Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Здравейте, от днес съм собственик на Опел Фронтера Б, 2,2 дти 16В, дълга база, 1999 г.
    Джипа е от Италия и естествено има доста дребни (но досадни) проблеми. Ще ги изброя подред и ще съм много благодарен на конкретни отговори.
    1. Неработещ километраж - стрелката не мърда, нито километрите. Четох за презапояване на спойките в таблото, ако е това - писал съм в темата, ще пробвам или ще се възползвам на оферти с гаранция.
    2. От време на време светва лампа - http://picbg.net/u/51113/40156/475440.jpg която не знам какво значи. Двигателя е измит, може да е късо, може и да не е... Нямам идея.
    3. Препоръчвана марка масло - искам да го сменя, но не знам с какво (като марка). Спрял съм се на 10/40 (такова съм сипвал на всичките ми дизели)
    4. Препоръчителни смени за нов внос - маслото (ясно), филтри (още по-ясно), ремък (сменен), друго - ???
    5. Диагностика - къде в София мога да направя качествена пълна диагностика на колата. Искам да съм наясно за състоянието и за това, което ме очаква като очаквани ремонти и смени.
    6. Съвети други всякакви приемам!
    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

  • #2
    От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Здравей и честито!
    Съвсем нормално е да има някакви дразнителни проблемчета автомобил от технически неграмотни стопани(Италиянци).Та ще се опитам да ти отговоря на няколко от изброените.Другите колеги ще допълнят.

    Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
    1. Неработещ километраж - стрелката не мърда, нито километрите. Четох за презапояване на спойките в таблото, ако е това - писал съм в темата, ще пробвам или ще се възползвам на оферти с гаранция.
    Ако не се лъжа от зад на таблото има един чип,който може и той да е заминал.
    Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
    . От време на време светва лампа - http://picbg.net/u/51113/40156/475440.jpg която не знам какво значи. Двигателя е измит, може да е късо, може и да не е... Нямам идея.
    Тази лампа"check engine" си иска диагностиката.Сама ще си каже какво я мъчи.

    Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
    3. Препоръчвана марка масло - искам да го сменя, но не знам с какво (като марка). Спрял съм се на 10/40 (такова съм сипвал на всичките ми дизели)
    !
    Тук вече сам си решаваш.Аз ти препоръчвам едно,друг друго,трети трето!
    Предполагам си прочел и тази тема? http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34227

    Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
    . Диагностика - къде в София мога да направя качествена пълна диагностика на колата. Искам да съм наясно за състоянието и за това, което ме очаква като очаквани ремонти и смени.
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=10326
    Друг колега от форума http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101484

    Друг колега е Лозан/isuzo/ София тел.0898780604

    Другите колеги ще допълнят!


    П.п.Един въпрос и към теб.Прочете/запозна/ ли се с тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=67736 Тя е от 2009г.?Твоята регистрация е от 2008г!
    Последно редактирано от STROIL; 18-09-10, 07:11.

    Коментар


    • #3
      От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
      П.п.Един въпрос и към теб.Прочете/запозна/ ли се с тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=67736 Тя е от 2009г.?Твоята регистрация е от 2008г!
      Запознах се с темата преди втория оглед на колата. Общо взето забележките бяха за лампата и километража, което съответно се отрази на цената. При теста на окачването обаче не можах да намеря забележка - джипа беше по тих и от предишната ми кола.
      OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

