Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

    Здравейте Колеги,
    След зареждане на гориво рязко ми се влоши динамиката на Диското (II, TD5). Не мога да вдигна повече от 120-130. Стана страшно тромаво, много бавно набира. Не може да се изфорсира над 3200 оборота. В сервиз на мои приятели свалихме горивния филтър (нов на 1000 км) почистихме го. Добавих 1 опаковка Redex и напълних до горе. Нещата се оправиха, но след известно време отново започна да липсва динамика. В петък момчетата от сервиза сложиха нов филтър и продухаха горивопроводите. От едната тръба след надуване на 6 бара с мъка изтече невероятна гряз. Сипах гориво и сложих STP. След около 200 км извънградско (София - Оряхово), започна да се усеща отпушване и колата започна да работи по-добре. По обратния път определено вървеше много по-добре, но при скорост 100-110 и натискане за изпреварване осезателно се усеща придърпване (2800-3200 об/мин) след това си поема.
    Почвам да се чудя къде е проблема. Дали да не свалим и резервоара и да го почистим, EGR? Турбо , Софтуерен проблем в резултат на натрупани гтешки?
    Помагайте моля!
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

  • #2
    От: Проблем с динамиката на Discovery II TD5

    Без диагностика си е гадаене. Аз съм ходил при Боби на Сливница/Околовръсното има техника за ТД5.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

      Ми да вземем да погадаем малко, проблема е накъде или по горивото, или по въздуха или нещо по управлението (то друго не остана)
      1) гориво
      - погледни fuel pressure regulator-а, може да тече, смуче въздух или да не държи налягане по някаква причина (с диагностика това трябва да си излезе)- намира се над стартера (криво място за работа)
      - не е лошо да се проверят един тръбички дето влизат/излизат от нафтовата помпа в резервоара, Емо (egbelev) ги беше подменял наскоро - напуквали се и дърпало въздух от там (май има някаква официялна service процедура за подмяната им, за това май Navi може да даде повече информация, евентуално)
      - има и един малък филтър (всъщност нещо като метална мрежичка) под гарнитурата на fuel pressure regulator-a - може и това да се е задръстило
      2) въздух:
      - евентуално овербуст, направи байпаса на клапана за регулиране на турбото, поне ще се разбере дали е от него или не и ще го изключиш като причина
      - почисти MAP/IAT сензора - намира се на входящия колектор - над fuel cooler-а, под кората на двигателя
      - MAF сензор (до кутията с въздушния филтър, на големия мъркуч за турбото), разкачи го и направи пробно каране - може да дава странни сигнали и да се бъзика - според документацията служел само за управление на ЕГР-то ама незнам дали може да и се вярва на 100% ...
      3) управление:
      - не си писал за проблеми с неравномерна работа или трудно палене при топъл/студен, но все пак провери/почисити червения куплунг на ЕКУ-то, може накой сигнал да се влияе от маслото при гранични стойности и да дава такова отражение

      успех
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

        Аз съм имал подобен проблем, причинен от лошо гориво и тогава освен смяна на филтри и продухване свърши работа и пране на дюзите. Но на по-прост двигател от Тд5.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

          Не прочетох дали е изхвърлено скапаното "гориво".

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

            Няма проблем с паленето, нито при студен нито при топъл двигател. Двигателя работи равномерно.
            Нямаше как да изхвърля горивото на магистралата. От момента на „фаталното“ зареждане съм дозаредил поне 150 л. гориво + една опаковка Redex + една опаковка STP.
            Ще направя проверка по точките на колегата damyan_rm.
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

              В началото на лятото ми се появи подобен проблем, бях пуснал нова тема. ...ЦЪК
              Проблема беше във fuel pressure regulator - а засмукваше въздух, двигателя не работеше равномерно, нямаше мощност, при ниски обороти много тресе. В регулатора имаше едно "О"-пръстенче което беше се скъсало. Ремонтирах го с нов, проблема се реши за известно време Сега се чудя откъде да я подхвана? Ще проверя дали не се е запушил и този малък филтър" малък филтър (всъщност нещо като метална мрежичка) под гарнитурата на fuel pressure regulator-a - може и това да се е задръстило"
              Не ми стана ясно damyan_rm -евентуално овербуст, направи байпаса на клапана за регулиране на турбото, поне ще се разбере дали е от него или не и ще го изключиш като причина.
              Може ли да ми обясниш малко за това което си написал не разбирам?
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-09-10, 20:06.

              Коментар


              • #8
                Днес прегледах всички точки на damyan_rm почистих и малкия филтър на fuel pressure regulator-а, задръстен си беше, но не се и оправи. Махнах капака и изключвах всяка една дюза от буксата, оказа се че не ми работи 3та по кабелите си върви нормално ток. Как мога да го оправя без да купувам нова? Почистването евентуално как става? Електрониката си е добре проверявах я с мултицета?
                Никой ли няма идея как мога да поправя дюзата? Или ме насочете към сервиз, в нашия град няма специализиран за дюзи. С добавките ме е страх, да не повлече боклуци от резервоара.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-09-10, 16:08.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

                  Не си спомням темата, но колега от Пловдив беше споменал, че ремонтира дюзи и дава гаранция.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

                    Да ремонтирате такава дюза е дело неразумно по същество.

