Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Cruiser 90/95 3.0td - 1KZ (125к.с.) или 1KD D4D (163к.с.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Cruiser 90/95 3.0td - 1KZ (125к.с.) или 1KD D4D (163к.с.)

    Гледах няколко ЛК и повечето бяха 125 а състоянието им беше плачевно пък им искаха някви луди пари. Гледах и една 163 коня и ми се стори по стегната. Какви са разликите?
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

  • #2
    До: От коя година 9х-те са 163 коня и по-добър ли е двигателя от 125-ците

    163кс са комън рейл двигател Д4-Д /пише го отзад на джипа/
    този двигател е много по-добър и по-икономичен... естествено и джипът с него е доста по-скъп отколкото 1КZ-ТЕ... при по-старият вариант има и някаква склонност към прегряване/пукане на главата при душманска употреба...

    ако можеш да си го позволиш, твърдо вземай Д4-Д!

    и един съвет от личен опит - не си купувай евтин Ленд Крузер - ще патиш много... Ако нямаш достатъчно средства, насочи се към по-евтина марка, но екземплярът да е по -запазен...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: От коя година 9х-те са 163 коня и по-добър ли е двигателя от 125-ците

      Мерси за пояснението. Значи определено ще търся 163 коня. Само дето все още немога да реша дълга или къса база.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

      Коментар


      • #4
        До: От коя година 9х-те са 163 коня и по-добър ли е двигателя от 125-ците

        Дългата база въобще не е много дълга. Аз карам такава от 2 години и съм много доволен. Машината е много проходима и завива уникално добре, дори по-добре от късите джипки с които се возим заедно.. Случвало се е неведнъж на места където други джипки правят по 1-2 маневри 95цата да минава без нито една! От задният мост до края на задната броня не е много голямо разстоянието и няма сериозни проблеми с ъгъла на атака. Моята е с 2" лифт и 32" гуми. Определено е по проходима от колкото издържлива в смисъл че имам ядове с разните маншони по предницата - все късам по някой ... ама вече свикнах

        Коментар


        • #5
          До: От коя година 9х-те са 163 коня и по-добър ли е двигателя от 125-ците

          Ти коя караш с по-новия двигател или със стария. Това с маншоните е много странно. Тия джипки не трябва ли да са уникално здрави.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

          Коментар


          • #6
            До: От коя година 9х-те са 163 коня и по-добър ли е двигателя от 125-ците

            Те и космическите совалки бяха уникално здрави, ама две вече паднаха. Маншоните се късат защото са открити и пътните условия им влиаят.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              До: От коя година 9х-те са 163 коня и по-добър ли е двигателя от 125-ците

              Имах този 125 коня, сега съм с бензинов около 180 коня.

              Проблемите идват от клони, дървета и храсти през които минавам. Тези джипки не са уникано здрави, но са отличен баланс между возило за всеки ден, комфорт, и уникално проходим джип, единствено имаш проблеми с предницата ако правиш тежък офроуд като мен, но нищо сериозно. Ако я караш тази джипка офроуд, ама не просто по някакви пътчета където и кола минава, си приготви едни 2к лева на година за ремонти. Рейка, накраиници на рейката и други. Това е при положение че минавам вероятно към 5000км на година офроуд. Отделно не я пазя, а по скоро я третирам като мотоциклет.

              Лично за мен имайки предвид комфорта на джипката и проходимостта си заслужават!

              Коментар


              • #8
                До: От коя година 9х-те са 163 коня и по-добър ли е двигателя от 125-ците

                Абсолютно съм съгласен със Събин.
                Само трябва да добавя че и всички гумени тампони са малко слабо място, но те се правят и не излиза скъпо
                BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                Коментар


                • #9
                  Toyota Prado

                  Здравеѝте.Нуждая се от компетентна помощ относно toyota prado.Много ми хареса този модел двигателят е 2.980cc diesel.Това което ме кара да се замисля са скоростите, автоматични са.До сега не сам карал кола с автоматични скорости и сам малко резервиран.Моля някои от разбиращтите тук да ми даде савет.Ще очаквам всякакви коентари за модела.предварително благодаря.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Toyota Prado

                    Аз, например, както и баща ми, брат ми и куп приятели друго освен автоматик не ни привлича вниманието. За мен е незаменимо удобство. Естествено има почитатели както на автомата, така и на ръчните. Въпрос на предпочитания.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Toyota Prado

                      Първоначално публикуван от sandetoludiq
                      не знам за тлк 90 но за тлк 95 наистина е малко информацията има в повече за по стари модели и много ясно защто този модел е дългата база и него предпочитат толкова за оффроуд.поздрави
                      Толкова грамотно си го написал,че едва те разбрах какво искаш да кажеш.

                      А разликата от 90 до 95 е много малка,така че писаното за двигател и трансмисия е едно за двата модела.