      Коментар


      • #4
        От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
        4. Препоръчителни смени за нов внос - маслото (ясно), филтри (още по-ясно), ремък (сменен), друго - ???
        5. Диагностика - къде в София мога да направя качествена пълна диагностика на колата. Искам да съм наясно за състоянието и за това, което ме очаква като очаквани ремонти и смени.
        6. Съвети други всякакви приемам!
        Смени си маслото на скоростната кутия, на раздатката на 2-та дифа, инспектирай си вакумите на дисконекторите преди зимата за да няма на 1-ви сняг тема що нямаш 4х4. ( недей да ме питаш с какво масло за да не заключа темата )
        Диагностика за мотора и електорниката мисля, че колегата се казваше Кики виж по темите има му контакт в подписа.
        Друг съвет е да попрочетеш темите в раздела ( нищо че не са за 2.2 ДТИ ) ще понаучиш много полезни неща за фронтерата и ще избегнеш допълнителни въпроси които ще изникнат. И като натрупаш малко мнения за "утвърден участник" си свали юзър менюала за твоята фронтера.
        Иначе честито за покупката, мини през някой поп да ти освети нафтовата помпа и и пали свещ през 2-3 месеца. ( това на майтап да не се стягаш ).
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
          Здравейте, от днес съм собственик на Опел Фронтера Б, 2,2 дти 16В, дълга база, 1999 г.
          Джипа е от Италия и естествено има доста дребни (но досадни) проблеми. Ще ги изброя подред и ще съм много благодарен на конкретни отговори.
          1. Неработещ километраж - стрелката не мърда, нито километрите. Четох за презапояване на спойките в таблото, ако е това - писал съм в темата, ще пробвам или ще се възползвам на оферти с гаранция.
          2. От време на време светва лампа - http://picbg.net/u/51113/40156/475440.jpg която не знам какво значи. Двигателя е измит, може да е късо, може и да не е... Нямам идея.
          3. Препоръчвана марка масло - искам да го сменя, но не знам с какво (като марка). Спрял съм се на 10/40 (такова съм сипвал на всичките ми дизели)
          4. Препоръчителни смени за нов внос - маслото (ясно), филтри (още по-ясно), ремък (сменен), друго - ???
          5. Диагностика - къде в София мога да направя качествена пълна диагностика на колата. Искам да съм наясно за състоянието и за това, което ме очаква като очаквани ремонти и смени.
          6. Съвети други всякакви приемам!
          1.Презапояване на АБСОЛЮТНО всичките споики!

          2.Това е чек лампа тя свети при проблем с двигателя!Може да е от много работи но първо си погледни вакум маркучите/да няма сцепен или изваден/,може да е и от EGR клапан така прави когато е изолиран,но наи добре на диагностика при колегата Кики!

          3.Има тема за това

          4.Колата е с верига

          5.Лозан,Кики

          Успех!
          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

          Коментар


          • #6
            От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
            ...1. Неработещ километраж - стрелката не мърда, нито километрите. Четох за презапояване на спойките в таблото, ако е това - писал съм в темата, ще пробвам или ще се възползвам на оферти с гаранция....
            Честито и от мен! С кеф да си я караш!
            Аз лично съм много доволен от моята. По т.1. - След като си презапоих спойките по таблото, повече от година не ми е прекъсвал километража!
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • #7
              От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Така, до тук по съответните точки направих следното:
              1. Разглобих таблото и свалих километража да разгледам. Нямам подходящ поялник и реших да оставя за друг път. Смених две крушки за осветлението, че бяха изгорели и сглобих таблото. Подкарах колата и установих, че скоростомера РАБОТИ! ... на другата сутрин отново спря и сега пак не работи. Ще си купя малък поялник тези дни и ще презапоя всичко.
              2. Лампата вече не свети. Имаше натрупани много грешки, които след изчистване не се появиха отново и съответно чека спи.
              3. Масло в двигателя сложих оригиналното на Опел - GM.
              4. Смених маслото в предния диференциал, за задния ми казаха, че няма пробка и не могат да го източат, само го провериха - нивото е добре. Така или иначе забравих да сменя това в скоростите, така че ще търся място, където могат да ми "изсмучат" това от задния диференциал и да го сменят заедно с това на скоростите. Въздушния филтър, както и ремъка на водната помпа се оказаха чисто нови (нетипично за италианки)
              5. Ходих на диагностика при колегата kiki.t в Нови искър. Закачи колата, направи диагностика, изчисти една торба грешки и "подряза" всички маркучета на вакуумите. В резултат на това, чека изгасна и не светна повече, нови грешки не се появиха, а колата чувствително върви по-добре. Според него определено съм случил на Фронтерка (чукам на дърво).

              Х. Като бонус към всичко в днешната хладна сутрин установих, че нямам абсолютно никакво парно - даже топъл полъх липсва. Оказа се, че радиаторчето на парното е откачено и му е направен байпас... явно е протекло и г-н жабара е решил, че лятото е по-добре да го изолира, докато продаде колата. Сега ще търся радиаторче, направо да го сменя.

              П.С. Между другото сложих няколко ксенончета, докато се чудих какво да правя...
              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

              Коментар


              • #8
                От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Прочети хубаво тази тема, ако не си я ведял до сега. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34227
                Общо взето ще ти е от помощ като хвърлиш по едно око на залепените теми най-отгоре. Няма да виждаш още снимките докато си младши участник, но пак ще са ти от полза тези теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                  .... Няма да виждаш още снимките докато си младши участник, но пак ще са ти от полза тези теми.
                  Това не мога да го разбера само в този форум - докато си ученик нямаш право да се учиш... трябва да философстваш, за да трупаш мнения и един ден евентуално ще имаш достъп до учебниците, за да научиш нещо ново или да го видиш нагледно. Вече N-ти утвърден потребител ми казва, че трябва и аз да стана утвърден, за да виждам еди какво си. Каква е идеята на всичко това? На мен ако ми станат толкова ясни нещата, няма да са ми нужни снимки тогава...

