Обява

Свий
Няма добавени обяви.

300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

    колеги имам проблем с моито г значи мотора 300 дизел 6 цилиндров 113 к.с 92година.значи катоя запаля когато е студена и понякога става така че обортомера ми падне на 0 изапо4ва да работи тегаво и като чукна по бушоните с ръка и то се оправи и двигатела не работи равно.Онзи ден ми се случи оште нешто спряь да заредя и като сипах гориво и като тръгнах първите 3 км,вървеше страхотно до сеге не беше варвяла така и как си варвше така спря от венъж и пак по старомо ако може някои да помогне ште съм му благодарен.

  • #2
    От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

    Това редовата помпа с ел. гасене ли е? Ако да, виж си захранването от плюса, през ключа до помпата. Най лесно е да пуснеш едно кабеле с плюс от акумулатора и да пробваш. Ако е с гасене на вакум, прегледай си системата за подгряване на горивото и я заобиколи. От там редовно смуче въздух и те прави луд. Работи кога как си иска.

    Оборотомера е с датчик на вала. Няма връзка с дизела, но има връзка със захранването. Провери си замасяването на подкалниците и купето към шасито и минуса на батерията. Също плюса за лоши връзки (клемата на левия преден подкалник)

    Пиши от къде си. Все ще се намери някой в твоя район, който го е играл това хоро.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

      кога умалява? когато горивото ти е по малко? има вероятнос да ти е задръстен удушника на резервоара. ако има такав!аз сам още нов в религиятя Г но си купих 300ГД и тепърва се уча но имам доста опит със земеделска техника - дизели

      Коментар


      • #4
        От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

        значи колега помпата е с вакомно гасене от врачанския краи съм много благодаря за отговорите

        Коментар


        • #5
          От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

          Щом е с вакум, махни маркучите от филтъра или направо от помпата и пробвай с шише. После търси от къде тегли въздух или къде е запушено. Отдушника на резервоара е в дясната колонка на задната врата, отстрани, зад страничния прозорец. Там се запушва редовно защото никой не чисти... а и достъпа е ...3 часа разглобяване. Най добре го надуй.
          Успех.

          ПП Пиши си в профила Враца. Виж тука Цецо к'ви ги върши
          Последно редактирано от drukman; 19-09-10, 09:23.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #6
            От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

            знчи колега на мен резервоара ми е малко импровизиран заштото оригиналния го издъних и сега времено съм с една туба в багажника която играе роля на резервоар та значи варянта с отдшника го изклучваме. значи да си огледам горивото заштото това с масите съм го свършил ако се сетиш за нешто друго пиши.
            Последно редактирано от CarTest™; 20-09-10, 21:36.

            Коментар


            • #7
              От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

              Колега смени си горивния филтър и после пробваи други маниполаци.
              Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

              Коментар


              • #8
                От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                По-добре виж тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...=100742&page=9 (търси №33), Цецо какви ги върши със "сток"-овата Гелендия... Пали във Враца, минава през състезанието, спира на реката, ходи до Вежен, пак минава през състезанието, и се връща във Враца. Няма платформи, няма гуми, няма лифтове, няма дъндънии... Има Г!!!
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #9
                  От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  махни маркучите от филтъра или направо от помпата и пробвай с шише.
                  Вальо, моите уважения, но помпене на нафта направо в помпата без филтър си е углавно престъпление. Особено у нас, с нашата си нафта... И аз съм карал ЮМЗ-то с туба вместо резервоар, но никога напрво в помпата. Винаго първо е филтъра.
                  ЮМЗ може да звучи грубо, но помпените елементи и разпръсквачите са на много високо ниво, Не по-лошо от тези на Мерцедес например.
                  И ако се кара без филтър-следва смяна на елементи и разпръсквачи. За ЩМЗ-то са по 3-5 лв бройкта. За "Г"- не знам, ама не искам и да чувам
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

                    значи колега това с филтъра го направих оше когато я взех

                    Коментар


                    • #11
                      От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      .... И ако се кара без филтър-......
                      Не съм написал да се кара без филтър. Аз карам с два един след друг....по други причини. Казах да се пробва. Гелендията оригинално има 10 маркучета и снадки от резервоара до помпата които на 25 годишна възраст започват да пускат въздух, от там в помпата на мехурчета и .... става весело. Има и една механична подкачваща помпа, която също участва във веселбата. За да е сигурен човека, че мотора и горивната помпа са наред, забожда двата маркуча от помпата в едно шише и пробва за 15 минути. Усеща се веднага. Мотора работи различно. Давам гаранция, че Мерцедеса ще издържи едно шише нафта без филтур, ако не е сипан пясък нарочно.
                      След това тръгва по маркучите и скобичките, докато намери от къде дърпа въздух.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

                        колега утре ще опитам и това с шишето и ще пиша дано да е от това.а по помпата трябва ли да има и други вакоми освем този за гасенето заштото има отгоре на самата помпа нешто като клапан метален в середата има болт за реглиране и от долната страна има един пишляк и незнам там да не е иамло нешто

                        Коментар


                        • #13
                          От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

                          колега утре ще опитам и това с шишето и ще пиша дано да е от това.а по помпата трябва ли да има и други вакоми освем този за гасенето заштото има отгоре на самата помпа нешто като клапан метален в середата има болт за регoлиране и от долната страна има един пишляк и незнам там да не е иамло нешто

                          Коментар


                          • #14
                            От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

                            колега пробвах и с шишто но пак няма резолтат

                            Коментар


                            • #15
                              От: 300ГД НЕ ВЪРВИ ПОМАГАИТЕ!!!!!

                              Остава ти само въздушния филтър да не е запушен нещо и...отиваш на проверка на помпа. Няма какво друго да се гледа на тоя мотор. Ако си пробвал с двата маркуча от помпата в шише, без нищо друго да участва и пак не върви.....наистина е лошо.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X