                    Отиди на диагностика. в МП ще ти струва 53 лева на час, но пък ще знаеш всичко което ти трябва. Особенно ако успееш да влезеш вътре и да гледаш докато ти правят диагностиката..

                    Ако се окаже че дюзата не е наред, пращаш си номера на двигателя и шаси в Падок или феймъс фоур и си доставяш нова. монтираш. минаваш сетъп на двигателя и си ОК.

                    Малко скъпо начинание, но според по правилно от колкото ремонт.
                    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

                      Та дюзата си беше запушена. Може би се е запушила след добавка в горивото. 5 дена без кола и разглобен капак на двигателя не ми беше много лесно. Търсих много из форумите как и кой може да ми я оправи търся по сервизи, отговора в повечето случаи е обадете се малко по-късно че тези дюзи не ги знаем, кажат ли ми така въобще не ги и търся. Колегата от Пловдив не можах да го разбера кой е. В крайна сметка аз си я оправих сам в домашни услови, като я свалих направо се стреснах колко много нагар имаше по нея. Четох из други форуми как може да стане с подръчни материали, реших да рискувам.

                      -5-6 часа киснене в кореселин. Падна най-сериозния нагар по нея от външната и страна, личеше си как самите дупчици на иглата са запушени. Да не забравите да махнете О-пръстена, аз забравих и си поръчвах нов.
                      -Няколко минути 10-20 мин с трансформатор от 220 на 6-7 волта свързан към дюзата. Притеснявах се да не изгори самата бубина но даже и не загря. Свързах самата бубина на дюзата директно към трансформатора и тя започна да трепти, така мисля че си почистих доста успешно дюзата. Не знам дали е навредило нещо този ток но мисля че в момента си е добре.
                      -Дюзата-инжектора не се разглабя !

                      Цялата история представлява нещо такова - http://vbox7.com/play:152886e7 Това не е мой клип видях го случайно.
                      Единствено не можах да я продухам по никакъв начин преди да я сложа.
                      Диското в момента се движи както си трябва. Не ми тресе, има мощност ускорението е добре, няма нищо общо с не работеща дюза. Скоро ще проверя и разхода дали се е нормализирал. Беше се качил с 1-2 литра.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

                        Здравейте!
                        Извинете ме, че пиша тук,но не мога да отворя нова тема.От3 седмици със съпруга ми сме собственици,но не горди на Land Rover Discovery II TD5 2002г.
                        Проблемът е, че джипът меси нафта с масло. По съвет на един човек го закарахме в Мото Пфое/Бургас/-900лв.за смяна на гумени пръстени и медни пластини на дюзите,кабели, масло и филтри.Правили компютърна диагностика и великото заключение е ,че има пукната глава-ама няма разход на антифриз,маслото не е пресечено.Взехме си джипа,съответно докато стигнем до гр. Царево,той пак смеси нафта с масло.Там познат в сервиза си надува двигателя,каза, че няма нищо пукнато.Дюзите са марка Делфи.Моля, помогнете със съвет от какво може да става така,къде да го закараме за преглед.Има ли в Бургас читав сервиз за диагностика-мото пфое го изключваме директно/най-нагло поискаха 6000лв. за нова глава, а установихме, че предишният собственик вече е свършил тази работа.
                        Дюзите са абсолютно чисти, отворите се виждат, не са запушени. Ако някой знае къде се прави диагностика само на дюзи моля да ми пише-няма значение в кой град!

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        Прочетохте ли това
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-10-10, 10:15.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

                          Лично съм виждал няколко Дискавърита с подобно пълнене на картера с нафта и при 99% от случаите причината беше пукнатини в главата(в зоната на горивната рампа интегрирана в главата).Това че не вкарва антифриз в маслото(или обратното) в този случай не е гаранция че главата е здрава.При първите модели оборудвани с ТД5 проблемите(като твоя) с главата са си заводски дефект.Аз на ваше място първо бих дал за проверка дюзите.Останалия 1% от Дискавърита имат проблем точно с дюзите.Предполагам в МП са записали правилно номерата на дюзите в компютъра!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

                            Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                            Лично съм виждал няколко Дискавърита с подобно пълнене на картера с нафта и при 99% от случаите причината беше пукнатини в главата(в зоната на горивната рампа интегрирана в главата).Това че не вкарва антифриз в маслото(или обратното) в този случай не е гаранция че главата е здрава.При първите модели оборудвани с ТД5 проблемите(като твоя) с главата са си заводски дефект.Аз на ваше място първо бих дал за проверка дюзите.Останалия 1% от Дискавърита имат проблем точно с дюзите.Предполагам в МП са записали правилно номерата на дюзите в компютъра!
                            Признавам,че прибързано обвиних хората от бургаското мото пфое в некомпетентност.Отговорът на mumbler-за който му благодаря, ме накара веднага да накарам нашия майстор да провери главата при загрял двигател-щото той пробвал само при студен и ме убеждаваше,че всичко е наред,и пукнатинката при 1-ва дюза се видя.Вече всичко е оправено-сменихме главата и джипът се държи перфектно и на асфалт и в гората.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

                              След тест в "Мото пфое" - София, изчистване на натрупани грешки в компютъра, смяна на повреден датчик за температура на въздуха, нещата се оправиха. Сега колата набира здраво и харчи по-малко. Според сервизните специалисти в "Мото пфое" има и изгорял дебитомер. Смяната му нямало да се усети. Цялата услуга ми излезе 120 лв.
                              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X