Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще свалям кулера.....!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще свалям кулера.....!

    Здравейте ...днес (или по-точно тази нощ) след екстремно изкачване покрай лифта над Сопот и леко загряване(не прегряване) на двигателя.....ми се спука един маркуч под питата на кулера зад ГНП-то....на галопера.....Успях да се прибера след безброй премеждия....като спускане в тъмното ,доливане на 2 литра вода на всеки 3 км......участване в дисциплината "намери капачката на радиатора в 23:00 часа къде се е закачила под джипа" с лека промяна на регламента като "теч на антифриз или каквото е останоло в лицето"......Та ...за да сменя тоя маркуч за какво да внимавам ,не съм свалял досега интеркулера...Мисля да промивам питата отвътре...в един форум пише не с бензин че гърмяло лошо после....нещо за смазване на перката на кулера....изобщо ....напътствия..... Нещо по помпата за ръчкане...така и така ми се е паднало...!
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Ще свалям кулера.....!

    Кулера се мие хубаво със спрей за карбуратори например. В по-голяма опаковка. Може и с коресилин.

    ...а може и с разредител XK-1. С тая гнус става най-добре от всичко, дето съм пробвал. Ама това ако е изцяло метален. Иначе - просто нафта.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Re: Ще свалям кулера.....!

      Мисля си за бензин и после с кореселин...после продухване с компресора или сушоар(пистолет за горещ въздух)....нафтата ще остане мазна и ще полепнат разни гадории а нали идеята е да е максимално чисто за да е топлопроводимо...!
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Re: Ще свалям кулера.....!

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Мисля си за бензин и после с кореселин...после продухване с компресора или сушоар(пистолет за горещ въздух)....нафтата ще остане мазна и ще полепнат разни гадории а нали идеята е да е максимално чисто за да е топлопроводимо...!
        Така или иначе на 10-я километър каране, там вече ще е мазно. В интеркулера никога, ама никога не е сухо. Винаги има по малко масълце, дори вчера да си си купил колата чисто нова от магазина. Просто ако караш с хубаво масло, примерно синтетика, както навсякъде, така и там, се образуват по-малко налепи. В моя си е чистичко вече 2-ра година, все едно вчера съм го мил. Мазно е, обаче, и по тоя въпрос не можеш нищо да направиш. С бензин няма смисъл да си играеш. Давай направо с коресилин, щом така си решил, но обилно. Накисни го, разклимбуцай го няколко пъти, изсипи, после пак, и така, докато отвътре започне да тече чист коресилин. Аз направих същото с ХК-1. Опитай, и ще забравиш да ползваш коресилина до края на живота си за тия цели.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          Re: Ще свалям кулера.....!

          ХК-1 Това има ли го по железариите...какъв произход е.....

          п.п Аха видях на лакпром е....мерси...
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Ще свалям кулера.....!

            Има го в Практикер и Бриколаж, например. По малките квартални железарии, когато съм питал, обикновено го няма. Разредител за боя за пътна маркировка е.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Ще свалям кулера.....!

              В Пловдив има в Практикер.

              фирми, които се занимават с пътна маркировка, не са чували за това нещо.

              Коментар


              • #8
                От: Ще свалям кулера.....!

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                В Пловдив има в Практикер.

                фирми, които се занимават с пътна маркировка, не са чували за това нещо.
                Вероятно не ползват тая боя, или я получават готова за употреба, или използват друг разредител, щото по-евтин с 5 стинки на литър, и т.н. Знаем си нашенските магарии.

                Факт е че на кутията и пише че това е разредителя за нея, а на съседния щанд , където продават боята, обикновено се мъдри и разредителят.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Ще свалям кулера.....!

                  аа, чакай малко

                  аз съм пробвал гореспоменатия разредител - според твоите препоръки, и съм очарован от него.

                  Просто това е Нещото - без каквито и да е коментари.

                  Ама тия, бояджиите, какво ползват, и как го разреждат - тяхна си е работата - аз просто споделям факти.
                  Тия, мойте хора, ползват кореселин - това разбрах, като питах, за да се снабдя с 200 мл от заветния разредител за проба.

