Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 в 1, или за Белчо и Сивушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

    Дебело алуминиево фолио?
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #17
      От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

      Ъъъ... вариант е, ама как да се закрепи? Шумоизолацията е налепена в зоните между ребрата на капака (снимка няма ), и си представям едно парче, което да се изреже по капака и да се завинти на ребрата. Ако почна да лепя ленти от фолио, може и да се омаже работата.
      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

      Коментар


      • #18
        От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

        УНИКАЛНИ СТЕ ЕВАЛА ПИЧОВЕ ЗА ДОБРАТА РАБОТА
        OPEL FRONTERA C20NE

        Коментар


        • #19
          От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

          Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
          Ъъъ... вариант е, ама как да се закрепи? Шумоизолацията е налепена в зоните между ребрата на капака (снимка няма ), и си представям едно парче, което да се изреже по капака и да се завинти на ребрата. Ако почна да лепя ленти от фолио, може и да се омаже работата.
          Имам такава самозалепваща. 50мм широка. Да ти я дам, да пробваш?

          Коментар


          • #20
            От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            Аууууу-боя,каквато и да е щом е на спрей-НИКОГА!!!Ама НИКОГА!!!Като здравина е направо смешна в сравнение с останалите!Става само за макети,които ще стоят във витрина! ...
            Каквото и да сложиш на степенки, брони и т.п. на джип, който се кара в гората, рано или късно лъсва гол метал. Така че не виждам особен смисъл от по-сложни изпълнения. Моите са с черен бързосъхнещ грунд на Лакпром + черен матов спрей Duplicolor. Като се изтрие - работа за 5-10 минути да го почерниш пак.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

              Здрасти колега,старата съм я виждал при Митко и под прозорците ми на "китаиската стена", ама новата става много шукар. Да те радва и слуша.Много добре се справяте,Браво!!!
              0899278323-0877500798

              Коментар


              • #22
                От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                badeff, би ли споделил нещо за финансофата страна на проекта? Бялата и аз я заглеждах известно време (от същата автокъща преди време си купих Паджерото - джамбазина е леко неприятен тип, но пък е сравнително точен на фона на колегите си), но се отказах основно заради липсата на донор за съсипаните тенекии. Но проекта ми си е още на дневен ред (в моя случай е с по-експедиционна насоченост) и ще е полезно да имам ориентир за някои неща.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #23
                  От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  ..... би ли споделил нещо за ......
                  Както си разбрал кочинките са при мен.
                  Банда "колячи" транжират трупа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28-09-10_1412.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5213258и заредени с енергия Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28-09-10_1411.jpg
Прегледи:1
Размер:47.6 КБ
ID:5213257прехвърлат по-доброто на тазгодишния "Феникс".....той пък става все по-красивНатиснете снимката за да я уголемите

Име:28-09-10_1413.jpg
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5213256......
                  Има достатъчно части от "Сивушка" и за теб да сглобим от две една (с тази). Добре си дошъл да гледаш и да си клюкаме.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Има достатъчно части от "Сивушка" и за теб да сглобим от две една (с тази). Добре си дошъл да гледаш и да си клюкаме.
                    И това го мислех, но тази май е яко вандализирана. Освен това е и карбураторна, което пък съвсем не ща. Не ща и да е (била) газифицирана, което много силно ми ограничава избора от тукашния пазар. Рано или късно проекта ще тръгне - пък дано тогава имаш време и желание да се занимаваш с мен
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #25
                      От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      И това го мислех, но тази май е яко вандализирана. Освен това е и карбураторна, което пък съвсем не ща. Не ща и да е (била) газифицирана, което много силно ми ограничава избора от тукашния пазар. Рано или късно проекта ще тръгне - пък дано тогава имаш време и желание да се занимаваш с мен
                      В момента в Мобиле БГ. има два такива 4рънара,единия е газифициран,другия не.Това в обявите със снимки.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        В момента в Мобиле БГ. има два такива 4рънара,единия е газифициран,другия не.Това в обявите със снимки.
                        Този, дето уж не е газифициран доскоро беше метанизиран, но в последния вариант на обявата тази информация изчезна. Единствения дето ми уйдисва е този в Ловеч, но той пък е със софийски номера, което, от опит, обикновено значи проблем с документите, когато номерата не са сменени в другото населено място...
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #27
                          От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                          Е,остава търсене из странство...
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #28
                            От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Има достатъчно части от "Сивушка" и за теб да сглобим от две една
                            Еее, недей да пускаш таквиз фитили... Нали знаеш, че съм човек предпазлив и всичкото чарколяк ще ходи - сортирано и номерирано - по рафтовете в склада. Че после, като се юрна в хардкора и полуоските станат консуматив, да не обикалям кожодерите по моргите . Каквито дреболии са откровено в повече, се пускат полека тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102087

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            badeff, би ли споделил нещо за финансофата страна на проекта? Бялата и аз я заглеждах известно време (от същата автокъща преди време си купих Паджерото - джамбазина е леко неприятен тип, но пък е сравнително точен на фона на колегите си), но се отказах основно заради липсата на донор за съсипаните тенекии. Но проекта ми си е още на дневен ред (в моя случай е с по-експедиционна насоченост) и ще е полезно да имам ориентир за някои неща.
                            И много, и малко - зависи как смяташ нещата и в какъв времеви период са разхвърляни. Най-грубо казано, старата максима, че разходите за базово подготвена джипка, докарана до сравнително стабилно състояние, започват от 10 хилки и стигат до безкрай, се потвърждава отново. В моя случай разходите са разхвърляни между две трошки и около 2 години. Ако искаш, пиши на лични или звънни на 0888 224 две-три-две за по-подробна информация.

