Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

    За тази тема е отговорен добре познатият Ви Ники Кисимов, който ме покани на пистово състезание в град Серес - Гърция.


    Тъй като повечето от експедиционните BMW-та отлежават пред Камор Ауто преди да минат през неговите ръце, реших, че темата и без друго е за този раздел.
    На фотографията Ники е доста червендалест не защото се е препекъл на 37 градусовата жега в Серес в последните дни, не защото се е изчервил от срам, а просто защото тентата на тима е с червен покрив.


    Новият състезателен мотоциклет на Мартин Чой е получен само преди седмица. Ники е добавил спортният кит и го е предал в ръцете на отбора.


    След това, при една наша среща в сервиза, ме уговори да отида на състезанието, защото щяло да има изненади...
    - Ела - каза - ще видиш как Мартин Чой ще ги пребие гърците и ще ги остави с отворени уста и насълзени очи.
    Естествено, когато чух името Мартин Чой аз машинално попитах: - Мартин Кой ?
    Чой - каза Ники - Мартин Чой ! Баща му е от корейски произход, но той се състезава само за България. Отправяли са му предложения от най различни държави да участва за тях, но момчето си държи на България. Даже имам чувството, че е изпуснал някои големи шансове, заради своето упорство. С две думи странна птица е този младеж. Където се появи - бие на ред, но не се появява навсякъде.
    А сега и с Новото BMW !


    И така, фокусирам аз през стъклото на новото BMW и гледам умислен младеж, седи и зяпа някъде в областта на скоростният лост. Явно се чуди как са подредени скоростите при мотоциклета. Дали да не му обясня ? Първа е надолу и после само нагоре .


    Малко по рано бях заснел същият субект да чисти екипа на Мартин Чой - което си личи от надписа на гърба.


    Също така заснех без съмнение и господин Чой - баща, докато изграждаше стратегията на екипа.




    Пистата в Серес е едно интересно съоръжение - според мен спонсорирано от гръцкия синдикат на кафеджиите.


    Защо мисля така ли ? Защото пистата е от двете страни на трибуните и няма начин да се изкефиш, ако не се изКАФИШ в някое от кафетата разположени на главната трибуна.

    То не бе фрапе не бе второ, та трето...........в тая жега.

    Обаче климатиците им са железни....

    А Слънцето те забива в мозъка, като Чук - Пирон!


    Разбира се почитателите на ИТАЛИАНСКАТА техника, са "извратеняци " - както навсякъде.

    По покривите Ша ми ходят ! - Ми да не са тез мотори за "уличници" ?

    Майтапа настрана, но в един от класовете до 600 кубика, Дукати-то изпревари всички, без първия.






    Та така, щракам си аз безпроблемно, докато съвсем случайно не засичам като двете лица на една монета, или като Инг и Янг...

    Ха, ама те си приличат............
    Леле.... добре, че не му казх за скоростите ! Голем резил, щеше да настане.
    Явно се концентрира момчето, за предстоящата битка.



    Дотолкоз е вглъбен, че не ме забелязва, когато по най папарашки начин го снимам от 5 метра с телеобектива.


    Ники ми бе споменал, че е притеснително да излизаш на състезание с толкоз нова/ на една седмица/ машина.














    Следва продължение:
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-09-10, 19:28.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

    A човекът, който чете вестник на втората снимка е Иван Луканов. Бивш състезател (за те, които не знаят де) и треньор, и мениджър на Чой (дано не бъркам). Заедно със сърбина Бато основават "Бато-Луканов рейсинг клуб, за който се състезава Чой! (ако е спам, да се затрие! Сори, Ник!)
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

      Състезанието:

      Ей това момче тръгна на състезание със залепени лепенки на гумите - помислих си аз, дали няма да се окаже фатално за баланса ?
      Но имаше загряваща обиколка за гумите.


      Първи в загряващата обиколка се впусна другият състезател с BMW, от гръцкия отбор - Сакис номер 95.
      От Ники Кисимов бях чул, че гърците са получили тяхното BMW с един месец по рано.
      Разлика между двете машини няма.
      Втори беше Мартин Чой с номер 77.


      Аз бях избрал за снимане едно място на пистата с няколлко последователни завоя, от където можех да покривам с телеобективи доста голям зрителен ъгъл. Специално за случая мъкнех двикилограмов телеобектив Olympus OM, произведен в далечната 1986 година от стъкло и алуминий / никаква пластмаса / .
      Закичих телеобективите, между бодливата тел и зачаках шумотевицата от старта на машините.
      Бръмчене, квичене от притривани гуми и състезанието започна.
      Не след дълго състезателите достигнаха и моята пусия .

      Първа снимка - забелязах, че Мартин Чой е трети.

      Първо е гръцкото BMW на Сакис, втори е моментният първенец в шампионата Константинос и трети Чой.










      Втора обиколка:
      Ха , Чой изниква втори след завоя.


      Не се лъжа - втори си е, значи затова бяха ръкоплясканията преди малко, някъде е задминал номер 1.


      Инак в началото е доста нагъстено, като в смокиново сладко.


      Тук ме изненадаха, като заходиха много външно към завоя. Явно Сакис си пази първото место и затваря възможноста за атака непосредствено след виража.

