Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Колеги тая сутрин не можах да запаля.
    Вкарвам ключа - всичко изглежда нормално, check, подгрев и т.н.
    Завъртам и само се чуват някакви релета цък, цък, цък... постоянно... ни стартер ни нищо.
    Вадя ключа и продължават да се чуват още известно време (5 сек), даже и някаво ел.моторче..
    Ток в акумулатора би трябвало да има - карам я всеки ден, и вечерта се прибрах съвсем нормално.

    Преди два дена обаче се случи следното - след като извадя ключа/изгася колата - радиото почва да мига, от двигателния отсек се чуват релета да щракат, че и май някакви релета в таблото. Абе дискотека. Така около 2-3 минути. После спира.
    Отдадох го на намокрено, защото в края на деня всичко си беше ОК. Не я и закарах на сервиз, защото нали знаете как гледат, когато само им обясняваш за проблема, а той не се проявява...

    А... забравих - скоростомера, оборотите и подобни неща по-принцип не се включват, докато не пусна фаровете. От както съм я купил.
    Предния собственик ми каза, че е прекарал захранването им през ключа на фаровете, за да не забравя да включва фаровете...

    Някакви идеи...

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      На диагностика закача ли я?
      Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        1. Не е в движение
        2. Платформа не ми се вярва да дойде в този сняг. Пък и няма място за маневриране.
        3. На баир е, с задника нагоре и трябва да излезе срещу наклона. Бая народ ще трябва да я тикнем.

        Някакви идеи какво да проверя/откача (бушони) че поне да се домъкна до сервиза.

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Вземи отнякъде зареден акумулатор и пробвай с него. Огледай първо кабелите и обувките на шалтера и масата на купето и двигателя.
          П.П. Като се позамислих, контактния ключ вероятно е виновника. Няма как да ти прави дискотека ако е прекъснато захранването. За оборотомера и другите часовници има отделна тема - сваляне и презапояване на таблото.
          Последно редактирано от kuzdov; 25-01-12, 11:52.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Мисля че с акумулатора няма проблем, както казах - карам я всеки ден и палеше без да се замисля.
            Фаровете светят и сега като слънце.
            На положение 1 на контактния ключ всичко изглежда ОК.
            Като завъртя в положение 2 (стартер) почва едно цъкане на реле включва/изключва/включва/изключва.

            Като извадя ключа продължава да се чува цъкане на релета за около 5 сек.

            Все пак ще пробвам с друг акумулатор...

            А извинявай за лаишкия въпрос: Къде се намират въпросните кабели и обувки.

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Акумулатора ще го познаеш най просто като включиш фарове. Има ли достатъчно силни фарове - има акумулатор. Ако има, завърташ на стартер и пак се гледат фаровете. Угаснат ли, или чуствително им намалее силата - клемите на акумулатора. Ако силата на светлините се запазва след опит за стартиране - стартер, или веригата за включването му. Както каза Митко проверяваш масата, и връзките към стартера. Ако и там е ОК - стартера. Не се сещам как му е достъпа, ако е лесен може да се поочука по корпуса да се намести евентуално шалтера, или четките.

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Би ли взел отношение и по това мнение http://www.offroad-bulgaria.com/show...73#post1746973
                Преди да се навра в л....а.

                Просто понеже съм новак, мненията ми минават през модератор и то се появи след твоето, но пък по-напред в темата.

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
                  Би ли взел отношение и по това мнение http://www.offroad-bulgaria.com/show...73#post1746973
                  Преди да се навра в л....а.

                  Просто понеже съм новак, мненията ми минават през модератор и то се появи след твоето, но пък по-напред в темата.
                  Да, аз писах ужким преди теб, пък се оказа, че ти си писал преди мен ...
                  Сега, работата отива на стартер, или връзките към към него. Първо трябва да "откриеш" стартера. В него влизат 3+ (не е изключена и някоя нова конструкция с повече/по-малко свързващи кабели, но да ги разделим просто така - дебел/силов и тънък/управляващ. На дебелия/те има постоянен плюс - там затягаш евентуално разхлабена връзка. На тънкия идва плюс от контактния ключ като дадещ стартер. Там с проста пробна лампа мериш има ли го. Проверяваш и масата към двигателя и купето. Ако всичко е ОК - проблем в стартера.

                  Откачи минуса на акумулатора преди да ровиш там!

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Какво се оказа.
                    Напрежение в акумулатора 11.99 V
                    Май съм ви излъгал за фаровете, но когато си сам и фаровете са срещу снега трудно се вижда дали светят силно или слабо.
                    След почистване на клемите и подгрев, напрежението падна на 7 V.
                    И.... акумулатора умря.
                    За първи път ми се случва акумулатор да умре от раз. Без дори малко да се помъчи да завърти.
                    Това при условие, че преди няколко часа е работил като нов.

                    Нов акумулатор и всичко е ОК.

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Провери дали зарежда алтернатора, да не се окаже, че стария е още жив, но не е зареден и проблема е в зареждането.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Е нали като ми писаха гаранцията за новия акумулатор го провериха.
                        Малко високо е напрежението:
                        14.60 V при изключени консуматори
                        14.11 V при включени
                        Ток на утечка 10 mA. Да храни разните там компютри. Мисля се съвсем нормално.

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          14,6 V e максималното - екстра си!
                          Последно редактирано от bushiDO; 26-01-12, 22:24.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Имам питане за ОФ В 99 г.-къса база,когато паля сутрин при по- минусови температури ,при включване на фаровете всички стрелки мигновено падат в крайно ляво и плавно тръгват нагоре(през това време се нулира оборотния км).Това се получава само,когато е много студено.Благодаря.

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Ами то май акумулатора ти е пътник вече

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Когато ти падат стрелките и се нулира километража въртиш ли стартера или си само на контакт?
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X