Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
    ...Други въпроси:
    2. Лампата за подгряване не примигва при подаване на контакт. Това при 11 градуса. Нормално ли е. Например на VW (VAG) примигва винаги при контакт.
    ...
    Подгревните свещи са "бързонагряващи" и при мен се включват единствено зимата при студен двигател за 1-2 сек.
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #47
      От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      При мен смяната на крушката стана за 10 минути.От задната страна на фара има голямо гумено уплътнене с формата на шапка вадиш го внимателно като преди това си махнал буксата с кабелите всичко се вижда остава само едно телче заключено от двете страни.На снимките се вижда всичко много добре.При качване гледай да напаснеш уплътнението да няма фар-аквариум.
      OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
      Polaris Sportsman 800 EFI

      Коментар


      • #48
        От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Виж вакум маркучето на турбото, по това което описваш сигурно е закъсано и не работи турбото.
        Jeep Гранд Чероки 3.1

        Коментар


        • #49
          От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
          Виж вакум маркучето на турбото, по това което описваш сигурно е закъсано и не работи турбото.
          Беше нацепено в единия край и го подрязах, но се оказа, че вакуум маркучето на АГР-клапана има 1 см. цепка по дължината точно където прави "обратен завой", за да се надене на самия клапан. Сега всички кончета се прибраха и вече не свети чек-а.

          В тази връзка някой да ме ориентира от къде в София могат да се купят 10-тина метра хубав вакуум-маркуч, за да сменя всички?
          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

          Коментар


          • #50
            От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            При газаджиите и по Симеон
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #51
              От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Поредното ми питане е за карането на 4х4.
              На няколко места сега прочетох, че не е желателно да се кара с включен преден мост по асфалт. Причината беше днешната проба, която нямаше резултат: Прибирах се по магистрала "Хемус" и излизайки от най-далечния тунел посока - София видях, че е заснежено, стори ми се хлъзгав асфалта /въпреки, че беше сух/, външната температура беше 0,5 градуса и затова реших да включа и предното, за да карам спокойно. В движение при около 40 км/ч натиснах бутона, но той започна само да мига, а малкия лост изщрака и се изключи /беше на бързи/. Спрях изключих и включих бутона, сложих лоста на бързи и тръгнах. Вече на втора, малкия лост пак изщрака и се изключи. Така няколко пъти. Отказах се от повече проби и изключих бутона, но лампата остана да мига, колата вървеше мудно и се усещаше някаква вибрация във волана. Спирах тръгвах - все същото, докато не се чу изтропване отпред, след което лампата изгасна и колата си тръгна нормално само на задно.
              Питането ми е: Кога може и кога трябва да се включва предното предаване?
              Сега четох, че не е добре на асфалт и въобще по твърди настилки. При разходката до връх Мургаш с групата обаче карах през цялото време на 4х4 и на бавни скорости и джипа си вървеше и се държеше идеално. Това беше вторият ми опит за каране 4х4 и не знам какво стана.
              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

              Коментар


              • #52
                От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Май че дисконекторът на предният мост иска да се видите, т.е да му направиш ревизия. И побързай ,че зимата чука на вратата!!!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • #53
                  От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Уф, пак съм аз. Пак проблем.

                  Преди 4 седмици купих фронтерата...
                  - Карах една седмица, в петък вечерта я оставих и в неделя сутринта припали и ... угасна. Все едно е свършила нафтата.
                  - Понеделник в сервиз на Opel, диагностика, няма грешки на компютъра, и според тях спукан корпус на горивния филтър и от там дърпа въздух.
                  - Чакане една седмица, 216 лв. + труд = 250 лв. за "нов корпус" и всичко работи.
                  - Карам една седмица, без никакъв проблем, като междувременно сменям маслата на двигател, СК, РК, преден диференциал. За задния не остана време.
                  - Гуми смених.
                  - Пак паркирам в петък вечерта, в неделя сутринта, пак припали и угасна. 1-5 оборота. Това днес.

                  А сега де - отивам при майстора с който имахме уговорка за смяна на масло в заден диференциал, зарязваме, и почваме да търсим нафтата:
                  - филтър и корпус на горивния филтър, уж ОК.
                  - нафта към дюзите не пръска. Отвихме това на първия цилиндър.
                  - не можахме да направим байпас на филтъра.
                  - вместо това "подадохме" гориво към ГНП с туба и помпа от инжекция, към 2.5 литра.
                  - припали 1 оборот и нищо, 2 акумулатора по 70 Ah изтощихме ...

                  Та въпросите:
                  1. Има ли тая фронтера 2.2, 3 врати X22DTH, помпа в резервоара.
                  2. Да паля ли свещ за ГНП.
                  3. Имам ли LSD на задния диференциал и как мога да разбера.
                  4. Приготвил съм масло на Castrol за него 75w140 за него, и ако нямам LSD, ше е проблем ли да го сложа ?

                  5. Абе, с извинение, къде е ш .... я проблем !


