Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
    От къде ги купи и за колко пари?
    Не мога да ти кажа точно през коя фирма ми ги поръчаха (заради отстъпката) с доставка за 7 дни, но лично проверих в Ауто Плюс и също казаха, че могат да ми ги поръчат с доставка за 10 дни, като цената при тях беше 17 лв. единото и 36 лв. другото с доставка и без никаква отстъпка. В Евро 07 не можаха да ги изкарат кои точно ми трябват, защото нямаха каталог и в програмата не им излизаха. Моите излязоха общо 40 лв., като единото е турско, другото испанско. Преди това търсих на няколко места и дори при познати в тези среди, но ми казаха да не се занимавам да търся тук, а да си поръчам отвън с доставка, защото тук ако се намери някое за Фронтерата или ще е яко менте или ще е нещо подобно на това, което ми трябва. При тези цени с доставката наистина няма смисъл да се рискува с някакъв боклук. Ако някой го интересува мога да питам и през коя фирма на мен са ми ги взели.

    П.С. Тук се виждат номерата и на малкото съединение.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17102010607.jpg
Прегледи:1
Размер:160.0 КБ
ID:5220620
    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

    Коментар


    • #32
      От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
      Не мога да ти кажа точно през коя фирма ми ги поръчаха (заради отстъпката) с доставка за 7 дни, но лично проверих в Ауто Плюс и също казаха, че могат да ми ги поръчат с доставка за 10 дни, като цената при тях беше 17 лв. единото и 36 лв. другото с доставка и без никаква отстъпка. В Евро 07 не можаха да ги изкарат кои точно ми трябват, защото нямаха каталог и в програмата не им излизаха. Моите излязоха общо 40 лв., като единото е турско, другото испанско. Преди това търсих на няколко места и дори при познати в тези среди, но ми казаха да не се занимавам да търся тук, а да си поръчам отвън с доставка, защото тук ако се намери някое за Фронтерата или ще е яко менте или ще е нещо подобно на това, което ми трябва. При тези цени с доставката наистина няма смисъл да се рискува с някакъв боклук. Ако някой го интересува мога да питам и през коя фирма на мен са ми ги взели.

      П.С. Тук се виждат номерата и на малкото съединение.
      [ATTACH=CONFIG]260966[/ATTACH]
      Благодаря,информацията е полезна!
      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

      Коментар


      • #33
        От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Загрей купето и пускай климатика. По-добър влагоуловител едва ли ще намериш.
        Само да вметна една малка подробност, ако искаш да си изсушиш купето включи на вътрешна циркулация, иначе нямя да има ефект!!!
        А както го е казал kuzdov се прави за по бързо изсушаване на предното стъкло когато започва да се поти, тогава климатика осушава входящия външен въздух преди да бъде загрят от парното! При по новите коли е направено да се включва сам когато поставиш врътката на положение за обдухване на предното стъкло! Лошото е че май не се изключва сам и може да си помислиш ,че парното е слабо, особено в по-студените дни!!!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #34
          От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Имам ново питане - нещо, което ме стресна днес. Качвах се с Фронтерата от Враца към Леденика (който е ходил знае какви обратни виражи и наклон е) и забелязах, че стрелката на температурата на водата стигна 100 градуса. След малко падна отново на около 90, почти веднага се качи на 100, после бързо на 90 и така играеше докато се кача горе. При температура 100 градуса не се бяха включили и двете перки. Нормално ли е това с температурата и това с перките? Кога трябва да се включат те?
          П.С. Досега не ми е мърдала стрелката нагоре при никаква ситуация.
          Последно редактирано от Vlados; 24-10-10, 17:11.
          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

          Коментар


          • #35
            От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Датчика за показание на таблото може да е тръгнал, окислена букса пак там, напръскай с контактен спрей и виж дали отново ще играе стрелката.
            Времето стана хладно и влажно, също студена спойка на платката в таблото може да е.

            Коментар


            • #36
              От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Датчика за показание на таблото може да е тръгнал, окислена букса пак там, напръскай с контактен спрей и виж дали отново ще играе стрелката.
              Времето стана хладно и влажно, също студена спойка на платката в таблото може да е.
              Датчика мисля направо да го сменя (да си знам, че е нов), буксите ще ги прегледам и ще ги препръскам. Таблото ще се презапоява цялото (ако намеря кой да го стори).
              Направи ми впечатление, че това се получава само при изкачване на планински път с много завои и на 2-ра и 3-та скорост. След това никъде не мръдна повече. Прибрах се преди малко по магистралата от Ботевград насам и нарочно карах постоянно с 120-130 км/ч. за малко и с 160, но стрелката не мръдна. (В тази връзка някъде четох, че максималната скорост на този мотор е 154 км/ч., което определено не е вярно - стигнах до 161 км/ч. и мисля, че можеше още малко поне)
              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

              Коментар


              • #37
                От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Нарправи каквото ти каза маххх. Няма да навреди. Но, мисля, че датчикът ти отчита правилно и това е нормалната работа на мотора. По баир, а този е доста голям и продължителен, товариш много двигателя, а не се движиш достатъчно бързо за да го охладиш и загрява докато се включи перката. След нейното включване стрелката пада. По скоро провери, защо не ти се включва втората перка. На магистралата като се движиш бързо потокът от въздух към радиаторите, който при тебе са три и то доста големи, даже с масления са четири, е по голям и си се охлажда всичко без перките. А водният е най-отзад. Направи сметка колко въздух стига до него като се движиш бавно. Предполагам, че лятото като пуснеш и климатика и в града ще ти се получава същото като по онзи баир.
                Не можах да повярвам какъв голям радиатор на интеркулера има този модел фронтера като видях такава отблизо под капака при Лозан. Голям е почти колкото водния. Мен лично много ме впечатли.
                Последно редактирано от sony bono; 25-10-10, 22:49.

