Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми (Някой има ли опит с Малатеста кобра и NT?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    a nqkoi da ima 4 MALATESI R15 da mu se pre4kat v garaja ???
    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
    http://www.cardomain.com/ride/2562837

    Коментар


    • #62
      че ти оправи ли жълтия змей ?
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #63
        два дни /неделя и понеделник /съм по патищата на старната кобрата много се пързаля на скреж и заледяване
        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

        Коментар


        • #64
          Да, което е добро за кал и камъни не е добро за утъпкан сняг и лед...

          При мен невзрачните ВЛИ 10 се държат повече от чудесно на такава настилка. Спира, тръгва, управлява се съвсем нормално.

          Коментар


          • #65
            Да споделя вече опита си с Малатеста след година каране и 10 000 км пробег,една от четирите гуми вече е с отлепени протектори и съм в процес на търсене на нови гуми.Моят извод е,че гумите Малатеста са с мек каучук и при интензивно каране и редовно товарене на колата неиздържат дълго.Сигурно повече не бих си купил такива,с едно изключение може би,ако някога имам достатъчно пари бих си взел един комплект Малатеста Кайман за да си правя кефа в калта,но не са гуми на които можеш да разчиташ за постоянно.Караш уикенда на кал и в понеделник в гаража за следващия път.
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #66
              Благодаря! Интересувах се в другата тема защото имам подобно преживяване и аз преди време. Мислех, че технологията се е развила. Започва с едно шляпане сякаш караш по мокро докато се отлепи наведнъж

              Коментар


              • #67
                Питайте Goldy колко отлепени гуми са му върнали за рекламация, или са се оплакали, защото знам че си води статистика за самия себе си. Мисля че нито една
                Едно време може и да са се отлепвали, но от много време не съм чувал за такова нещо.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от quadra
                  Питайте Goldy колко отлепени гуми са му върнали за рекламация, или са се оплакали, защото знам че си води статистика за самия себе си. Мисля че нито една
                  Едно време може и да са се отлепвали, но от много време не съм чувал за такова нещо.
                  Естественно нямам опит за да си правя представителна извадка,но от 4 гуми,едната е с отлепени грайфери,и още две са с напукана основа около протектора но още държат след 10000 км.Може и да е карък от моя страна,просто споделям впечатленията си.Иначе положителното което мога да кажа е,че макар каучука да е мек,след толкова километри протектора си е като нов по височина и няма заобляне на ръбовете.Незнам колко изкарва една нова хубава гума която не се кара екстремно по състезания,в смисъл че при цена около 250-500 лева,и съответната 105 лв на Малатеста,и съотнесения пробег към цената, 10000 км и примерно 30000-40000 км,може би е едно и също.
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • #69
                    Еми нашите Гудиари (Вранглер) изкараха 80 000 и имат за още едно лято! Но едната бройка струваше 400лв.!
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от Стефан ERA
                      Първоначално публикуван от quadra
                      Питайте Goldy колко отлепени гуми са му върнали за рекламация, или са се оплакали, защото знам че си води статистика за самия себе си. Мисля че нито една
                      Едно време може и да са се отлепвали, но от много време не съм чувал за такова нещо.
                      Естественно нямам опит за да си правя представителна извадка,но от 4 гуми,едната е с отлепени грайфери,и още две са с напукана основа около протектора но още държат след 10000 км.Може и да е карък от моя страна,просто споделям впечатленията си.Иначе положителното което мога да кажа е,че макар каучука да е мек,след толкова километри протектора си е като нов по височина и няма заобляне на ръбовете.Незнам колко изкарва една нова хубава гума която не се кара екстремно по състезания,в смисъл че при цена около 250-500 лева,и съответната 105 лв на Малатеста,и съотнесения пробег към цената, 10000 км и примерно 30000-40000 км,може би е едно и също.

                      Колеги, гумите регенерат обичат да са напомпани с по- високо налягане. Спазвайте това условие и няма да имате проблеми.
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #71
                        Днес ги сложих. Наистина са много тихи за кална гума. Напомпих ги 2.5 атмосфери обаче много друсаше. На 2 атмосфери са идеални.
                        Обаче над 150 не карам аз а вятъра. Със 100/120 държът добре.

                        Коментар


                        • #72
                          Добре, на мен толкова и ми трябва
                          Значи от твоята история с волана излезе - по-тесни гуми, макар и за кал по-добре отколкото валяци?!

                          Коментар


                          • #73
                            Тия дето сложих сега са Кобра NT Trac 245/70/16
                            Мисля си че цялата дъндания с блъскането на волана не е защото бяха широки гумите а защото бяха карани меки. С много малък грайфер са и ръбовете им са заоблени. Като динени кори.Взех ги за 120лв за да не търкам зимните.

                            Коментар


                            • #74
                              [quote=GOLDY-Владиан Христов][quote="Стефан ERA

                              Колеги, гумите регенерат обичат да са напомпани с по- високо налягане. Спазвайте това условие и няма да имате проблеми.[/quote]

                              Гумите винаги съм ги карал на 2.5 атмосфери.Имам си хубав компресор на Бушрейнджър и ги проверявам редовно,макар,че не съм забелязал да изпускат.
                              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                              Коментар


                              • #75
                                Значи е трябвало да ги караш по-меки
                                Сори шегата беше неумесна.
                                На мен на 2.5 много ми друса. За Гранда препоръчват 2.2. Аз си ги карам на 2.0 коще да се късат.
                                Това за ръбчетата на грайфера много ме заинтрегува. Обясни по подробно как си ги карал. И кога се втвърдява каучука.
                                Прави ми впечетление че точно ръбчетата се забиват в грунда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X