Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
    Това е темата за прослвутото парно на Фронтерата! http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%F2%E5%F0%E0
    Искам да ти кажа предварително че си е цяло приключение смяната му, а и цената си я бива на радиаторчето!Таблото се сваля цялото задължително,без да се свали не може да се смени радиаторчето!Мене ме гледаха като извънземен по-магазините като ходих да си го копувам и даже в няколко магазина ми казаха че това радиаторче не е от Фронтера! ;-)))))) Успех в начинанието!!!

    Sony bono можеш да ме цитираш колкото си искаш важното е да се свърши работа!
    Много ти благодаря за снимките! Точно това е, което се вижда при мен (поне часта с тръбите и част от дунапрена). Сега остава само да разпечатам снимката и да тръгна с нея по магазините.
    Само да уточня още нещо - твоята с климатик ли е и ако да, трябва ли да се сваля и радиатора на климатика, съответно да се източва фреона, за да се извърши подмяната?
    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

    Коментар


    • #17
      От: Re: От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
      Много ти благодаря за снимките! Точно това е, което се вижда при мен (поне часта с тръбите и част от дунапрена). Сега остава само да разпечатам снимката и да тръгна с нея по магазините.
      Само да уточня още нещо - твоята с климатик ли е и ако да, трябва ли да се сваля и радиатора на климатика, съответно да се източва фреона, за да се извърши подмяната?
      Радвам се че съм помогнал!Значи климатика не се сваля/и моита е с климатик/ леко и внимателно покраи него тои е образно казано една кутия под жапката,но не се сваля!Сваля се цялото табло за съжаление!
      Успех!
      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

      Коментар


      • #18
        От: Re: От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Колега мойта също е внос от Италия.
        За 4години ми побеля косата от нея.
        Един съвет,както искаш така го приемай.Продавай е по скоро за да си спестиш проблеми по нататък.Жабарите са по големи мърлячи от нас.
        Поздрави!

        П.с. Дано да не се окажа прав.Но ти си е взел и филма с ремонтите е започнал.
        Със себе си съм имал повече проблеми,
        отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
        Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

        Коментар


        • #19
          От: Re: От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Първоначално публикуван от djcrazy78 Преглед на мнение
          Колега мойта също е внос от Италия.
          За 4години ми побеля косата от нея.
          Един съвет,както искаш така го приемай.Продавай е по скоро за да си спестиш проблеми по нататък.Жабарите са по големи мърлячи от нас.
          Поздрави!

          П.с. Дано да не се окажа прав.Но ти си е взел и филма с ремонтите е започнал.
          Колега сподели твоите проблеми за да знаем всички защо трябва да си продаваме колите?Аз лично съм много доволен от моята но както и всяка кола на 10-11 години и тя не е в перфектно състояние!Ако имаш желание сподели твоя опит и проблемите си с този модел за което ще съм ти Благодарен и сигурно не само аз!
          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

          Коментар


          • #20
            От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Колегата Druncho миналата година сменя радиаторчето на неговата ОФБ. До колкото си спомням, имаше разлика с това на ОФА (по-тънко беше като че ли). Свържи се с него и го питай за повече инфо.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Вече имам монтиран чисто нов радиатор!
              Наистина верният радиатор за ОФ Б 2,2 DTI с КЛИМАТИК е ТОЗИ
              Другият, който във всички магазини ми излизаше за тази кола е за ОФ Б БЕЗ климатик. Сега остава да намеря маркучите, които влизат и излизат от радиаторчето. Моля някой ако има идея от къде да ги взема да ми пише. В момента е с обикновени маркучи (на метър), но минават точно до генерацията и не се знае колко ще изкарат. Не искам да я карам така, а утре трябва да си я прибера и ми се иска да имам маркучите, за да ги сменят преди да си я взема.
              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

              Коментар


              • #22
                От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Колега що пишеш едни и същи неща в 2 теми?
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Остана проблема с намирането на водните съединения. Оказа се, че никъде ги няма в наличност, има една фирма, която може да изкарат нещо подобно, но в крайна сметка поръчах оригинални с поръчка да 7 дни (единият е 16 лв., другият - 30). Сега карам с обикновен прав маркуч, увит с азбестово одеало, защото опира в генерацията.
                  Остава въпроса със събралата се влага в купето. Като подкарам колата при сегашните температури от 7-9 градуса и за нула време задните стъкла стават като боядисани. Мисля да пробвам с влагоуловител (тези за стаите), поне в къщи имаше голям ефект, не знам как ще е в колата.
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Загрей купето и пускай климатика. По-добър влагоуловител едва ли ще намериш.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Аз съм почити със същия проблем (протекло) пиши от къде си го взел и цена защото в Пловдив не мога да намеря.Ако някой знае от къде в Пловдив мога да намеря да казва че съм без кола 2 седмици.
                      Последно редактирано от falkongp; 11-10-10, 10:25.
                      OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                      Polaris Sportsman 800 EFI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
                        Аз съм почити със същия проблем (протекло) пиши от къде си го взел и цена защото в Пловдив не мога да намеря.Ако някой знае от къде в Пловдив мога да намеря да казва че съм без кола 2 седмици.
                        Прочети това http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=21298&page=8 на колегата EXALIBUR!Това е за теб а и имаш ЛС!
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Благодаря на колегите за бързата реакция вече и аз ще съм с парно и без мазно предно стъкло.
                          OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                          Polaris Sportsman 800 EFI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            И аз го имах същия проблем с въпросното радиаторче,два дни търсене и ходене по мъките.Докато в магазин Koser установиха , че радиаторчето става от Фронтера А.
                            Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                            Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Надявам се, че казуса с парното приключи при мен. Дойдоха и водните съединения и вече са си по местата...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17102010606.jpg
Прегледи:1
Размер:215.6 КБ
ID:5220578 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17102010608.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5220579

                              ... сега и при мен е "баня"

                              П.С. По съвета на колегата по-горе карам и на климатик и мисля, че има ефект с натрупаната влага.
                              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                                Надявам се, че казуса с парното приключи при мен. Дойдоха и водните съединения и вече са си по местата...

                                [ATTACH=CONFIG]260878[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]260879[/ATTACH]

                                ... сега и при мен е "баня"

                                П.С. По съвета на колегата по-горе карам и на климатик и мисля, че има ефект с натрупаната влага.
                                От къде ги купи и за колко пари?
                                Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X