Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CZ 75 SP-01 SHADOW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: CZ 75 SP-01 SHADOW

    За спорт за сега не,просто тази година прекратих спортната си кариера след близо 20 години и незнам дали веднага трябва да се впускам в нови предизвикателства.
    За всекидневно носене си имам един вече дъртичък Глок-19,но напоследък много ми се иска да си купя и един пълноразмерен изцяло метален пистолет и понеже ме мъчи носталгия по едно служебно ЧЗ-75 ,което носих преди време та си мисля ако случайно си намеря някое ЧЗ-75/85 да се боря с КОС,но както писах и преди с тези презентации на Сянката ми минават други мисли през главата.

    Коментар


    • #17
      От: CZ 75 SP-01 SHADOW

      Каквото и да е ЧЗ -то си е истинско......супер си е и аз в момента вече втора година работя със служебна 75-ца, но Сянката ми е мечта.....
      LZ3YG

      Коментар


      • #18
        От: CZ 75 SP-01 SHADOW

        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение

        Цевта е хромирана и не „полигонална” с 6 канала и дължина 120мм. Конструктивно е разположена възможно най-ниско така че оста и да има най-добра сходимост с ръката на стрелеца за компенсиране колебанията на отката. В тази връзка е станало възможно затворната рама също да стане по-ниска, но някои стрелци я определят като неудобна за бързо зареждане на оръжието. Личните ми впечатления не са такива. Чехите са направили доста удобно оребрение както в задната, така и в предната и част, а освен това мерника е доста висок и стабилен, което също улеснява зареждането както с две, така и с една ръка.
        Извинявам се, но цевта на нито едно ЧЗ не е хромирана. За справка виж какво представлява цевта на Макаров.
        П.П. Това което си наприсал е просто прекрасно.
        П.С. Лично аз съм почитател на оръжията създадени от папа Джон и то нещо от рода на 1911 или Хай Паур, но поглеждайки цените на някой пистолети ... например на STI 1911 Ренджер ІІ или Рендж Мастер ми става лошо ( и за това си взех Аркус )...
        Като гледам и Аркус нямат желание да раздвижат нещо техните пистолети и дори са ги влошили като качество и май започва при мен едно замисляне ... сапунерка от Австрия или Чехкинче със скъпа поддръжка...

        Коментар


        • #19
          От: CZ 75 SP-01 SHADOW

          Глогинката е сравнително по лека и бива за всекидневно носене.
          Ако ще го носиш само на стрелбище няма заначение ........каквото ти душа сака

          Коментар


          • #20
            От: CZ 75 SP-01 SHADOW

            Айде пак, на всяка манджа глогинки (и глогинкаджии)!!!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: CZ 75 SP-01 SHADOW

              Здрасти.....
              Поздрави от Варна за отбора на Шуменско пиво.........
              Аз съм Оня дето ви обираше медалите ,докато не вкарахте стрелба с една ръка в играта,не че не мога ,просто не са ония години вече..........
              Сега за Сянката -ПИРФЕКТЕН пищов )
              Моя между другото се продава......просто 9мм вече ми отесня като калибър

              Поздрави

              Коментар


              • #22
                От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                Ще ми се да изтупам праха на тази тема с един кратък въпрос: След като бутонът за изваждане на пълнителя е толкова издаден навън, има ли опасност от неволно натискане при ежедневно носене и изпадане на пълнителя?

                Имам мераци за такъв пистолет, но ако ще му събирам всеки ден пълнителите от земята, това е проблем. Чудя се и как ще се държи в кобур за скрито носене, който е доста прибран към тялото или казано по друг начин, направо се пъха в гащите с щипка. Това не е ли още една предпоставка за "хвърчащи пълнители"?

                Сега имам само ТТ и такива проблеми не съществуват, но доста ми омръзна...

                Коментар


                • #23
                  От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                  Ами въпросният пистолет се носи само в такъв кобур и до този момент с изхвърчали пълнители не е имало проблем . Кобурът е на Вега - от мека кожа. Вади се доста бързо от него, но после много зор се натиква обратно. Като се замисля май това е единствения начин за ефективно и удобно скрито носене на Сянката.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #24
                    От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                    Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                    Ще ми се да изтупам праха на тази тема с един кратък въпрос: След като бутонът за изваждане на пълнителя е толкова издаден навън, има ли опасност от неволно натискане при ежедневно носене и изпадане на пълнителя?

                    Имам мераци за такъв пистолет, но ако ще му събирам всеки ден пълнителите от земята, това е проблем. Чудя се и как ще се държи в кобур за скрито носене, който е доста прибран към тялото или казано по друг начин, направо се пъха в гащите с щипка. Това не е ли още една предпоставка за "хвърчащи пълнители"?

                    Сега имам само ТТ и такива проблеми не съществуват, но доста ми омръзна...

                    Доста оптимизъм и мерак се иска тоя пищов да го носиш всекидневно .....скрито.
                    Повечето от притежателите му го носят в куфар или чантичка до стрелбището......

                    Коментар


                    • #25
                      От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                      Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                      Доста оптимизъм и мерак се иска тоя пищов да го носиш всекидневно .....скрито.
                      Повечето от притежателите му го носят в куфар или чантичка до стрелбището......
                      Много пищови могат да се носят скрито.Ако не знаеш как си смени шивача.

                      Коментар


                      • #26
                        От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                        С такъв въпрос - не ти трябва и това желязо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                          Ами въпросният пистолет се носи само в такъв кобур и до този момент с изхвърчали пълнители не е имало проблем . Кобурът е на Вега - от мека кожа. Вади се доста бързо от него, но после много зор се натиква обратно. Като се замисля май това е единствения начин за ефективно и удобно скрито носене на Сянката.
                          Чуек.... Тва животно да го носиш на вътрешен трябва да си голям ентусиаст. Респект един вид.....
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                            Ами аз и Ругера така нося
                            Щом никой не го вижда дори, когато съм по къс ръкав, значи това е начина, ама и аз съм си с размерите на Чубака (но не толкова космат)
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #29
                              От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              Ами аз и Ругера така нося
                              Щом никой не го вижда дори, когато съм по къс ръкав, значи това е начина, ама и аз съм си с размерите на Чубака (но не толкова космат)
                              А това обяснява нещата.... имам едно ууки което за постоянно носене мъкне Хеклер и Кох Марк 23. И то милото чубаче във вътрешен кобур.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                                Не виждам проблем да се носи във вътрешен скрит кобур пълноразмерен железен пистолет! Аз моето ЧЗ 85 съм го носил на всякакви дрехи, включително и защипан на връзката на анцунг, макар че последното наистина е притеснително на моменти! Все пак пистолети се носят скрито отпреди на някой да му хрумне че могат да се правят и от претопени кофички за кисело млеко! Пък сега ако некой не е папкал когато е трябвало, да си купи Деринджър ако ще!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X