Страница 29 от 29 ПървиПърви ... 192526272829
Резултати 561 до 576 от 576

Тема: Въпроси за Доминатор

Място
    София
    Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Въпроси за Доминатор

Не съм спец, но например се сещам за немския ebay...

Място
    София
    Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    9

Къде е най-подходящата точка за повдигане на Домитата? Център на тежеста, Имате ли изработени стойки за обслужване? Ако някой може да даде пример със снимка...

Публикации
    129
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на 19R Преглед на публикациите
    Къде е най-подходящата точка за повдигане на Домитата? Център на тежеста, Имате ли изработени стойки за обслужване? Ако някой може да даде пример със снимка...
    http://bikerz.bg/viewtopic.php?t=16783&f=11

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

HONDA DOMINATOR 650NX

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте колеги и приятели, за пръв пиша във форума по простата причина, че бях в други форуми( не че там съм писал де ) просто карах друг тип мотори. Имал съм хонда втз, СВ 650 Цбр-и и общо взето все мотори от тоя тип, но ми писна безсмислено да летя само из асфалтирани пътища и преди около 8 месеца си купих Хонда Доминатор 650 97г. Доста работи изчетох в свободното време, и за да не пускам нова тема, тук ще питам няколко въпроса и ще изкажа своите впечатления относно мотора. За мен мотора си е идеален, добър център на тежестта, удобна седалка има си сила и за нашите пътища е идеален, общо взето много ми хареса и ми допадна. Слагам си сака с въдиците, пълня си куфара и заминавам където ми кефне(най - вече за риба ). Сложих му Мотул 7100 10в50 и според мен мотора се чувства много добре. Маслото не го пипа и си върви доволно и с един и с двама. Мотора е напълно пребоядисан с боя бяла и черна перла(не че му имаше нещо, но исках да стане както аз си го искам) нови ръчки, ауспусите свалих, изтърках и боядисах, абе всичко по външния вид е супер. Ходя си из горичките, из града и на разходки. Та имам няколко въпроса, защото досега не съм карал въздухар, освен балканче разбира се всеки е тръгнал от там .
    1. В жегите 33+ градуса аз 90 кг., мадамата зад мен 45кг, сак с въдици и пълен куфар около 10 кг имам чувството, че като го карам бавничко по нормален черен отъпкан път двигателя ми пече на краката. Пример 20 км черен път(хубав), примерно 5 км карам с 30 км/ч както по горе описах, трябва ли да спирам за по 5-10 мин да си почива или няма нужда.
    2. Някой колеги казаха, че поддържат 80 км/ч, аз под 85 не мога да поддържам( със заводски пиньони съм) има доста вибрации, мотора се мъчи(100км/ч 4500 об)
    3. Това най ме притеснява дори имаше колега, който клип е публикувал не помня дали беше в тази тема, когато го паля се чува шум от чукане от главата, и сякаш ангренажната верига я чувам и тя как се мятка и удря на метал. След 2 мин. работа всичко изчезва и мотора мърка без никакъв шум. Не вярвам маслото толкова да уплатнява, че да спира тоя шум от веригата. Мотора е на 70 000 км. Възможно ли е оптегача когато е студен мотора да не оптяга и като загрее да се оптяга? Има болт който държи оптегача ако се навие или от отпусне има ли ефект спрямо веригата или само придържа оптегача.
    4. Трябва ми надписа "Доминатор" който е на резервоара, някой да има идея откъде мога да го купя/поръчам?
    Пробвах да кача снимки, но не се качват
    Поздрави и безаварийно на всички )

Публикации
    140
    Точки (при гласуване)
    10

Момчета днес установих след едно почукване на ниски обороти че маслената помпа не е подкачвала масло до главата Въпроса ми е имали ремонтни комплекти за нея или се сменя цялата?И също търся разпределителен вал и кобилици...

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,213
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    13

Някой знае ли колко мм по спесификация е дебело въжето на жилото за съединителя?
    Бъдете живи и здрави!