                            Рънъра от Казичене (бившия метанизиран) не го и гледай - проверявали сме го с Фулдата, двигателят най-вероятно е прегряван. Бившият зеленопатрулски и според мене е преживял твърде много. Гледам в мобилето и друг софийски (в София) - освен че е пребоядисван, и окачване няма, друго не мога да преценя от снимките. Ако си се спрял на тоя модел, taran е прав - странство, или по-точно Швейцария. Доколкото знам, в Европа този точно модел е внасян само там. Докато търсех читав заместник на сивия камион, бях помолил zodiak от форума да търси нещо читаво в Швейцария - той периодично внася Крузъри оттам. Ако се ровиш дълго и упорито, излизат доста запазени екземпляри по 2500-3500 франка, но рядко - планирай поне половин година търсене. Освен в autoscout.ch, си струва да проверяваш petitesannonces.ch (само на френски) и ricardo.ch (нещо като техния ebay, но регистрацията става само с пощенски адрес там). Джамбазинът от същата автокъща (Валентин) също може да свърши работа.

                            А на taran - голямо благодарско за подсещането за бялата преди време. Бях я отписал като вариант, ама един твой пост ме подсети да ходя пак да я гледам. Само сега се хапя за г*за, че не ти видях обявата за печката Webasto навреме...
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                              Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                              .....Нали знаеш, че съм човек предпазлив и всичкото чарколяк ще ходи - сортирано и номерирано - по рафтовете в склада....
                              Уф, мислех че ще ходи в "Надин"....
                              Добре, така ще си я ползвам за донор
                              Днес в употреба влезна жилото на втората капачката за зареждане, стигна си до отпред....малко не му стигна да влезе там където има фабричен отвор и се наложи да и търся друго място,...... мисля че се получи добреНатиснете снимката за да я уголемите

Име:02-10-10_1928.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5213477....
                              Не така беше със задната врата, първо инсталиране ключалката и осветлението на номера, нъц счупени стойки на лампите (1) и не може да се завинти крепежното винтче. За това се пробива по един отвор (2) прави се малка планка (3) и се сглобява(4)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-10-10_1257.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5213473.
                              .....В механизма за повдигане на прозореца има два щифта Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-10-10_1325.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5213472които според мен трябва да са свързани механично, за да се получи автоматично отключване на вратата при отваряне на прозореца....връзка няма Кривя една пружинкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:01-10-10_1326.jpg
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5213475 и се получи товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:01-10-10_1327.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5213479...не ми хареса, правя другаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:01-10-10_1358.jpg
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:5213478, затискам е с пружинираща гайка (работното положение на щифтовете е хоризонтално), и готовоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:01-10-10_1409.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5213481.... имаше прекъснат контакт на лявата ключалка, трябва да дава сигнал по две отделни жици и при отворена и при затворена, при затворена нъц ....сменя се с "донорна"Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-10-10_1155.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5213474 и нъц ....има блокировки разни и при работеща чистачка (или подаден сигнал да работи) стъклото не се сваля.....чистачката си седи скрита горе, вързана със свинска опашка....разкачане, закачене на правилното място, мерене, сега не тръгва ключалката....следва разглобяване, (развиват се два винта, натиска се едно щифтчеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:01-10-10_1301.jpg
Прегледи:1
Размер:24.9 КБ
ID:5213476 и ключалката излиза навън, а електрическата част навътре) ВД40 и раздвижване....аха да стане, но работи само от ключа на задната врата, от бутона в купето не става намира се прекъсната "маса" и се възстановява, смяна на бутона (от "донора") и тръгва ама "горе" и "долу" са обърнати разменям два щифта в куплунга и всичко си заспива. Наред е отоплителя на задното стъкло, японеца го е направил да не се включва ако не си открие реотаните,...а неможе да ги открие понеже (след много търсене) имаме вътрешно прекъснат проводникНатиснете снимката за да я уголемите

Име:30-09-10_1401.jpg
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5213488 (в този участък) нито е на свивка, нито се трие в ребро, ама си е прекъснат, ....свързваме и си имаме Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02-10-10_1930.jpg
Прегледи:1
Размер:29.8 КБ
ID:5213480работеща врата
                              Последно редактирано от дядо владо; 02-10-10, 21:25.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: 2 в 1, или за Белчо и Сивушка

                                Тихо и кротко, проектът "2 в 1" стигна до финала на първа фаза - вървяща машина, годна за движение по пътната мрежа. Леките горски екстри ги оставяме за малко по-нататък, за да не си създаваме излишни ядове при първа среща с контролните органи. Ето го и основния заслужил за съживяването на бившия донор, заедно с чедото:


                                Както се казваше в съветската класическа литература, "сбъдна се мечтата на идиота" - имаме си почти нов стар камион. Е*а си кефа да караш познатото 22-годишно возило, на което нищо не му тропа, всичко си работи, и остава само да го караш. Е, не съвсем - изникна неочакван сюрприз с преден амортисьор, описан в съответния раздел: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103581.

                                Докато се борим с него, имаше и още дреболии за разчистване: смяна на блокирал термостат (слава богу, блокирал в по-добрата посока, демек отворен), масла, антифризи, калобрани и т.н. Обезшумяването на купето, макар и сиромашко, се усеща отчетливо - на шосе основните шумове вече идват само от леко зеещи уплътнения на вратите и от вентилацията. И понеже порестата гума по капака на двигателя вече почна да яде кал, набързо последвах съвета на November Charlie и Pencho с алуминиевото фолио - благодаря!

                                Стана си идеално с алуминиева самозалепваща се лента за 18 кинта от "Бриколаж", че и за още един капак остана - така че вариантът с рязане на кора отпадна от само себе си.

                                Засега толкова...
                                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X