е за тук но, може ли малко информация за тази машина. Имам възможност да я купя за 1500 лв с бонус към нея 1 касетка с ножове и инструменти

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            На това цена колкото на скрапа . Тон и половина по 40 стотинки та поне като се окаже много уморен и разсипан да си върнеш парите .

        • Здравейте, не разбирам много от фрези, даже хич, затова искам да попитам за какво служи лирата на фрезата и на какъв инструмент се слага?
          И още нещо, някъде в София има ли фирма или човек за ремонт и поддръжка на фрези?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X