Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нужда от малко помощ за диагностика на Автоматична Скоростна Кутия

    И аз съм имал същият проблем. Оправи се окончателно със смяната на акумулатора.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

    Коментар


    • #17
      От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

      Да не отварям нова тема - на моето Д2 забелязах , че кутията сякаш превключва късно - на 2700-3000 об. Разхода също е висок според мен - около 14 смесено. Особено силно е изразен този ефект като е по-студена кутията - сутрин двигателя достига работна температура, а кутията ( на прав равен път със 100 ) сякаш е на трета, обороти около и над 3000. Вечер на връщане на същия участък (навярно с позагряла кутия) - 2100 об., определено четвърта.
      Смених маслото ( около 5 литра ) и филтъра - определено има подобрение, но не е каквото трябва да е ( карал съм и 300 тди автомат ). След 500 км ще сменя още веднъж 5 литра. Старата течност хич не ми хареса - мътно кафява и сравнително гъста.
      Ако и след втората смяна не се пооправи, един колега с 300тди , АСК, ми разправя , че на или около помпата имало лост или жило , не разбрах точно, откъдето регулирал точно момента на превключване. Има ли нещо такова и на ТД5, и ако да - дали да го пипам ?

      Коментар


      • #18
        От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
        Да не отварям нова тема - на моето Д2 забелязах , че кутията сякаш превключва късно - на 2700-3000 об. Разхода също е висок според мен - около 14 смесено. Особено силно е изразен този ефект като е по-студена кутията - сутрин двигателя достига работна температура, а кутията ( на прав равен път със 100 ) сякаш е на трета, обороти около и над 3000. Вечер на връщане на същия участък (навярно с позагряла кутия) - 2100 об., определено четвърта.
        Смених маслото ( около 5 литра ) и филтъра - определено има подобрение, но не е каквото трябва да е ( карал съм и 300 тди автомат ). След 500 км ще сменя още веднъж 5 литра. Старата течност хич не ми хареса - мътно кафява и сравнително гъста.
        Ако и след втората смяна не се пооправи, един колега с 300тди , АСК, ми разправя , че на или около помпата имало лост или жило , не разбрах точно, откъдето регулирал точно момента на превключване. Има ли нещо такова и на ТД5, и ако да - дали да го пипам ?
        На ТД5 скоростната кутия е с електронно управление и няма настройка като на 300тди.
        Лок-ъпа като не заключва се появяват твоите симптоми.

        Коментар


        • #19
          От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

          Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
          Лок-ъпа като не заключва се появяват твоите симптоми.
          Това , за което си говорят Bay Jeep и Барбарона по-горе ли ?
          Как да уточня причината сам ? Ако сам не става , къде във Варна да ида ? Само МП ли или има и други ? Искам да е място с реноме , поне като колегата от Пловдив ssspeed, че като не разбирам от автоматици да не ме пуснат по пързалката.

          Коментар


          • #20
            От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            Смених маслото ( около 5 литра ) и филтъра - определено има подобрение,................................ Старата течност хич не ми хареса - мътно кафява и сравнително гъста.
            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            Как да уточня причината сам ?
            Локъпа има съвсем друга функция и това дали заключва или не въобще не се отразява на превключването на скоростите.Закарай автомобила на диагностика и да извадят разпечатка на живите данни в движение.Мътната и гъста течност е притеснителна.Със застудяването на времето автоматиците създават такива проблеми.Промивката на кутията неколкократно и слагане на правилната течност би подобрило осезаемо нещата вероятно.

            Коментар


            • #21
              От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

              Да , аз забелязах подобрение дори и само при половината течност сменена.
              Дали мътната и гъста течност е причина или следствие ?
              Къде във Варна да отида за добра диагностика ?
              Сложих Valvoline atf dex-merc - пише, че отговаря на DEXRON 3 ....

              Коментар


              • #22
                От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                Дали мътната и гъста течност е причина или следствие ? .........................
                Къде във Варна да отида за добра диагностика ?
                Мътната и гъста течност е причина от следствието.Нормалния процес от износването на железата вътре в кутията се отмиват от ATF-a и сгъстяват течноста.Затова се налага промивка и замяна на течност и филтър.За диагностика отиди в МП нищо ,че не са много наясно с материята поне диагностиката трябва да е читава.Пусни какво е прочела диагностиката и ще умуваме дали и какво има на кутията

                Коментар


                • #23
                  От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  ...За диагностика отиди в МП нищо ,че не са много наясно с материята поне диагностиката трябва да е читава.....
                  Ц!
                  От кутии нищо не отбират. За моята(макар и на П38 ) и то в София, отговорът бе, че диагностика и ремонт на автоматични скростни кутии не правят.
                  НО, с огромно удовоствие ми предложиха нова( на цената на 4бр. Рейджа П38 second hand) - ако искаш.......
                  Поздрави
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                    Той колегата да беше в София ще го упътим където трябва,за Варна незнам къде и затова казах МП.Ремонти не правят но поне една диагностика не би трябвало да отказват.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                      Звъннах им току-що, думите им бяха '' Ами елате, ама не знам дали ще имаме диагностичен софт за вашата кола''. Поне обещаха ако нямат да не ми искат пари. За другия петък, тъкмо ще имам време да я понаблюдавам още малко.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                        Обади ми се.
                        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                        Grand 3.1TD
                        0898 620 306 Стоян

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                          Тъй...
                          Ходих при препоръчания от Стоян човек във Варна, тества кутията само на ход, топла и студена, беше категоричен че няма проблем, няма нужда от още една смяна на маслото, не я е закачал на компютър. Имало според него проблем в горивната система, защото студена не иска да се форсира над 3000 оборота - днес и аз го пробвах - така е, ама това е друга бира.
                          Надявам се да е прав и Таргата да се готви с CDL-a, че тъй не става - оня ден ( верно сина ми ) я закопа на прав равен черен път в едно локвЕ, че станахме за смях на гаргите когато жена ми дойде да ни дръпне с клиото.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                            Да не отварям нова тема, ще използвам тази за съвет за моето Дискавъри. Имам проблем с автоматика, много трудно започна да превключва скоростите, на високи обороти и като го вдигнахме се разбра, че има няколко теча от кутията и нямаше достатъчно масло в нея. Оправихме течовете, сложихме колкото масло е нужно, но имаше минимално подобрение. Според майстора хидротрансформатора е заминал и помпата е правила по-голямо налягане и заради това е избило маслото. Ако сложим нов(рециклиран) хидротрансформатор щял да бъде много стегнат за тази помпа и след известно време пак ще избие маслото. Какво да правя? Да го сменям ли или да търся цяла кутия втора употреба( която е много пари и няма гаранция, че ще е в по добро състояние)
                            O898595418 - Митко

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                              Как точно допълнихте маслото?
                              1. Пълни се докато подлее.
                              2. Пали се колата и се минава през всички предавки и са задържа за 10-15 секунди.
                              3. Пак се долива докато подлее.
                              4. Източваш всичко, сменяш и филтъра и пак горната процедура.
                              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                              LZ2РSD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                                Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
                                Ако сложим нов(рециклиран) хидротрансформатор щял да бъде много стегнат за тази помпа и след известно време пак ще избие маслото.)
                                Това е най готиното обяснение което съм чувал!!Общото между ХДП-то и помпата е ,че корпуса на хидротрансформатора върти помпата! Маслото не избива от високо налягане а от износена втулка в корпуса на помпата!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X