Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми 33/12.5/15

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

    Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение
    Здравейте, мисля да поръчам горепосочените гуми за Паджерото но ме притеснява дали ще станат и дали няма да опират някаде при завой. И ако опират какъв лифт най - лесно може да се направи.
    Ами няма как да станат . Даже си мисля , че ако си с 2,5 или 3,0 въобще няма да можеш да ги сложиш и въобще няма да споменаваме завой .
    А пък ако си мераклия колегата ти е казал начина : лифт + боди лифт + флекс . Е да наистина след това идват въпросите дали двигателят ще може да ги бута дали полуоските ще издеянат и т.н.
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

    Коментар


    • #47
      От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

      Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
      ... лифт + боди лифт + флекс . Е да наистина след това идват въпросите дали двигателят ще може да ги бута дали полуоските ще издеянат и т.н.
      Не е нужно да е "лифт+боди лифт". Станко кара 37-ци, при това бая широки, с +2,5" от окачване, джанти 10х16, -44 и подходящо рязане. И 3.5 тия гуми успява да ги превърти на асфалт. За 2.8, 35" са големи, освен ако не е от електронните и чипосан. За 2.5 и 3.0 33" са границата - при тях и всичко по силовото предаване е по-слабо.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #48
        От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

        Джипа е 2.5 тди. Значи за 35-ците забравям, ще търся 33-ки
        Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
        ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

        Коментар


        • #49
          От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

          За 33-ките ти трябва +50мм/2" от окачване и офсет на джантите -15 до -25, за да не се налага да режеш. Аз съм горе-долу така. Гледай гумите да са от истински производител, а не регенерат, особено пък и в този сезон. Регенератите имат до 15-20% по-голямо тегло и такива 33-ки вече 2.5 ще почне да ги "усеща". В общи линии трябва да се целиш в нещо, което ще ти даде "гума+джанта < 40кг."
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #50
            От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            ... В общи линии трябва да се целиш в нещо, което ще ти даде "гума+джанта < 40кг."
            Че те всякак са под тази граница. Кайман 235/85 R16, който по действителни размери горе-долу отговаря на 33" тежи 25 кг + 10 кг джанта, та общо 35.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Че те всякак са под тази граница. Кайман 235/85 R16, който по действителни размери горе-долу отговаря на 33" тежи 25 кг + 10 кг джанта, та общо 35.
              Говорим за 33х12.5х15 - в което има почти с 50% повече материал от 235/85/16. Super Swamper-ът ми тежи 38.5 с оригиналната паджерска джанта. Инсата преди това, 265/75/16, тежеше 39, пак на алуминиева джанта и 43 с оригинална стоманена от Тойота 80. Инсата беше с 2см по-малък диаметър от SS - 81cм срещу 83 и реално с 2" по-малка ширина.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #52
                От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Говорим за 33х12.5х15 - в което има почти с 50% повече материал от 235/85/16. Super Swamper-ът ми тежи 38.5 ...
                Честно казано, представянето в гората на Super Swamper-ите, които съм виждал на джипки тук, никак не ме е впечатлило. Та се чудя дали има много смисъл човек да се хвърля на такива тежки гуми. Отделно, дето 12.5 ми иде малко прекалено широка. А пък 33-ка, че и на 12.5, ми се струва прекалено за 2.5 двигателя. То и с 31-ци на моменти не му стига душицата, та с по-големи валяци ли ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  А пък 33-ка, че и на 12.5, ми се струва прекалено за 2.5 двигателя. То и с 31-ци на моменти не му стига душицата, та с по-големи валяци ли ...
                  Според мен е крайно време, някой като Димо или друг колега с реален опит по отношение на 33" гуми и двигател 2.5 да се изкаже има ли сила да ги върти, стига ли му или не душицата и все понятия от този род, за да не излизат подобни теми през седмица........на мен след боди лифта също ми предстои покупка на гуми 33" и силно ме вълнува този въпрос с мощността и възможностите на Паджерото след монтажа им. В крайна сметка идеята е да подобряваме в някои отношения автомобилите си, не да ги влошаваме макар,че и това е доста субективно но все пак има реални подробности,които се отнасят за всички ни.
                  Последно редактирано от IVE; 28-10-10, 16:53. Причина: корекция на мнението