                      А всъщност въпроса на колегата не е уточнен за кой модел и никъде не споменава че ще кара офф–роад.
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • #12
                        Днес се повозих с Toyota-та.Не ме грабна с автоматични скорости, намерих днес с manual.Утре ще ходя да я гледам ето тази.Ще я използвам 70асфалт на 30 off road.Имам в предвид за риба на палатка нещо такова.А да си призная нямам никакав опит почти с 4x4,и може да звучи глупаво ама нямам представа от 70-ки 80-ки 90-ки и тн.Преди 10 дена купих на баща ми една Frontera,карах я около 1000км. и това е.Скоро ще се обзаведа и аз,и надявам се да ме приемете в клуба ви.Лека вечер и благодаря на всички.

                        Забравих снимката.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от huko; 27-03-09, 20:56.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Toyota Prado

                          Първоначално публикуван от osmokokeres Преглед на мнение
                          Днес се повозих с Toyota-та.Не ме грабна с автоматични скорости, намерих днес с manual.Утре ще ходя да я гледам ето тази.Ще я използвам 70асфалт на 30 off road.Имам в предвид за риба на палатка нещо такова.А да си призная нямам никакав опит почти с 4x4,и може да звучи глупаво ама нямам представа от 70-ки 80-ки 90-ки и тн.Преди 10 дена купих на баща ми една Frontera,карах я около 1000км. и това е.Скоро ще се обзаведа и аз,и надявам се да ме приемете в клуба ви.Лека вечер и благодаря на всички.
                          Ще си добре дошъл!
                          скоро ще ги научиш 80ки,70ки,90ки...

                          един приятелски съвет: гледам колата май е с десен волан(освен ако се не лъжа),легни и поогледай как е ръждата по окачването и мостовете,този модел страда малко от ръжда по тези точки,особенно колите от острова! миналата година приятел ме повика да огледам неговата с оплакване "теч на маслио от заден диф",нямате си на представа изненадата ми ,когато открих че тече от изгнилия капак на дифа!
                          не искам това да те разубеди,просто бъди по-внимателен при огледа!
                          не всички коли от острова за "СИЯЙНИ КРАСАВИЦИ"
                          със здраве
                          TЛК 80-4.2ТД
                          ТЛК 73-2.4ТД
                          ...................

                          Коментар


                          • #14
                            До: Toyota Prado

                            Имам опит с ТЛК 95,3.0 ТД, карах я около година. Имам снимки в профила. За твоя вид каране тази кола е подходяща. Добре е да си с блакаж на задния диф. Спокоино влизат гуми 32". По къса и по лека е от дългия Патрол, и мисля че двигателя е по добър.
                            Офроуд с гуми 32" МТ/Пирели/ (265/75/16) За любителски офроуд считам че е добра. Ходил съм и на "търси съкровището" с нея и не съм ползвал чужда помощ ... Като недостатък - по лесно се окантарва на "бабуни". Блокажа на задния диф помага.
                            На пътя, с гуми 32" АТ /Йокохама/ Като за джип вози добре, двигателя има добър въртящ момент и достатъчно мощност. На светофар може да потегля като лека кола, но гори малко повече 15-20л./100км. Ако се кара внимателно - може под 15/100. Извън града ако се кара с около 100-110 гори около 10/100. Максимална скорост 170, като още на 160 мотора почва да се тормози и става нестабилна. С шосейни гуми, стандартен размер 265/70/16 поведението на пътя ще се подобри
                            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Toyota Prado

                              здравеите, капарирал съм прадо тлк90 96та на острова е!за 3000паунда.сега я чакам да ми я докаат.ще ви разкажа всичко за нея , само да доиде. знам само 4е е на 80 000 мили и е каса база. не знам за разхода, оба4е англичанинат казва че му била харчила 8-9л на 100км. какви са тез изказвания на колегите 15-20??? . а колкото до десен волан повярваите има невероятно големи разлики в качеството на изработка на кола за острова и кола за европа, еле пък кола за БГ или РО.лично съм се уверил. имам рав4 95таг. десняк от острова. е как 3 години ве4е я карам ни6то не се е повредило?на ден минавам минимум 80км. на село живея до костинброд.работа в СФ.постоянно съм в градско и яко варта.как дазе и съединител не ми се е обадил до сега.за 3 години до сега 64мили -хиляди съм минал.та така с ка4еството от колите на острова. но да знаете ако се наложи да развивате нещо по мотора, краи! резане му е маиката!вси4ки резби4ки са като заварени.ремъм да опъне6, забрави! е небоите се пове4е карамба и се отвива след 3 дни!

                              Пишете на Български! В противен случай мненията Ви ще бъдат изтривани!
                              Последно редактирано от CarTest™; 14-03-09, 21:50. Причина: Правопис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X