Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дървени покриви и покривни и конструкции

    Здравейте,
    Някой може ли да ме насочи към подходяща литература за дървени покриви, а и дървени конструкции въобще?
    Ето един пример, но за жалост са публикувани само тези 2 копия в един друг форум. На някой позната ли му е тази книга?
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    Здравейте,
    Някой може ли да ме насочи към подходяща литература за дървени покриви, а и дървени конструкции въобще?
    Ето един пример, но за жалост са публикувани само тези 2 копия в един друг форум. На някой позната ли му е тази книга?
    Здравей.Препоръчвам ти "Сградостроителство"-1 част за професионални гимназии, раздел"Дървени покривни конструкции",напълно достатъчно за класическите случаи.Издателство"Техника"-2008г.

    Коментар


    • #3
      От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

      Всеки строителен техникум има изучаване на покривни конструкции вкл. дървени. Забравил съм кой учебник (това съм завършил), но като попиташ в техникума ще ти кажат.
      И можеш да го вземеш от съответната библиотека и да го преснимаш (ако е рядкост и го няма в книжарниците )
      Мисля, че снимките които си показал са от книгата "Домашен майстор ".

      Коментар


      • #4
        От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

        Благодаря, ще проверя.
        Иначе съм свалил от нета на английски, разбираеми са, но все пак е чужд език и е малко по-сложно.
        Ако някой има желание може да ги кача в ПДФ.

        Коментар


        • #5
          От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

          Някакви по технологията, и даже по лепенето, имам. Обаче са хартиени, и ще очаквам да ми ги върнеш после ...)
          С картинки. В тях има ъгли, размери, сглобки, абе - всички дърводелски чалъми. Но трябва да бързаш, скоро ще е зима.

          Коментар


          • #6
            От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

            Значи, за времето - спокойно. Дето се вика рибата е още в морето. Обаче ако нещата станат, ще бъде много интересно, за всички...
            Все пак искам да съм поне малко подготвен предварително и нещата да зреят в главата ми

            Коментар


            • #7
              От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Всеки строителен техникум има изучаване на покривни конструкции вкл. дървени. Забравил съм кой учебник (това съм завършил), но като попиташ в техникума ще ти кажат.
              И можеш да го вземеш от съответната библиотека и да го преснимаш (ако е рядкост и го няма в книжарниците )
              Мисля, че снимките които си показал са от книгата "Домашен майстор ".
              Достатъчно е да прочетеш поста преди теб ако си забравил.

              ctef Разполагам с него, ако ти трябва , звънкай , ще го снимаш при мен.Имам и норми за проектиране на дървени конструкции, ако е необходимо.

              Коментар


              • #8
                От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

                Адаш, да внеса една странна идея: провери ли в градската библиотека?
                Когато на мен ми трябваше инфо за дървообработка, ме посъветваха да започна от там - имаше.
                Успех!
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

                  Да, и библиотеките са идея, просто не се сетих защото не съм свикнал да ползвам услугите им

                  ALEX_Z , благодаря за предложението, може би ще се възползвам от него. Но не само за да го снимам, а и да обсъдим нещата...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    Да, и библиотеките са идея, просто не се сетих защото не съм свикнал да ползвам услугите им

                    ALEX_Z , благодаря за предложението, може би ще се възползвам от него. Но не само за да го снимам, а и да обсъдим нещата...
                    Една разходка по "Славейков" сигурно ще е от полза.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      ....Все пак искам да съм поне малко подготвен предварително и нещата да зреят в главата ми
                      Ела да ти покажа покрива на моята къща, да видиш и знаеш как НЕ БИВА да се прави (така е купих, не съм го правил аз)
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

                        Учебника по Сградостроителство може да закупиш от книжарниците на университета по архитектура и строителство (на бул. Хр. Смирненски). Имай предвид, че е доста стара информацията в тези учебници и много от нормите са променени. Най-добре е ако избереш схема оттам, да сложиш 50% отгоре на сеченията на всички греди и ребра. Естествено най-сигурния вариант е да се довериш на проектанти, като трябва да внимаваш с конструкторите - някои не са правили дървени покриви никога поради бетонния бум в последните години.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          .......... Имай предвид, че е доста стара информацията в тези учебници и много от нормите са променени. Най-добре е ако избереш схема оттам, да сложиш 50% отгоре на сеченията на всички греди и ребра.........
                          Ей така се вкарва собственик вътре.Особено като ги сложиш на издание от 2008г.......Адаш , да не те е ядосал колегата нещо ....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Учебника по Сградостроителство може да закупиш от книжарниците на университета по архитектура и строителство (на бул. Хр. Смирненски). Имай предвид, че е доста стара информацията в тези учебници и много от нормите са променени. Най-добре е ако избереш схема оттам, да сложиш 50% отгоре на сеченията на всички греди и ребра. Естествено най-сигурния вариант е да се довериш на проектанти, като трябва да внимаваш с конструкторите - някои не са правили дървени покриви никога поради бетонния бум в последните години.
                            Варианта да се довериш на конструкторите, е да те вкарат не с 50 а със 150%. Нали тъкмо по тоя повод бях започнал да търся инфо за дървени конструкции. Една красива бяла птица (патка) такъв покрив беше избасала на 45 квадрата помещение, че не е истина. Вече не помня точно, но нещо от сорта на греди 8х12 през 20 санта. Точно от тези проектанти, за които axlstro предупреждава, покрива беше смятан на някаква програма ... само дето момата не знаеше как да и смени изходните параметри.

                            Старите данни не са толкова безсмислени - гледам, че на дядо ми на къщата покрива още стои (Русенско, кеф ти сняг, кеф ти вятър) пък е правен преди около 150 години и е ремонтиран за последно преди 50...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търси се книга за дървени покриви и покривни и конструкции

                              Мислех за тема по въпроса но тази е подходяща Позволете да споделя какво видях на скоро.. Разкрихме за ремонт покрив на църква, строена около 1863 / има камък на пода/ . Конструкцията е уникална. Според по-стари от мен материала е дъб, ето малко снимки. На върхът гредите са дялани и влизат една в друга, хванати с дървен масивен клин метални скоби.
                              Долните хоризонтални също са дялани и напасвани с горните, пак с такива сглобки. Хоризонталните столици са припасвани към дървените "ферми" и ковани с метални клинове.
                              Всеобщото мнение вкл. конструктор надзор и т.н. е старата конструкция да остане да си "работи" и занапред само малко надграждане за новия покрив..
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01427.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5210139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01431.jpg
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5210140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01429.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5210141
                              Друго интересно е, обшивката от дъски с ширина около 30 см. е кована напречно на тази конструкция, сега ковем надлъжно. На долната конструкция пък беше накован сводест таван пак от дъски.
                              Мястото е село между Варна и Добрич.
                              Последно редактирано от vuk varna; 21-09-10, 21:24.
                              Николай
                              VITARA 1.6, 93 къса кабр
                              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X