Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Нещо ми се прокъса дунапрена на въздишния филтър. Търся в момента маслоусойчив дунапрен, са спретна един нов, ама ако знаете от какво друго мога да ползвам готов филтър ще съм благодарен. Гледам на АТВта слагат подобни, например за Kawasaki KVF 4WD Brute Force 4x4i 750 2003 ама не дават размер.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Първо питам, после търся.
      Ето какво намерих: размери 300х400х1,5
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        имам такава гъба. отрязал съм малко парче от нея. продавам я за кутия цигари.

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Може ли телефон на лично, да звънна, че след 2 дни жената иска да ходим на откриването, а не ми се слага стария, че е тръгнал?
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Колеги помагайте, от 6 месеца имам доминатор и съм за смяна на бутало и сегменти и гумички на клапаните. Дайте някакъв сайт да си поръчам, съжелявам за глупавия въпрос но от дни ровя из нета и немога да си намеря сайт да поръчам.

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Не съм спец, но например се сещам за немския ebay...

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Къде е най-подходящата точка за повдигане на Домитата? Център на тежеста, Имате ли изработени стойки за обслужване? Ако някой може да даде пример със снимка...

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                  Къде е най-подходящата точка за повдигане на Домитата? Център на тежеста, Имате ли изработени стойки за обслужване? Ако някой може да даде пример със снимка...
                  http://bikerz.bg/viewtopic.php?t=16783&f=11


                  Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
                  Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                  HONDA DOMINATOR 650NX

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Здравейте колеги и приятели, за пръв пиша във форума по простата причина, че бях в други форуми( не че там съм писал де ) просто карах друг тип мотори. Имал съм хонда втз, СВ 650 Цбр-и и общо взето все мотори от тоя тип, но ми писна безсмислено да летя само из асфалтирани пътища и преди около 8 месеца си купих Хонда Доминатор 650 97г. Доста работи изчетох в свободното време, и за да не пускам нова тема, тук ще питам няколко въпроса и ще изкажа своите впечатления относно мотора. За мен мотора си е идеален, добър център на тежестта, удобна седалка има си сила и за нашите пътища е идеален, общо взето много ми хареса и ми допадна. Слагам си сака с въдиците, пълня си куфара и заминавам където ми кефне(най - вече за риба ). Сложих му Мотул 7100 10в50 и според мен мотора се чувства много добре. Маслото не го пипа и си върви доволно и с един и с двама. Мотора е напълно пребоядисан с боя бяла и черна перла(не че му имаше нещо, но исках да стане както аз си го искам) нови ръчки, ауспусите свалих, изтърках и боядисах, абе всичко по външния вид е супер. Ходя си из горичките, из града и на разходки. Та имам няколко въпроса, защото досега не съм карал въздухар, освен балканче разбира се всеки е тръгнал от там .
                    1. В жегите 33+ градуса аз 90 кг., мадамата зад мен 45кг, сак с въдици и пълен куфар около 10 кг имам чувството, че като го карам бавничко по нормален черен отъпкан път двигателя ми пече на краката. Пример 20 км черен път(хубав), примерно 5 км карам с 30 км/ч както по горе описах, трябва ли да спирам за по 5-10 мин да си почива или няма нужда.
                    2. Някой колеги казаха, че поддържат 80 км/ч, аз под 85 не мога да поддържам( със заводски пиньони съм) има доста вибрации, мотора се мъчи(100км/ч 4500 об)
                    3. Това най ме притеснява дори имаше колега, който клип е публикувал не помня дали беше в тази тема, когато го паля се чува шум от чукане от главата, и сякаш ангренажната верига я чувам и тя как се мятка и удря на метал. След 2 мин. работа всичко изчезва и мотора мърка без никакъв шум. Не вярвам маслото толкова да уплатнява, че да спира тоя шум от веригата. Мотора е на 70 000 км. Възможно ли е оптегача когато е студен мотора да не оптяга и като загрее да се оптяга? Има болт който държи оптегача ако се навие или от отпусне има ли ефект спрямо веригата или само придържа оптегача.
                    4. Трябва ми надписа "Доминатор" който е на резервоара, някой да има идея откъде мога да го купя/поръчам?
                    Пробвах да кача снимки, но не се качват
                    Поздрави и безаварийно на всички )