                  Коментар


                  • #54
                    От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                    Първоначално публикуван от IVE Преглед на мнение
                    Според мен е крайно време, някой като Димо или друг колега с реален опит по отношение на 33" гуми и двигател 2.5 да се изкаже има ли сила да ги върти, стига ли му или не душицата и все понятия от този род, за да не излизат подобни теми през седмица ...
                    Преценката е доста субективно нещо и зависи от много фактори. Аз съм карал джип с корейския вариант на този двигател и съм на мнение, че, въпреки доста бавните дифове, при по-сериозно офроуд каране таванът трябва да е на 31" (или хайде да са 32").
                    Трудно ми е да си представя как бих развъртял замазани с кал валяци 33 х 12.5, при положение, че доста често това е било проблем и при 31 х 10.50.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-10-10, 11:00.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                      Първоначално публикуван от IVE Преглед на мнение
                      Според мен е крайно време, някой като Димо или друг колега с реален опит по отношение на 33" гуми и двигател 2.5 да се изкаже има ли сила да ги върти, стига ли му или не душицата и все понятия от този род, за да не излизат подобни теми през седмица.....
                      Що се отнася до сериозното офроуд каране, Чавдар има доста по-голям опит от мен и спокойно може да му се вярва. Аз в офроуда съм "костенурка" - минавам опипом навсякъде, от където предварително съм преценил, че мога да изляза без прекален зор. Затова и още не съм си закичил лебедка. Т.е. при такъв вид каране, това, което съм написал горе е валидно. Ако, обаче, както казва Чавдар, събереш още 30 кила кал по гумата - той е прав, че мотора ще види зор.
                      А колкото и да пишем, такива теми пак ще излизат през седмица и причината всички я знаем
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Що се отнася до сериозното офроуд каранe......
                        ОК за този тип каране е ясно,но все пак нашите джипове не се използват само на тежки офроуд терени има и градски условия например, там как стоят нещата?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                          Първоначално публикуван от IVE Преглед на мнение
                          ОК за този тип каране е ясно,но все пак нашите джипове не се използват само на тежки офроуд терени има и градски условия например, там как стоят нещата?
                          Ти на светофара искаш да въртиш гуми ли? Как да стои въпроса и 44" да сложиш пак ще тръгне. А в гората с тоя маломощен мотор ( 2.5 ) единствения начин да се развъртат над 32" е с честа смяна на съединител
                          Аз над 31" не бих сложил...
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #58
                            От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                            Първоначално публикуван от IVE Преглед на мнение
                            ОК за този тип каране е ясно,но все пак нашите джипове не се използват само на тежки офроуд терени има и градски условия например, там как стоят нещата?
                            За какво са ти 33-ки в града?!? А иначе, fanatic ти е отговорил - на асфалта и с по-големи гуми ще се търкаляш без особен зор. Друг въпрос е как ще се промени поведението на колата - как ще набира, как ще спира, как ще стои в завои с по-висока скорост ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              Re: От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                              Към колегите питащи: Каква е целта на джипа ви и смяната на гуми?
                              Къде, как и колко ще карате с него?

                              Иначе ак остава въпрос за дали може да влезнат 35-ци - може да влезнат. Виждал съм от поледните единици с 35-ци, при това май беше само с натегнати торсиони и подложки на пружините отзад. не бяха рязали момчетата.
                              Георги Гатев

                              Коментар


                              • #60
                                От: Гуми 35 12.5 15 на Паджеро без лифт

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Ти на светофара искаш да въртиш гуми ли? Как да стои въпроса и 44" да сложиш пак ще тръгне. А в гората с тоя маломощен мотор ( 2.5 ) единствения начин да се развъртат над 32" е с честа смяна на съединител
                                Аз над 31" не бих сложил...
                                Е някой сме с автоматици и съединителя не ни е консуматив

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X