Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Ако имаш път към Варна ми пиши. Ще я оправим, но пред клавиатурата е много трудно да се мерят вакууми и да се гледат живи данни.
    Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Да кажа до къде я докарах.
      Първо чистихме проблемите с вакумите, съответно ЕГР, турбо и т.н.

      Не се оправиха много много нещата...
      Диагностиката показва че има проблем с ъгъла на предвардване на ГНП, почти не мърда и стой на 2%, независимо от обороти и натоварване.
      Присъдата засега е: механичен проблем в помпата. Днес ще се пробва с добавки да се чисти, но не давам много надежди. Следващата седмица ще се разглобява и $$$$.

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Колега, напиши кодовете на грешките дето е записала. Пуши ли бяло особено на първото палене? Предварението на помпата не се мери в проценти, а в градуси, да не сте гледали друго?
        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Да бе градуси. Правописна грешка.
          Пуши си бяло и малко със зор пали.
          Кодове за грешка не мога на напиша защото не го правех аз. Но беше нещо от рода - регулиране на аванса на самата помпа. Момчето ми го обясни доста подробно, но и аз толкова запомних.
          Става въпрос за някакво бутало вътре в помпата, което се движело (по-точно не се движи) от налягането на горивото.

          Пробвахме с концентрирана добавка на място да се изчисти, ако има нагар... ама подобрение няма.

          Тия от диагностиката, нямат изгода да ме лъжат, защото само диагностицират и не правят механичната част. Електрониката я правят.
          Ако трябва да отида и за трето мнение?

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
            Да бе градуси. Правописна грешка.
            Пуши си бяло и малко със зор пали.
            Кодове за грешка не мога на напиша защото не го правех аз. Но беше нещо от рода - регулиране на аванса на самата помпа. Момчето ми го обясни доста подробно, но и аз толкова запомних.
            Става въпрос за някакво бутало вътре в помпата, което се движело (по-точно не се движи) от налягането на горивото.

            Пробвахме с концентрирана добавка на място да се изчисти, ако има нагар... ама подобрение няма.

            Тия от диагностиката, нямат изгода да ме лъжат, защото само диагностицират и не правят механичната част. Електрониката я правят.
            Ако трябва да отида и за трето мнение?
            дам... авансовото бутало е задрало в цилиндъра. Сваля се цялата помпа, ремонтия комплект от БОШ беше май 150 лв. Сменят се и всички семеринги и О пръстени по помпата ( още към 60 лв. ) бе за 400 лв. си на 6. ма гърча е голям.
            no signature no problems

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Ако се размина с 400 лв. ще си свиркам. Доколкото разбрах само буталото било 200+, а както чета и корпуса може да е преебан...
              Във вторник съм при доктора и после ще пиша...

              П.П. В първия сервиз (където не бяха сигурни за проблема) ми казаха че ремонта отивал към 2000. Пращали помпата в София, но къде ?

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
                Ако се размина с 400 лв. ще си свиркам. Доколкото разбрах само буталото било 200+, а както чета и корпуса може да е преебан...
                Във вторник съм при доктора и после ще пиша...

                П.П. В първия сервиз (където не бяха сигурни за проблема) ми казаха че ремонта отивал към 2000. Пращали помпата в София, но къде ?
                Кики от София ( Нови Искър ) прави моята тоест бишата моя която сега е на брат ми, преди повече от 1 година, никакви проблеми от тогава, професионално бързо и качествено, дава и гаранция. Някой да ти свали помпата и му я прати по еконт, той и така работи. Има цяла тема ремонт на помпи Bosch VP44 или нещо от сорта беше.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Да прочел съм темата.
                  Знам и за колегата.

                  Утре пробвам последния сервиз за помпи в Русе.
                  Досега, понеже отивам все с препоръки, откровено си признават , че не е за тях тая работа (и слава богу). По-точно правят добре само механични.
                  За последния има само добри отзиви, но беше в отпуска.
                  Честно казано предпочитам един човек да я смъкне, ремонтира и монтира, защото при проблем да не почнат да си прехвърлят отговорността.

                  Ако не се наеме да го прави, помпата ще ходи при колегата Кики...

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Не знам дали има санкция за последователни постове но поне да кажа какво става.
                    Последната (при майстора на помпите) диагностика показва "заковано" предварение на 1.2 градуса. Демек задрало бутало.

                    П.П. Майстора като ме видя - "Айде още един DTL" щото пред сервиза си имаше колекция от три Вектри, и една Зафира... с проблеми в помпата.


                    Мисля да присадя един един горивен филтър от Голф, вместо Опел-ския, че съм имал проблем с дърпане на въздух. Дали ще е проблем?

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Чакай малко...На Форнтерата не слагаха ли помпа PSG16, която се слага на X/Y/22DTH/R/, която не е проблемна като VP44, която се монтира на X20DTH/L/ & Y20DHT? Че вече имам 2-ма познати с Фронтери които сипаха по 1000+ за ремонти на здрави помпи....
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Такааа... помпата е разглобена и буталото е зацепило в крайно положение - най-малкото предварение.
                        Поръчано е ново бутало и разните там уплътнения и подобни.

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Равносметка - 430 лв. 230 лв. части и 200 лв. труд.
                          Помпата не е препрограмирана отново, въпреки че такива са препоръките от Бош.
                          Засега Фронтерата се движи, даже и празния ход се оправи - не насича както когато я купих.
                          Май малко по-малко дърпа, но ... може да е субективно.

                          Помпата я направи Пламен От Сливо Поле, Русенско.

                          В първия сервиз, където диагностицираха проблема ми казаха 2000 лв. само за "Ремонт в София", без демонтаж и монтаж...

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Имам един въпрос за фронтера 2.2 TDI ,тия дни забелязвам когато спирам се чува някакъв шум от охладителната система под жабката ,забелязах също ,че губи вода ,малко но се губи -течове не виждам в купето .Нещо по въпроса ?

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Спукан радиатор на парното- вдигни мокета в краката на пасажера и ще си намериш атифриза дето ти бяга и се крие там!!!
                              А случайно да си я попрегрявал скоро???
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Не съм я прегрявал ,мисля ,че няма следи под двете стелки ,ще долея пак антифриз и ще следя.Лятото не я карам много, имам кола на метан (той и метана стана ....гони 2 лв.)ама е по тънко за сега.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X