                Коментар


                • #38
                  От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                  В тази връзка някъде четох, че максималната скорост на този мотор е 154 км/ч., което определено не е вярно - стигнах до 161 км/ч. и мисля, че можеше още малко поне)
                  Не бъркай максималната препоръчителна от производителя с максималната възможна за агрегата. Тая от производителя е дадена не случайно, пресмятат се въздушно съпротивление, височина, стабилност и възможност за реакция и спиране. Ти спокойно можеш и 180 да вдигнеш но всички горни фактори отиват по дяволите и само господ те държи на пътя.

                  А загряването на мотора с висока скорост не можеш да го хванеш, по-добре 1-ва бавна и 2500 постоянни оборота на някой як баир за 10-на минути, така ще разбереш имаш ли проблеми с температурата.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    В неделя при разходката до връх Мургаш пробвах и това - на 2-ра и 3-та бавни при 2500-3000 об. карах до горе (около 20 км. баир), получи се леко мърдане на стрелката за кратки периоди до 100 градуса и обратно, това няколко пъти. Над 100 градуса обаче не се е качвала и ми правеше впечатление, че почти веднага след като достигне 100 се връщаше на 90. Перките този път ги чух, че се включват. Не знам нормално ли е...
                    П.С. Иначе за скоростта го пробвах от любопитство на полупразна магистрала, иначе не бих вдигнал повече от 90-100 извън града и 130 на магистрала, защото 2 тона трудно се спират.
                    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                      получи се леко мърдане на стрелката за кратки периоди до 100 градуса и обратно, това няколко пъти. Над 100 градуса обаче не се е качвала и ми правеше впечатление, че почти веднага след като достигне 100 се връщаше на 90. Перките този път ги чух, че се включват. Не знам нормално ли е...
                      Не е нормално ако не се върнат на 90
                      всичко ти е наред, дебни да не се качва над 100.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                        .....на 2-ра и 3-та бавни при 2500-3000 об. карах до горе (около 20 км. баир), получи се леко мърдане на стрелката за кратки периоди до 100 градуса и обратно ....
                        Мисля,че всичко си е нормално...термостата отваря при-92градуса!
                        В неделя направих преход до околните върхове-Шипка,Бузлуджа и баирите с ветрогенераторите.4х4 не съм включвал , нагоре...2-ра и 3-та при 2500 об.,еми загрява си мотора .Температурата я поддържах(при изкачване) около 95 градуса,като пусках парното,та не възникна необходимост да се вкл. перките!!!
                        При малък участък от спускане,температурата веднага си отиваше на 90 градуса.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Пресен собственик на същата фронтера като колегата. 1999 DTH (X22).
                          Четох, тъсих, ръчках (оклепах се), но не можах да разбера как се сменят лампите на фаровете.
                          Информацията която намерих е: "че е приключение".
                          А в сайта на Филипс дават - време за смяна 24 минути !!!! За една !!! Да не се сваля целия фар ?!
                          Някой да помогне?

                          Други въпроси:
                          2. Лампата за подгряване не примигва при подаване на контакт. Това при 11 градуса. Нормално ли е. Например на VW (VAG) примигва винаги при контакт.
                          3. Същото е и с лампата на Air Bag. Май някой ждамбазин е ръчкал ?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Лесно и бързо се сменят лампите на фаровете. Ако нямаш своя книжка:

                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/fanatic/Frontera%20B%20manual/150-151.jpg
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...al/152-153.jpg
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...al/154-155.jpg
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...al/156-157.jpg


                            ... на теб ти трябва даже само страница 151.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Дотук добре, но днес се появи един проблем: Сутринта тръгнах за работа и на първото спиране ми светна чек-лампата. Като тръгнах от светофара на около 2500 об. лампата изгасна, но само до следващия светофар. При тръгване отново гаснеше около 2500 об., а при спиране отново светваше. Това се повтаряше и сега като се прибирах. Докато светеше лампата на един светофар се опитах да я изфорсирам, но не можеше да качи повече от 3500 об. При ускоряване ми правеше впечатление, че малко е тромава, все едно, че съм с неколкостотин кг. багаж.
                              Знам, че колата има нужда от диагностика, но нямам физическа възможност преди събота /евентуално/ да я закача някъде. Затова питам, на някого случвало ли му се е подобно нещо и хипотетично каква може да е причината?
                              Повече се опасявам от това, дали може да стане по-голям проблем ако я карам така още някой друг ден /ако не мога да отида на диагностика през уикенда, ще мога чак другия/.
                              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
                                Лесно и бързо се сменят лампите на фаровете. Ако нямаш своя книжка:... на теб ти трябва даже само страница 151.
                                Благодаря!
                                И аз си мислех за нещо такова, но в моята книжка (на руски), няма такава информация. Има как да сваля целия фар!
                                Днес опитах това с въртенето, но ме достраша да не счупя нещо. Все пак съм 120+ кг, 197 см..
                                П.П. А можеш ли снимките от стр. 151 да ги пуснеш с по-голямо качество, или линк, или к'вото и да е за да ги видя...
                                Последно редактирано от ArturDent; 18-11-10, 21:58.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X