Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепила за метал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лепила за метал.

    Не съвсем по темата за лепилата, но по темата за ремонта. Освен заваряване, може да се приложи запояване. Конкретния "припой" е дискутиран във форума.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: Лепила за метал.

      Надежно лепило , което да ти свърши работа няма да намериш по магазините, като ширпотреба..
      Търси по нета решение, при аналогичен проблем...

      Малка е повърхността..и здравината на слепването няма да ти е достатъчна...
      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

      Коментар


      • #18
        От: Лепила за метал.

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение

        Не знам да има леппило, което да не сублимира при над 1000 градуса по целзий.
        Там е и работата че преминавайки в изпарение се нарушава защитната среда и следват мноооого мъки
        Аз лично съм заварил доста такива ръкохватки и за сега несъм попадал на незаваряема такава.(на БМВ не съм заварявал)Верно е че човек който е се сблъсквал с сплавите на алуминия и тяхното заваряване може да познае почти 100% дали дадената се заварява,но понеже е "почти "лично аз все пак пробвам дали може.За опита има тънкости и съответно без да се разрушава детайла.Както каза welderargon трябва да се запали дъгата за секунда.А това може да се направи на място което не представлява проблем да се заличи впоследствие.
        Та в крайна сметка и според мен е важно да се попадне на правилния човек.
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • #19
          От: Лепила за метал.

          Лепенето ще помогне за това счупване. Там усилието е нищожно, без проблем можеш да караш без това топче.
          По-лошият случай е, когато се счупи откъм основата. Тогава никакво лепене няма да помогне.
          Най-добрият вариант е превенцията. Наживо ще ти покажа един чалъм.

          Коментар


          • #20
            От: Лепила за метал.

            На един приятел му се счупи лостчето на съединителя (при удар с асфалта) и се оказа че е било лепено. Използваната технология беше с щифт по дължина и каноколит. Лично аз не съм фен на каноколита за тази цел, по-добрият вариант е така наречения течен метал, ползвал съм на Бизон и на Локтайт- хисол, бизона достига пълна якост след 24 часа, а хисола след около 3 часа (по спомени).

            Коментар


            • #21
              От: Лепила за метал.

              И аз вече няколко пъти мъдрих с какво да залепя метал към метал, и в крайна сметка нищо не измъдрих. Конкретно, ония вездесъщи лупи на фаровете - каквото ми трябваше - запоих. И според мен конкретно в твоя случай запояване би било най-удачно, стига да е възможно. Не знам дали тук някой продава от оня припой за алуминий, обаче.

              ПП: А конкретно за алуминий и неръждавейка съм пробвал може би 5-6 варианта, все с лош резултат.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Лепила за метал.

                Срещал съм го в продажба по българските сайтове. Цената не беше от скромните, но като се има предвид, че май е единственото решение за ЦАМ - бива.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: Лепила за метал.

                  Има в Бургас:

                  http://www.argon-bg.com/about_us.html

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лепила за метал.

                    Има и по-добри в Бургас, например Кольо Грудов. Съвпадението на фамилиите е случайно, единствената ми връзка с него е, че сме бивши колеги от 3-та металургична база. Тези, които се занимават със заварки са го чували, или чели.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лепила за метал.

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Има и по-добри в Бургас, например Кольо Грудов. Съвпадението на фамилиите е случайно, единствената ми връзка с него е, че сме бивши колеги от 3-та металургична база. Тези, които се занимават със заварки са го чували, или чели.
                      Въобще не знам колко са добри тези, просто продават дурафикс.
                      Каня се да си поръчам за проба.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лепила за метал.

                        За Durafix съм чувал всякакви мнения, от "вълшебен" и "невероятен", до "нестава" и "пълен боклук". Надявам се, ще споделиш след пробите...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лепила за метал.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:UNIVERSAL_VERWENDBAR6.jpg
Прегледи:1
Размер:10.7 КБ
ID:5209799


                          sun fix

                          ползвал съм такова лепило за лепене на тръбички - размесваш равни части от двете, докато стане равномерно зелено и е готово за ползване.

                          в конкретния случай едва ли ще може да залепи здраво само на чист сряз, но може да го намажеш и отвън ....... все едно го гипсираш и после малко полиране с шкурка и боядисване, ако те дразни зелената кръпка
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лепила за метал.

                            От снимката за мен не ставя ясно дали самата дръжка е плътна или не.Не съм виждал никога счупено такова затова питам , но пък ми идва на ум , ако е плътно защо не го усилиш като го пробиеш от двете страни и да сложиш усилващ детайл в него ( стоманизирана тел примерно ) който да залепиш и в дълбочина.Поксипол , вътре и челно , шкурка и боя...просто ми хрумна...
                            "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                            "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лепила за метал.

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Досега няма подобна тема, в която да споделим опит за подходящите, за разни случаи, лепила.

                              Конкретният повод е следния:

                              [ATTACH=CONFIG]247991[/ATTACH]

                              Ръкохватките на съвременните мотоциклети, имат нарочно отслабено място (бушон), в което да се чупят при евентуален удар. Целта е, счупването да не стане в основата, където моментът (съответно напрежението) е най-голям, за да се запази по-голямата част от лоста, т.е. да има възможност за продължаване на пътуването. Обикновено ръкохватките са от сплави на цветни метали, със сравнително едър кристал, което при евентуално залепване с тънък слой лепило (в рамките на стотни, или дори микрони), би осигурило голяма контактна площ.

                              Има ли подходящо за случая лепило?
                              Не си ли се замислял да си направиш сам ръкохватка.Аз преди 15г. си направих сам.Бях паднал с мотора и баща ми не ми даде и 1ст. за нова.Стана абсолютно същата със настолен шмиргел и 2 вида шкурка.А твоята е и боядисана,което ще скрие допълнително това онова.Освен ако в този край където по принцип е опъвача на жилото не е някаква сложна немска машинария(просто не се вижда).
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лепила за метал.

                                Джорджо,тая беля да не е станала на събора? Струва ми се че тоя мотор го видях там.
                                Аз въпроса и темата ги разбирам не че си в невъзможност да да си купиш нова ръчка, а чисто технологично дали е възможно да се възстанови такъв тип детайл.
                                Според мен сечението е твърде малко,а рамото относително голямо и напрежението на опън никак няма да е за подценяване. В този случай-заваряване или ново.
                                Последно редактирано от michu; 26-09-10, 07:33. Причина: заплес

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X