Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на бензин?!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на бензин?!!

    Пускам темата с ясното съзнание, че може би не са останали колеги, които карат на бензин ама все пак .....
    Та, преди година когато я взех Ферозата бях засичал разход на извънградско, тогава показа 8/100 и бях доволен. В градски условия не съм я засичал тогава. Сега пътувайки към събора ми даде разход малко повече от 10/100 извънградско. Демек качила е с 2/100 разхода. Това ме накара да засека и колко ще покаже градско и като видях 15/100 се опулих зловещо. Произнесох едни думи за майката, заканих се на Феро, че ще го продам на най-мръсния и миризлив циганин и веднага предприех действия за установяване на повишения разход. Най-напред я закарах на стенд за да видя къде и е центровката. Бях я правил сам по слух и както ми харесва работата на мотора. Закачиха я на стенда и показа 3 градуса. Толкова и дават и в аутодатата. Реших да не я пипам. След това взех та изхвърлих катализатора (беше задръстен здраво) заменяйки го с пура. Резултата беше, че не се промени звука на мотора, но за сметка на това жипката се отпуши и взе да върви с неподозирани от мен скорости и демаражи въпреки 235ците, които търкаля. Викам си "ей това и е бил проблема" .. пълнене до горе и веднага и врътнах 100 километра извънградско без зор с максимум до 90 км/ч. Обратно на бензинджийницата и пак 10/100. Е те тук точно включих в играта не само майката, но и целото родословно дърво от което се получи един групов секс та чак и аз се възхитих!
    Днес на работа, сядам и вместо да бачкам чета форума и ръководството за EFI System. Взех един кламер и право долу да меря дали ще покаже някаква грешка. Е показа .. грешка 11. В една по-стара тема видях как е процедирал Спарки с датчика на клапата на всмукателния колектор и утре ще го отворе да го почистя и смажа. Дали пък точно това не е проблема? Все пак няма да бързам, първо мисля да изтрия грешките от компютъра да карам до утре и да видя дали пак ще даде 11 мига от пролетта. Ако даде, сваляне на сензора, почистване смазване, пръскане на контактите с контактен спрей. Освен това мисля да понапръскам и със спрей за почистване на карбуратори на всякъде по маркучета и тръбички де що има.
    Все пак много бих искал да чуя и вашите мнения по въпроса за което предварително Ви благодаря!


    П.С. Пропуснах да кажа, че всички замервания са с изключен преден мост и хъбове.
    Последно редактирано от Жоро Танев; 20-09-10, 10:44. Причина: допълнение
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    От: Разход на бензин?!!

    Aми, тя и мойта толкова гори горе-долу. До събора ми даде около 10.Градско си смуче поне 14.
    Мисля да си поиграя с центровката, ама все не ми остава време.
    Добре де, ако махна катализатора, няма ли да имам ядове на прегледите?

    С този разход обаче, не мога да се мисля, ако ми е всекидневна кола.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Разход на бензин?!!

      Като ви чета, ми става едно хуууубавко... Само нафта!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Разход на бензин?!!

        Еми, нафта де.
        Ситроена ми е нафтов.
        Феро го ползвам само за кратки възторжени разходчици до реката за камъни.
        После следват продължителни и не така възторжени ремонтчета...
        Ако трябва да пътувам всеки ден Дупница-София с него, ще трябва да мина на фотосинтеза.
        Мнението ми е, че Ферозата става (с големи компромиси, особено за София) за ежедневна кола, само във стоков вид и с изключени хъбове.
        Тааа..Само нафта!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Разход на бензин?!!

          Според мен първо трябва да се провери работата на ламбда сондата и дали поддържа нормална работна температура.Това са най-честите причини за повишен разход.

          Коментар


          • #6
            От: Разход на бензин?!!

            Мисля, търсите причината на неподходящото място. Пробвайте с 33-ки гуми и може да падне разхода! Edoors може да каже разликата, ако е засичал преди подстрижката разбира се.

            Коментар


            • #7
              От: Разход на бензин?!!

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Aми, тя и мойта толкова гори горе-долу. До събора ми даде около 10.Градско си смуче поне 14.
              Мисля да си поиграя с центровката, ама все не ми остава време.
              Добре де, ако махна катализатора, няма ли да имам ядове на прегледите?

              С този разход обаче, не мога да се мисля, ако ми е всекидневна кола.
              Саше за бензин или газ говориш? Ей .. 5 пъти те търсих на събора да се запознаем и така и не успяхме .....

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Като ви чета, ми става едно хуууубавко... Само нафта!
              То бебевоза ми е нафта ма с тоя мотор и той харчи колкото Ферозата та не ми излиза по-евтино и съм посвикнал .. нали знаеш, пълно щастие нЕма.


              Първоначално публикуван от YOSIF Преглед на мнение
              Мисля, търсите причината на неподходящото място. Пробвайте с 33-ки гуми и може да падне разхода! Edoors може да каже разликата, ако е засичал преди подстрижката разбира се.
              Колега, ако си прочел внимателно за проблема щеше да видиш, че с 235-ци ми даваше разход 8/100, а сега 10/100. Колкото до гумите съм ги сложил с ясното съзнание, че ще ми вдигне разхода за сметка на проходимоста. Въпросът ми беше, защо при еднакви условия разхода ми скочи с 2 литра?! Ако можеш да ми дадеш съвет, благодаря, ако не моля не спами. Мога да си направя сметка, че колкото по-големи гуми сложа толкова по-голям разход ще имам.

              Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
              Според мен първо трябва да се провери работата на ламбда сондата и дали поддържа нормална работна температура.Това са най-честите причини за повишен разход.
              Благодаря за съвета, утре ще я измера да видя какво ще покаже.
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                От: Разход на бензин?!!

                Свещи кабели али бали как са?
                Земи я докарай да фърла ино очо, тъкмо ще ти покажа каква бегачка си взех.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на бензин?!!

                  С удоволствие ще мина през теб Иначе кабелите са наред, мия мотора с пароструйката и веднага паля и заминавам, пали от раз без значение топло/студено, обороти на студено 1000, като загрее устойчиво на 800. Свещи си признавам ще отварям утре, гледах и за теч от резервоар, тръби и т.н .. е нема .. всичко е ОК.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на бензин?!!

                    Мини, мини
                    Бензинов филтър, въздушен?
                    2 литра градско на кола с аеродинамиката на сандък не е много и може да е от нещо много дребно
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на бензин?!!

                      Бензинов не съм сменял, въздушен малко преди събора .. да кажем, че е на 2 разходки време една от които на дъжд та не вярвам да се е зацапал толкова. Абе ще мина пък ще гледаме.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на бензин?!!

                        Докато имам пари да карам кола ще я карам на бензин.
                        Газчицата никога не ме е привличала, подтиска ми самочувствието.
                        С гуми 205/75/15 съм. Извънградско съм около 8, в града... колкото си иска.
                        Георги Тонев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на бензин?!!

                          1. Магаре такова, дали като и свикна не я настъпваш повечко? Щото и аз като си купя ново возило, то икономично, та икономично, жената доволна че карам мазно... и така, първия месец. После - разхода нагоре, а от задната седалка току се чуе дежурното "пак караш като бесен".

                          2. Сложи една лебедчица, междувременно. Това все пак тежи, и все пак влиае на аеродинамиката отпред, пък била тя и на кибритена кутия.

                          3. На събора я беше понатоварил. Времето - влажно и студено. Значи - една идея повече вървеж, евентуално.

                          ...абе к'во ти обяснявам, като и сам си знаеш. Като кара баща ми и мойта е икономична. Като се кача аз - люс 2 литра нагоре.
                          Последно редактирано от sparkybg; 21-09-10, 08:47.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на бензин?!!

                            мерси, че ме разсмя рано тази сутрин

                            1. Магаре и то какво, да понастъпвам я от време на време, но за теста специално си я карах мазно до към 90 км/ч.

                            2. За лебедката си много прав ... не съм отчел този факт, че съм пльокнал едни 50 кг. пред моста.

                            3. За събора вярно бях натоварен, ма на теста беше празна

                            Днес ще се позанимая малко с датчика на дросела и ще погледна, свещите и ламбда сондата .. ако не ми мине котка път разбира се. Ще кажа после за резултата.
                            Последно редактирано от Жоро Танев; 21-09-10, 08:12. Причина: допълнение
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на бензин?!!

                              Доклад:

                              1. Разголих около сензора за дросела и отворих кутийката. От долу всичко лъщи и блести, контактите и те наред. Замерих по ръководството на EFI системата и останах озадачен. В ръководството се говори за стойност от 4.5кОм при затворен и над 1000 кОм при напълно отворен дросел и обратно при измерване на другите две крачета. При мен стойностите са пълно късо при затворен дросел и безкрайност при напилно отворен. Дзверих се много, но лично аз не можах да разбера как ще имам такива стойности след, като във кутийката на сензора няма нито реостат нито видях някакви съпротивления. Има само три пластни и измерените стойности за мен са нормални с оглед на това, че не видях никакви елетронни елементи вътре. Ванката Грочев, ако има все още въпросния сензор и ако не го мързи да измери да каже. Предполагам, че ще бъде интересно и за други хора. Ако пък на някой друг му се занимава да мери нека сподели. След измерването все пак напръсках контактите с контактен спрей, който почиства и смазва след което затворих сензора.

                              2. От там се прехвърлих на ламбдата. Пак по ръководството измерих самата сонда, която показа стойности каквито са по ръководството, мин. 0.45V и повече, а при мен отчете 0.58V. От там измерих на куплунга за диагностика по указания начин и за период от 10 секунди сондата смени напрежението 15 пъти при минимално необходими по ръководство 8 и повече. Сметнах, че и тук нямам проблем.

                              3. Отворих делкото, капачка и палец са в идеално състояние. Все пак ги смених преди година, а километрите не са кой знае колко много, защото ползвам джипката само по предназначение.

                              4. Накрая се метнах на свещите. Тук беше готино .. всичките бяха хлабави, а на всичко от горе разтоянията между електродите беше над 2.5 мм. С две думи за смяна .... цвета на свещите обаче беше много добър, което ми хареса. Смених старите NGK с нови BERU. Взех ги от познат и ги гледахме по каталог какви са точно за Фероза. Ще споделя впечатление от тях след като покарам известен период с тях.

                              След тези манипулации съм доста по-спокоен и сега остава да направя едно засичане на разхода, но този път ще бъде на една и съща бензиностанция и с един и същ пистолет за да елиминирам евентуална разлика от 1 - 2 литра шашмалогия.
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X