                  Нищо, просто после отидох, и си купих - и продължавам да се кефя, за което ти благодаря лично - за мен това е Разредителя - кореселина остана в миналото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ще свалям кулера.....!

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    аа, чакай малко

                    аз съм пробвал гореспоменатия разредител - според твоите препоръки, и съм очарован от него.

                    Просто това е Нещото - без каквито и да е коментари.

                    Ама тия, бояджиите, какво ползват, и как го разреждат - тяхна си е работата - аз просто споделям факти.
                    Тия, мойте хора, ползват кореселин - това разбрах, като питах, за да се снабдя с 200 мл от заветния разредител за проба.

                    Нищо, просто после отидох, и си купих - и продължавам да се кефя, за което ти благодаря лично - за мен това е Разредителя - кореселина остана в миналото.
                    Мда, и аз подозирах че ползват коресилин, поне според аромата, който се носи като боядисват. Вероятно и разредена с него, боята съхне по-бързо. То и XK-1-то мирише включително и на ацетон, но явно има и добавки, мисля си нещо между коресилин и AMB ли, де да знам. То на етикета всъщност си пишеше какво е, ама като не съм химик, нищо не ми и говори. Явно разрежда по-голям спектър от смоли и други гадости. Доста е подходящо за почистване и обезмасляване преди боядисване, например. Много успешно премахва остатъците от спрей против пръски при заваряване, например, а то е някаква негоряща силиконова гадост, която не съхне с години.

                    Иначе, радвам се че съм помогнал. Аз точно при миенето на интеркулера си ги установих тия му качества. Това преди 3 лета, като си купих тераното. Та по темата - от тогава не е мит, щото си е чист. Но си е мазен винаги като го сваля. Това прави вече над 30000км. Входящия колектор го мих със същото. Резонатора ми е вграден в него, и вътре имаше вековни гадости, но се изми до състояние на чисто нов.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Ще свалям кулера.....!

                      Така...днес беше голям фън......Първо демонтирах кулера.....напълних го с кореселин на селт в метален флакон и стоя около 6 часа....да се кисне........После изсипах коресилина от кулера и излезна с цвят на безалкохолно от ябълка на лифт......дори по светъл беше.......Викам си ееее кулер за образец.....мда....ама влизам в гаража и ритам един флакон с меглио с два пръста останало на дъното.....Я чакай да го перна и него ,да хвърля бутилката.....След пет минути изтече кал.......КАЛ бре...! Отивам до магазина ,3 бутилки меглио.....10 мин. киснене и меглиото излезе гъсто като масло.......Ето разликата при условие че 6 часа е бил киснатпреди това в кореселин....За наказание сипах кореселина в резервоара с малко масло...да гори в ада...!




                      А това е промиването с чиста вода...5 мин. излезна това при условие че концентрата от меглиото го събрах в бутилките...!Петното е с размер около 2 метра..


                      И накрая подсушен и готов за качване.........

                      Изводи:
                      Кореселин нестава нищо...!
                      Бензин също пробвах.....Няма разлика от кореселина...!
                      Меглиото изкара всичко до блясък.....!
                      Коментара е излишен снимките говорят..!

                      едит: ХК1 го нямаше в бриколаж...!
                      Последно редактирано от Roninn; 22-09-10, 18:57.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: Ще свалям кулера.....!

                        Добре де, аз да взема ли да изпера и Теракана - въпреки че температурата не мърда, просто за профилактика ?
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Ще свалям кулера.....!

                          Кулера няма нищо общо с температурата на двигателя/таблото.....Кулера охлажда въздуха от турбо компресора и отива в всмукателните колектори.....колкото е по студен въздуха толкова плътноста му е по голяма ,съответно повече кислород за горене....Турбо компресора се нагрява около 300-400 гр.. има места в него до около 700 гр...може да стигнат....така пише по дебелите книги...!
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Ще свалям кулера.....!

                            Значи ще го сваля и ще пробвам да го промия.
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ще свалям кулера.....!

                              Оня ден имаше в люлинския. Аз имам и запаси де, ама по навик всеки път поглеждам като ходя и за друго. Има и още няколко с такива станни непознати имена. Реално от тях може и по-добро от XK-1-то да има. А преди час за пореден път обезмаслявах с ХK-1. Както винаги - без забележка.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X