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Момчета днес установих след едно почукване на ниски обороти че маслената помпа не е подкачвала масло до главата [emoji24]Въпроса ми е имали ремонтни комплекти за нея или се сменя цялата?И също търся разпределителен вал и кобилици...


                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Някой знае ли колко мм по спесификация е дебело въжето на жилото за съединителя?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          честно казано не, но знам в софия/княжево, където ги правят

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            Първоначално публикуван от Lud_Vrabec Преглед на мнение
                            Здравейте колеги и приятели, за пръв пиша във форума по простата причина, че бях в други форуми( не че там съм писал де ) просто карах друг тип мотори. Имал съм хонда втз, СВ 650 Цбр-и и общо взето все мотори от тоя тип, но ми писна безсмислено да летя само из асфалтирани пътища и преди около 8 месеца си купих Хонда Доминатор 650 97г. Доста работи изчетох в свободното време, и за да не пускам нова тема, тук ще питам няколко въпроса и ще изкажа своите впечатления относно мотора. За мен мотора си е идеален, добър център на тежестта, удобна седалка има си сила и за нашите пътища е идеален, общо взето много ми хареса и ми допадна. Слагам си сака с въдиците, пълня си куфара и заминавам където ми кефне(най - вече за риба ). Сложих му Мотул 7100 10в50 и според мен мотора се чувства много добре. Маслото не го пипа и си върви доволно и с един и с двама. Мотора е напълно пребоядисан с боя бяла и черна перла(не че му имаше нещо, но исках да стане както аз си го искам) нови ръчки, ауспусите свалих, изтърках и боядисах, абе всичко по външния вид е супер. Ходя си из горичките, из града и на разходки. Та имам няколко въпроса, защото досега не съм карал въздухар, освен балканче разбира се всеки е тръгнал от там .
                            1. В жегите 33+ градуса аз 90 кг., мадамата зад мен 45кг, сак с въдици и пълен куфар около 10 кг имам чувството, че като го карам бавничко по нормален черен отъпкан път двигателя ми пече на краката. Пример 20 км черен път(хубав), примерно 5 км карам с 30 км/ч както по горе описах, трябва ли да спирам за по 5-10 мин да си почива или няма нужда.
                            2. Някой колеги казаха, че поддържат 80 км/ч, аз под 85 не мога да поддържам( със заводски пиньони съм) има доста вибрации, мотора се мъчи(100км/ч 4500 об)
                            3. Това най ме притеснява дори имаше колега, който клип е публикувал не помня дали беше в тази тема, когато го паля се чува шум от чукане от главата, и сякаш ангренажната верига я чувам и тя как се мятка и удря на метал. След 2 мин. работа всичко изчезва и мотора мърка без никакъв шум. Не вярвам маслото толкова да уплатнява, че да спира тоя шум от веригата. Мотора е на 70 000 км. Възможно ли е оптегача когато е студен мотора да не оптяга и като загрее да се оптяга? Има болт който държи оптегача ако се навие или от отпусне има ли ефект спрямо веригата или само придържа оптегача.
                            4. Трябва ми надписа "Доминатор" който е на резервоара, някой да има идея откъде мога да го купя/поръчам?
                            Пробвах да кача снимки, но не се качват
                            Поздрави и безаварийно на всички )
                            Ангренажната ти верига е за смяна - не пали и не карай мотора .

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              С какво смазвате веригите на домитата? Дайте предложения...?

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Незнам има ли разлика в смазката за домита и за останалите мотори,но аз моята я мажа с масло след всяко миене на мотора.
                                0888 074 049

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X