Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

    Колега, а мотора работи ли равномерно още в началото когато го стартираш?
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

      Да работи равномерно. Мотора го свалих и му смених основните и биелни лагери. Закачиихме го на диагностика Делфи. На трети и пети цилиндър показва корекции на дюлзите . На трети +3, на пети+2

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

        И при мен е така не може да се форсира но само когато е много студено -15. Като го запаля двигатя за няколко секунди не работи равномерно, евентуална причина скъсана подгревна свещ и явно някой не работеща. Преди две лета при смяна на гарнитура може и да не съм направил и центровката както трябва което малко ме съмнява, друга причина не работещ дебитомер.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

          Колеги , за да не отварям нова тема искам да попитам разбиращите относно проблем който забелязах вчера .Става въпрос за диско 2 тд5 2000 год.при настъпване на газта по- време на движение ми светна чека и колата изгасна .Когато изгася запалва отново, отново изфорсирах и пак на 2800 оборота светна чека и изгасна.Винаги го прави на 2800 оборота и в движение на място не го прави.Въпроса ми е от какво може да се получава този проблем? Благодаря ви предварително.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

            Първоначално публикуван от icodi Преглед на мнение
            Колеги , за да не отварям нова тема искам да попитам разбиращите относно проблем който забелязах вчера .Става въпрос за диско 2 тд5 2000 год.при настъпване на газта по- време на движение ми светна чека и колата изгасна .Когато изгася запалва отново, отново изфорсирах и пак на 2800 оборота светна чека и изгасна.Винаги го прави на 2800 оборота и в движение на място не го прави.Въпроса ми е от какво може да се получава този проблем? Благодаря ви предварително.
            Правилния подход е да се прочете .....
            Иначе, най прилича с разминаване на исканото налягане и действителното налягане измерено от MAP сензора. Тоест, твърде ниско, или твърде високо налягане във всм. колектор .....

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

              Датчика на коляновия вал проверен ли е за влага/мизерия ?
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с динамиката на Land Rover Discovery II TD5

                Виж дебитомера или кабела на дюзите . При нас точно той , напълнен с малко масълце съм го виждал да прави какви ли не золумлуци
                Уайлдроувърс 4х4 ЕООД /Wildrovers 4X4 Ltd
                Авточасти за вашия Land Rover/Quality parts and offroad experience for your Land Rover
                +359 884 906 944 Ростислав / Rostislav

                Коментар


                • #38
                  Колеги имам въпрос към разбиращите .От скоро имам проблем с Диското мотора е TD5 от време на време колата губи мощност и почва едва да върви , когато вдигне 2100 оборота като че ли тръгва но паднат ли оборотите почва да малее. По някое време като , че ли нещо се отпушва и колата тръгва нормално. От вчера забелязвам че и на равно се усеща нещо като прекъсване за момент все едно му спира горивото . Ако някой е имал подобни проблеми нека сподели.

                  Коментар


                  • #39
                    Почва се със смяна на филтрите - въздушен и горивен.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #40
                      Ще ги сменя въпреки че са на половин година.

                      Коментар


                      • trapper
                        trapper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Препоръчвам Mahle или Mann.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X