Обява

Свий
Няма добавени обяви.

преден диф ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: преден диф ремонт

    Не съм зебелязал някакви признаци . А и не съм се ослушвал за такива все пак колата е нова така де на 3 г и се предполага че всичко е ок .

    Коментар


    • #17
      От: преден диф ремонт

      И моята е 2008 година ама такъв зор е виждала....

      Коментар


      • #18
        От: преден диф ремонт

        Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
        Не съм зебелязал някакви признаци . А и не съм се ослушвал за такива все пак колата е нова така де на 3 г и се предполага че всичко е ок .
        Не би трябвало 3 годишна кола да дава такива сериозни аварий.Има някакъв отговор за ситуацията,обаче какъв е той и аз не зная???Или новите Ниви са доста кекави,или нещо много я пресилваш твоята....?Колко километра и навъртя за тези 3 години колега?

        Коментар


        • #19
          От: преден диф ремонт

          30 000 км а може да е правена в петък . Тъкмо и бях сменил маслата на двигател и преден диференциал .

          Коментар


          • #20
            От: преден диф ремонт

            Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
            30 000 км а може да е правена в петък .
            Може и от самата ситуация с дърпането така да се е получило-примерно ти да си давал яко газ и тракторът като те е дръпнал някоя от предните гуми изведнъж да е хванала на твърдо-/т.е. гумата да е получила рязко сцепление с почвата и прассс/.

            Коментар


            • #21
              От: преден диф ремонт

              На витарите им правят усилване с разни планки и т.н.Ако искаш може да се позаинтересуваш...Не че една витара миналата седмица не си чупи диференциала и то след подсилване, но тя е с много големи гуми.Абе все ще е малко от малко по-здрав.
              Последно редактирано от Петър Митрев; 17-09-10, 18:59.

              Коментар


              • #22
                От: преден диф ремонт

                Колеги,все си мисля за нещо.Забалязвам го,защото имам две ниви.При новата 1.7карбуратор съм с съединител LUK,докато старата нива е "оригинален" рукси.Дали е само при мен или по-мащабно-незнам,но карам такъв автомобил от доста време,знам как да потеглям,как даго глася на полу-съединител и прочие.Какво ми е направило впечатление,че на 1.6 с "оригинален" руски съединител,самото потегляне е остро,някак си по-грубо поне аз го усещам така.Докато при 1.7 с LUK потеглянето става по-плавно,не на един път и да се чуе гадното потроване.Днес пробвах и лада нива 1.7i,по колата не е пипано нищо,както си е от завода,там по същия начин.Казах си,че може да не съм "свикнал" на съединителя на колата,помолих собственика да потегли,констатирам-звукът (туб или туп-вече незнам,как даго определя) се чуваше.Забелязах и като мина покрай мен патрулната нива на кръстовището по същия начин.Това ме води до мисълта,че доста беля одва от калпаво зацепване или отделяне на съединителя,кето води до разбиване на лагерите на касетата на предния диф,защото първо предния кардан зацепва,а може и да бъркам,но при моята нива с LUK,това "тупване" го няма,докато при други "екземпляри" го срещам и то доста често

                Коментар


                • #23
                  От: преден диф ремонт

                  Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                  Тъкмо и бях сменил маслата на двигател и преден диференциал .
                  А какво сипа в предния диференциал и колко?

                  Коментар


                  • #24
                    От: преден диф ремонт

                    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                    Колеги,все си мисля за нещо.Забалязвам го,защото имам две ниви.При новата 1.7карбуратор съм с съединител LUK,докато старата нива е "оригинален" рукси.Дали е само при мен или по-мащабно-незнам,но карам такъв автомобил от доста време,знам как да потеглям,как даго глася на полу-съединител и прочие.Какво ми е направило впечатление,че на 1.6 с "оригинален" руски съединител,самото потегляне е остро,някак си по-грубо поне аз го усещам така.Докато при 1.7 с LUK потеглянето става по-плавно,не на един път и да се чуе гадното потроване.Днес пробвах и лада нива 1.7i,по колата не е пипано нищо,както си е от завода,там по същия начин.Казах си,че може да не съм "свикнал" на съединителя на колата,помолих собственика да потегли,констатирам-звукът (туб или туп-вече незнам,как даго определя) се чуваше.Забелязах и като мина покрай мен патрулната нива на кръстовището по същия начин.Това ме води до мисълта,че доста беля одва от калпаво зацепване или отделяне на съединителя,кето води до разбиване на лагерите на касетата на предния диф,защото първо предния кардан зацепва,а може и да бъркам,но при моята нива с LUK,това "тупване" го няма,докато при други "екземпляри" го срещам и то доста често
                    Правилно си забелязал колега.Моята е с руски съединител и също потегля тъй да се каже с удар.Колкото и плавно да пускам съединителя не мога да я накарам да потегли като нормален автомобил.Отдавам го на много твърд притискателен диск и луфтове в трансмисията.

                    Коментар


                    • #25
                      От: преден диф ремонт

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      А какво сипа в предния диференциал и колко?
                      Лолита на Приста около 1,2 л . Не съм сто процента сигурен за модела .

                      Коментар


                      • #26
                        От: преден диф ремонт

                        Приста правят много масла, малка част от тях стават за там.

                        Коментар


                        • #27
                          От: преден диф ремонт

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Приста правят много масла, малка част от тях стават за там.
                          Препоръчай някое . На раздатката скоростите и задният диф съм сипал agip .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0605.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5209242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0603.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5209241

                          Коментар


                          • #28
                            От: преден диф ремонт

                            Този agip категорично не става за скоростите, Улита е даже по-зле от него и не е на Приста. За диференциали и раздатка изобщо стават, но са калпави.

                            Много пъти съм повтарял тук - от българските става само Приста Ultragear 75W90, от вносните - гледаш за стандарти GL4 и GL5 едновременно, вискозитет 75W90 или за тежки случаи 75W140.

                            Ако си голяма скръндза и не ти се дават 20-ина лева за литър, ползваш различни масла - в скоростите GL4, на останалите масла - GL5. И пак да повторя - GL5 не е по-голямо от GL4, а е съвсем друг стандарт.

                            Коментар


                            • #29
                              От: преден диф ремонт

                              Пичове, чисто от любопитство, по вашите книжки не пише ли колко трябва да е луфта пиньон/корона? Не мога да намеря нужните данни за Витарата, поне някаква база за сравнение да имам...

                              За резервните руски части - сигурно си го знаете, но това е една от причините да се откажа тотално от руските автомобили. Докато имах такива ми беше писнало от оригинални руски ментета, оригинални украински ментета и особено оригинални турски, казахстански, узбекистански и не знам какви още ментета. Конкретно за диф - късах веднъж касетата на москвето, после смених 3 нови от магазина - всичкото боклук. Накрая се принудих да взема един на старо, попритегнах го и забравих за проблема.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                От: преден диф ремонт

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Пичове, чисто от любопитство, по вашите книжки не пише ли колко трябва да е луфта пиньон/корона? Не мога да намеря нужните данни за Витарата, поне някаква база за сравнение да имам...
                                Да каже някой, който го е настройвал. Аз трябва да видя в книгите, но съм почти убеден, че Витаровия диференциал е същия като на Лада. Или поне пиньона и короната.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X