                  Да попитам, поне разрешено ли е да се пускат теми със снимки (които да се виждат от всички), защото имам навик като правя нещо за пръв път да снимам и да го качвам в нета, за да не става нужда някой друг да открива топлата вода, поради забраната да ползва течащата покрай него.
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                    1.Това не мога да го разбера само в този форум - докато си ученик нямаш право да се учиш... трябва да философстваш, за да трупаш мнения и един ден евентуално ще имаш достъп до учебниците, за да научиш нещо ново или да го видиш нагледно.
                    2.Вече N-ти утвърден потребител ми казва, че трябва и аз да стана утвърден, за да виждам еди какво си.
                    3.Каква е идеята на всичко това?
                    4.На мен ако ми станат толкова ясни нещата, няма да са ми нужни снимки тогава...

                    5.Да попитам, поне разрешено ли е да се пускат теми със снимки (които да се виждат от всички), защото имам навик като правя нещо за пръв път да снимам и да го качвам в нета, за да не става нужда някой друг да открива топлата вода, поради забраната да ползва течащата покрай него.
                    Да обясним/оспамим/малко темата!

                    1. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=40810

                    2. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=23824
                    ТъмноСин / DarkBlue - Активни участници - потребители с пълни права
                    3.
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ..Правилото е "покажи че не правиш простотии и ще получиш достъп"....
                    4.Знам,че тук има много хора на,които са им ясни много неща,но ги споделят за незнаещите като нас.

                    5. Имаси модератори,които следят за нередности.Ако има подобни първо предопреждават предполагам!Според мен щом качвате снимки,следователно може да сте полезен на някого.

                    П.п.Оправиси парното докато е време!Ако не ти се занимава-сервиз,ако ти се играе с желание всичко става!И затова има тема.
                    Последно редактирано от STROIL; 21-09-10, 06:49. Причина: м.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      За парното си има цяла тема със доста подробни указания. Не се сменя лесно, но не е кой знае какво ако си достатъчно технически грамотен.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Благодаря зя поясненията... както и да е, продължаваме...
                        Относно парното установих, че имам байпас на радиатора и от него стърчат само тръбите. Явно на някой са му се намокрили краката и жабара е решил, че така и така ще я продава, най-лесно е да направи едни байпас и да я продаде през лятото. Днес купих нов радиатор, надявам се утре да намеря къде да го сменя.
                        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Днес реших да огледам с един приятел как става смяната на радиатора, защото един ми казва, че става лесно, друг, че трябва да се свали цялото табло...
                          Свалихме жабката и видяхме, че няма да стане лесно. Освен това се оказа, че радиатора, който ми извадиха по каталог в АутоПлюс няма нищо общо с моя (дори на пръв поглед без да сме го свалили). Радиатора, който ми дадоха е http://avto-pazar.com/components/com...e7254b51c9.gif, а моят изглежда така - http://picbg.net/u/51113/40156/476948.jpg. Като се порових малко в нета, най-близко изглеждащите са http://avto-pazar.com/components/com...e725e5d398.gif и http://avto-pazar.com/components/com...a328450878.jpg, които са за Фронтера А.
                          Моля Ви, някой ако е сменял радиатора на парното на Фронтера Б с климатик да ме ориентира за вида на радиатора и начина на смяна.
                          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Мисля, че човекът който може да те помогне със снимки на въпросното радиаторче е hеrkules, защото той го сменя именно на фронтера като твоята и има и прикачени снимки. Помоли го да ти ги прати за да ги видиш. А и съвети би могъл да ти даде. Съжалявам, че се явявам посредник на hеrkules, но надявам се да няма нищо против. То нали накрая посредника е л......

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Това е темата за прослвутото парно на Фронтерата! http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%F2%E5%F0%E0
                              Искам да ти кажа предварително че си е цяло приключение смяната му, а и цената си я бива на радиаторчето!Таблото се сваля цялото задължително,без да се свали не може да се смени радиаторчето!Мене ме гледаха като извънземен по-магазините като ходих да си го копувам и даже в няколко магазина ми казаха че това радиаторче не е от Фронтера! ;-)))))) Успех в начинанието!!!

                              Sony bono можеш да ме цитираш колкото си искаш важното е да се свърши работа!
                              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X