      Чой пък го дебне, за грешка, че да го задмине. Макар с еднакви мотори, те имат различна техника на каране, която дава поразителни разлики в скоростта.
      Виждате на снимката Сакис, как накланя главата и отваря вътрешно рамо към завоя, което променя аеродинамиката, докато Чой не променя положението на главата и спазва строго аеродинамична поза.

      Трета обиколка, закономерно Мартин Чой се появява начело.






      Нова обиколка

      Дистанцията е около 10 метра.
      Изхитрявам се да ги снимам и в гръб в отдалечен завой.


      Пета обиколка, разликата е около 15 метра.

      Започвам да се заглеждам с какво Чой печели ? Забележете как се е гмурнал във завоя. Главата не променя наклона спрямо мотоциклета.

      Рамото е прибрано зад спойлера и е затворено към мотора.

      Шеста обиколка. Първият от поредицата завои е събран максимално. Още със самото излизане от завоя, мотора е изправен и е готов да атакува следващия братен завой.


      Естествено ранно влизане в завоя.

      и резултатът е налице, вижтв какъв отдалечен заход към левия завой с последващо мощно ускоряване.

      Обърнете внимание на задните състезатели, колко късно са започнали първия от поредицата завои.

      И колко късно влизат във втория, докато Мартин се измъква с цялата газ.


      Разстоянията между следващите трима остават непроменени, докато Мартин Чой трупа аванс.


      Щеста обиколка - същата картина.

      Максимално прибран Чой




      и доста по ветрилообразни преследвачи.


      В крайна сметка победа за Мартин Чой


      Макар, че на Финала вече имаме пристигнал победител с конкурентната марка


      Следва :
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-09-10, 22:08. Причина: Новият тъп софтуер, с токоз много възможности, че само те обърква.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

        Естествено аз не съм най големият разбирач от мотоциклети, даже никакъв разбирач не съм - НО:
        Сравнете това


        с това преминаване


        и веднага ставя ясно, за какво иде реч.
        Да не говорим за номер 1 на заден план, който на всеки вираж отлепяше предна гума.
        Ефектно, но не ефективно !

        Казвам всичко това, защото при последващата среща на Ники с колегите от гръцкото BMW, един от тях рече:
        Е, всички си го знаем МаринЧО, че е малко лудичък.

        Лудичък ли ??????????????
        Хич даже не е , ами точно знае какво прави Юнакът и не отстъпва от дисциплината ни на Йота.


        Защото това преминаване


        няма нищо общо с това

        например де .
        И правилно заключи шефа на гръцкия екип na BMW - " Need more power "


        Но понеже гледаше към собствения си екип, така и никой не разбра какво искаше точно да каже.

        Механиците, останаха замислени .
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-09-10, 22:33.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

          Перфектно и увлекателно. Както винаги. Благодаря младежо.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

            По същото време Мартин приемаше поздравления - първо от Колегите на пистата.




            Ох, бая зор, ще да е било.




            При толкоз пот




            Но все пак щастието се усеща в погледа.


            Следва дежурното палене на гуми.






            Триумфална обиколка с байрака.




            Подмятане на Body - то.


            Изслушване на напътствия и поздравления.




            и Купи във очакване на Шампионите.


            Красавици в очакване на победителя.


            Треньори в очакване на резултата.


            И резултатът не закъсня .


            Следва награждаване. Ой на батя !!!!!!!!!!!!!!!

            Ох на Батя !


            И на татя




            И пак на Батя


            За да не вземе някой да хукне към Гърция, публикувам и снимки на двете победителки при жените.



            Колкото и да клатиха бутилката от шампанско - дори и ТЯ не успя да шупне ни капка.


            Та се наложи да си доливат


            Парадоксално, но както предположи Ники Кисимов, имаше дори сълзливи интервюта от шампиони.




            Може би заради това, купите в " Кралския " клас така и не се раздадоха. И останаха празни.

            Както и девойките от Кралския клас .

            Край !
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-09-10, 23:52.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

              Много хубаво.

              Коментар


              • #8
                От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

                Да!
                Беше приятно и за гледане и за четене.
                Поздрави.
                I am just a simple man.

                Коментар


                • #9
                  От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

                  Ники, благодаря ти за прекрасния репортаж! Много се радвам за Мартин-фен съм му отдавна! Дано да не помисли да сменя татковината, защото останаха малко състезатели с които да се гордеем /като си помисля само, че разни комплексирани дупета в мото форумите го оплюваха-завистта не е от вчера!/! Поздравления на целия екип!
                  п.с. Състезателят е страшен, но не мога да се сдържа-баварецът е жесток, басси машината!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

                    Благодаря Ник за хубавите снимки и разказа!
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

                      Страхотно разказано и показано! Не съм кой знае какъв мотофен, но пожелавам от сърце на Мартин Чой винаги да бъде №1!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

                        Интересен експедиционнен мотор
                        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

                          Готин репортаж.
                          Поздравления за това.
                          Някой ще обясни ли защо няма награждаването на Мартин ?
                          Какво е станало точно ?
                          .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

                            Браво супер репортаж .Супер си се справил ! Още много успехи на Мартин и екипът му

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да Ви представя Мартин Чой и новото му BMW 1000.

                              Само аз ли забелязвам тази снимка???



                              Ник, поздравления! И за състеписа!

                              Кога е следващото? Искам и аз да ходя.
                              You'll never find out - I got no key hole....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X