Място
    София
    Публикации
    353
    Точки (при гласуване)
    4

честно казано не, но знам в софия/княжево, където ги правят

Място
    Карлово
    Публикации
    1,543
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Lud_Vrabec Преглед на публикациите
    Здравейте колеги и приятели, за пръв пиша във форума по простата причина, че бях в други форуми( не че там съм писал де ) просто карах друг тип мотори. Имал съм хонда втз, СВ 650 Цбр-и и общо взето все мотори от тоя тип, но ми писна безсмислено да летя само из асфалтирани пътища и преди около 8 месеца си купих Хонда Доминатор 650 97г. Доста работи изчетох в свободното време, и за да не пускам нова тема, тук ще питам няколко въпроса и ще изкажа своите впечатления относно мотора. За мен мотора си е идеален, добър център на тежестта, удобна седалка има си сила и за нашите пътища е идеален, общо взето много ми хареса и ми допадна. Слагам си сака с въдиците, пълня си куфара и заминавам където ми кефне(най - вече за риба ). Сложих му Мотул 7100 10в50 и според мен мотора се чувства много добре. Маслото не го пипа и си върви доволно и с един и с двама. Мотора е напълно пребоядисан с боя бяла и черна перла(не че му имаше нещо, но исках да стане както аз си го искам) нови ръчки, ауспусите свалих, изтърках и боядисах, абе всичко по външния вид е супер. Ходя си из горичките, из града и на разходки. Та имам няколко въпроса, защото досега не съм карал въздухар, освен балканче разбира се всеки е тръгнал от там .
    1. В жегите 33+ градуса аз 90 кг., мадамата зад мен 45кг, сак с въдици и пълен куфар около 10 кг имам чувството, че като го карам бавничко по нормален черен отъпкан път двигателя ми пече на краката. Пример 20 км черен път(хубав), примерно 5 км карам с 30 км/ч както по горе описах, трябва ли да спирам за по 5-10 мин да си почива или няма нужда.
    2. Някой колеги казаха, че поддържат 80 км/ч, аз под 85 не мога да поддържам( със заводски пиньони съм) има доста вибрации, мотора се мъчи(100км/ч 4500 об)
    3. Това най ме притеснява дори имаше колега, който клип е публикувал не помня дали беше в тази тема, когато го паля се чува шум от чукане от главата, и сякаш ангренажната верига я чувам и тя как се мятка и удря на метал. След 2 мин. работа всичко изчезва и мотора мърка без никакъв шум. Не вярвам маслото толкова да уплатнява, че да спира тоя шум от веригата. Мотора е на 70 000 км. Възможно ли е оптегача когато е студен мотора да не оптяга и като загрее да се оптяга? Има болт който държи оптегача ако се навие или от отпусне има ли ефект спрямо веригата или само придържа оптегача.
    4. Трябва ми надписа "Доминатор" който е на резервоара, някой да има идея откъде мога да го купя/поръчам?
    Пробвах да кача снимки, но не се качват
    Поздрави и безаварийно на всички )
    Ангренажната ти верига е за смяна - не пали и не карай мотора .

Място
    София
    Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    9

С какво смазвате веригите на домитата? Дайте предложения...?

Място
    Карлово
    Публикации
    1,151
    Точки (при гласуване)
    11

Незнам има ли разлика в смазката за домита и за останалите мотори,но аз моята я мажа с масло след всяко миене на мотора.
    0888 074 049

Място
    Пловдив,Якоруда
    Публикации
    3,028
    Точки (при гласуване)
    13

След, всяко по-арно каране, веригата я пръскам с обезмаслител, мия я, след това подсушавам и накрая спрей за верига, последно с Мотулския пръсках На няколко карания, отварям капака на предния венец и го чистя, че събира гадории доста
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

Място
    София
    Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    9

Повечето от собствениците на домитата, карат в гората и не им трябва слюда, но моля тези ,които имат да кажат модели, цени, магазин/и?Б лагодаря.

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,213
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    13

Имам една чисто нова слюда за модели до 95-та година. "Clear", т.е. прозрачна, непотребна. Ако си в тази група - ще ти снимам как стои на другите колеги.
    Аз си сложих т.нар. "туър" и да ти кажа доста добре разтоварва от онова усещане, да те бие въздушната струя в гърдите... Определено си струва. Не всичко е "в гората", понякога се кара нощем, 100-200... 500 км на един път.. в дъжд, мъгла... Не може да се избяга от студа, но слюдата ти дава защита и малко по-трудно се уморяваш от блъскането на вятъра...
    Та моята слюда и "резервната" (за 95 модел) ги купих от един чешки сайт: рдмото.еу.... втори път пазарувам от там... и ти казвам -скъсах си нервите... Докато изчистим проблемите със слюдите, кой модел, кога , как и т.н....минаха 3 месеца....

Ето как изглежда слюда Givi, на червения мотор, а отзад съм аз, с прозрачната слюда, но тя е за модели 96+ :
    Име:  received_10209056698747215.jpeg
Прегледи: 74
Размер:  180.2 Кб
    Прикачени картинки Прикачени картинки  
    Последно редактиран от p-pleven ; 22-05-17 в 17:40
    Бъдете живи и здрави!

Място
    София
    Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    9

Аз съм '97г.Ако има навитаци да поръчваме от чешкия сайт да казват, готов съм на 100%

Място
    София
    Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    9

Благодаря, аз съм '97г. и ако има навитаци да поръчваме съм готов на 100%, аз мога да направя и платя поръчката...

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,213
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    13

Потърси цена в ebay, с тоя чех ще си скъсаш нервите.
    Бъдете живи и здрави!

Страница 29 от 29 ПървиПърви ... 192526272829

Сходни теми

1. Електроника за Доминатор
    От Jori във форум 4-Тактови
    Отговори: 16
    Последно мнение: 24-05-15, 22:05
  2. Капли за Доминатор
    От Ивайло Шопски във форум Архив
    Отговори: 4
    Последно мнение: 08-06-10, 14:46
  3. Вал за доминатор?