                  Да не преебал някой софтуера че да не пали в неделя

                  Благодаря предварително!
                  Последно редактирано от ArturDent; 05-12-10, 18:40.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
                    ...
                    1. Има ли тая фронтера 2.2, 3 врати X22DTH, помпа в резервоара.
                    2. Да паля ли свещ за ГНП.
                    3. Имам ли LSD на задния диференциал и как мога да разбера...
                    Колега, няма помпа в резервоара. VP44 е общ корпус на гориводаваща и гориво нагнетателна помпа.
                    Има някаква вероятност да не сте обезвъздушили, но все пак виж тази тема:
                    Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни
                    За LSD-то има много писано във Форума и нета.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Andro, благодаря за отговора (за помпата в резервоара), но:
                      ,като човек с опит във форумите, е не в този, първо чета после питам.
                      За ГНП съм изчел всичко което има тук и там... даже съм прежалил парите, но трябва да е сигурно че е там проблема. Последния път съвсем не беше там. Не искам да се хвърлям в дълбокото, без да ясно дали има нещо .

                      За LSD-то:
                      Не може ли нещо да се разбере по данните ?

                      Frontera B

                      W0L06B1ZCXV628886
                      X22DTH17403957

                      6AZCAA XV628886 5603310
                      ITA AG4 AU0 A31 B84 B96
                      CT6 C60 C74 C90 DK5 DZ5
                      G80 HJ1 H2A H2C LL9 M79
                      M9A NC8 NK3 N08 N33 N9E
                      PX0 0JC RBD T96 UA1 UA6
                      U18 U79 VB5 V09 VS1 V55
                      XA3 XB5 2F3 6YX 82L 93D
                      931

                      Коментар


                      • #56
                        От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                        Поредното ми питане е за карането на 4х4.
                        На няколко места сега прочетох, че не е желателно да се кара с включен преден мост по асфалт. Причината беше днешната проба, която нямаше резултат: Прибирах се по магистрала "Хемус" и излизайки от най-далечния тунел посока - София видях, че е заснежено, стори ми се хлъзгав асфалта /въпреки, че беше сух/, външната температура беше 0,5 градуса и затова реших да включа и предното, за да карам спокойно. В движение при около 40 км/ч натиснах бутона, но той започна само да мига, а малкия лост изщрака и се изключи /беше на бързи/. Спрях изключих и включих бутона, сложих лоста на бързи и тръгнах. Вече на втора, малкия лост пак изщрака и се изключи. Така няколко пъти. Отказах се от повече проби и изключих бутона, но лампата остана да мига, колата вървеше мудно и се усещаше някаква вибрация във волана. Спирах тръгвах - все същото, докато не се чу изтропване отпред, след което лампата изгасна и колата си тръгна нормално само на задно.
                        Питането ми е: Кога може и кога трябва да се включва предното предаване?
                        Сега четох, че не е добре на асфалт и въобще по твърди настилки. При разходката до връх Мургаш с групата обаче карах през цялото време на 4х4 и на бавни скорости и джипа си вървеше и се държеше идеално. Това беше вторият ми опит за каране 4х4 и не знам какво стана.
                        Нещо не разбирам...малкия лост на Фронтера Б има само 2 позиции - 4Н и 4L.Не разбирам как може да се изключи?Лоста по принцип си седи на 4Н и колата движи само задните колела, когато пуснеш 4х4 с бутона просто почват да работят и четирите колела, без да се пипат никакви ръчки, тук максималната скорост ти е 98км/ч.При пускане на бавни - съединител и местене на малкия лост на позиция 4L минаваш на бавните(понижаващи предавки) - тук максималната скорост е 50км/ч.
                        Та аз пак да питам - как аджеба малкия лост се е изгасил?Иначе тук си с вакумен дисконектор, може проблема да е при него щом лампата само мига.
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • #57
                          От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Запалете я на дърпане има редки моменти в които и моята ги правеше тези номера все едно е бензинова припалва и край повече нито гък все едно се дави дръпния да запали и така и само да спомена това го правеше само 4-5 пъти и то все в студеното и снега
                          vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                          Suzuki GSR600 98 hp
                          Nissan Pathfinder 174 hp
                          0878222 три 3 шест

                          Коментар


                          • #58
                            От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
                            ...

                            За LSD-то:
                            Не може ли нещо да се разбере по данните...
                            Заслужаваш уважение и ще ти отговоря, въпреки, че както казах е писано безкрайно много. Ето какво открих набързо с търсачката:
                            "Дигаш и двете двигателни колела във въздуха посредством крик

                            Освобождаваш от скорост.

                            Въртиш едната гума примерно напред и гледаш накъде се върти другата...
                            Ако се върти в същата посока като тази която въртиш значи е шпер, ако се върти наобратно значи планетите се въртят свободно спрямо сателитите (полуосите) - т.е. не е шпер."

                            Просто и вярно обяснение, което е достатъчно за да разберем имаме ли LSD диференциал.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Засега джипчето отлежава в сервиза на Opel.
                              Това, което ми казаха - проблем с имобилайзер, и ще го ръчкат. Проблем с помпата, поне засега няма (ще паля свещ).
                              Казах им да го разкарат тоя имобилайзер, ама те не щат - "Само в краен случай".

                              П.П. Никой не каза ако набутам 75W140 на диференциал без LSD, ще имам ли проблем? Маслото е купено вече.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
                                Никой не каза ако набутам 75W140 на диференциал без LSD, ще имам ли проблем? Маслото е купено вече.
                                Не би трябвало, преди две и половина години сменях маслата в дифовете и сложих едно и също в двата - 85W140 с добавка за LSD.Нищо не съм счупил досега в предния, който си е обикновен диференциал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X