Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Хора , които са ВИЕ с моторите , ще помоля да не дават експертни решения и заключения - породени от скромния им опит ! Това , че на теб не ти се е получило - не покрива 101 % от случаите . А и ако натискаш скоростите надолу с петата - наистина нов е необходим .

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Да бе, ще пили лостчето. Направо с ЦО-то и газ. А ново лостче е 50 лв, крупна сума пари.

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        Хора , които са ВИЕ с моторите , ще помоля да не дават експертни решения и заключения - породени от скромния им опит ! Това , че на теб не ти се е получило - не покрива 101 % от случаите . А и ако натискаш скоростите надолу с петата - наистина нов е необходим .
        Моето е мнение,не решение!Господин всезнайко!
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Моето кара вече 10000 км по следния начин (малко съм позабравил вече детайлите де). Тъй като и вала и лоста бяха износени реших да действам генерално и ако не стане да заварявам. Както е монтиран лоста разпробих (май 3 милиметра) така че половината отвор е на вала другата половина на лоста. Притесненията че поради различна твърдост бургията ще тръгне на където си иска се оказаха неоснователни. След това набутах там резнато парче пирон със същия диаметър, начуках му го да не излиза приона и готово. А май болчето беше късо и се завиваше само на лоста, та взех по дълго и отгоре една гайка да осигурява. При всяка смяна на маслото проверявам и дозатягам ако нещо е тръгнала да се развива гайката. Май тъй ше си го карам во веки.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Винаги мога да пратя човека в магазина за нов чарк . Фатката е как да се размине посещението там - КОГАТО МОЖЕ ! Тогава и усмивката му е по-голяма когато си тръгне от гаража , а вечер преди да прилегна , като си правя разбор на деня настроението ми е едно такова по-фино , самурайско бих казал . За това съм доктор , а не магазинер - разбра ли къде е разликата ?

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              ок аз го разбрах. никога не ми се е искало да "развалям" оригиналният вид на моторетката, независимо от марка и модел. имам сумарно само около 30 000 км. на две колела, а и съм малко против "побългаряването" - нищо че е световно признато! този път ще пробвам да снимам при ремонта и дано намеря време да се занимая с проблема. естествено проверих цените и на лостчето и на оста-която се продава с вилката,ама това го знаете по-добре от мен. целта ми е да оправя лостчето, без да прецаквам оста и не заради цената й, а защото смяната на оста е друга война, за която нямам войници. брееей колко бушидо стана....
              Последно редактирано от boda nx; 13-11-15, 21:59. Причина: буква

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Така и така си тръгнал да правиш байовщини, поне можеш да се опиташ да възстановиш донейде шлиците на лоста с малка триъгълна пила. Естествено без да се престараваш, само повърхностно. И без това концепцията на байовщината е да се постигне максимален резултат с минимум средства и усилия. Отделно прореза може да го направиш и с тънък лист ножовка. Икономически този вариант е по издържан за конкретния случай. Можеш вместо пила, чиято форма е възможно да не съвпадне с формата на шлиците, да ползваш изпилен странично и в ширина до съответната форма лист за ножовка. Самата трактовка на "байовщината" те провокира към търсене и намиране на нови решения , често изтънчени, често безумни.....но при всички случаи привличащи вниманието и ..работещи. Всъщност това е бъдещето. БайоФщината се прокрадва вече във всемирното производство. В един момент може да се окажем пионери, родонаначалници на един нов мироглед. Да останем в историята като строители на новата техническа революция
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  благодаря за споделения опит! обичам този форум. досега успях да направя: срез на лоста и да покарам цяяял 1 ден! явно ще се купува нов... поръчах от "луис" от друг модел мотор,но става и за моя пърпорет. чакам доставката и монтирам. после ще видим. сниомките са от стария-износени шлици на лоста, макар че трудно се виждат от снимката...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151117_160812.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5693528Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151117_160945.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5693529

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                    благодаря за споделения опит! обичам този форум. досега успях да направя: срез на лоста и да покарам цяяял 1 ден! явно ще се купува нов... поръчах от "луис" от друг модел мотор,но става и за моя пърпорет. чакам доставката и монтирам. после ще видим. сниомките са от стария-износени шлици на лоста, макар че трудно се виждат от снимката...
                    Както ти казах по-горе,аз минах по този път. Но разбира се,си длъжен да опиташ да спестиш едно лостче!

                    Аре наздраве и безаварийно!
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                      благодаря за споделения опит! обичам този форум. досега успях да направя: срез на лоста и да покарам цяяял 1 ден! явно ще се купува нов... поръчах от "луис" от друг модел мотор,но става и за моя пърпорет. чакам доставката и монтирам. после ще видим. сниомките са от стария-износени шлици на лоста, макар че трудно се виждат от снимката...[ATTACH=CONFIG]840510[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]840511[/ATTACH]
                      Изпълнил си само 50 % от това , което ти написах . Забравил си да свиеш предварително детайла , за да може да влезе със стегнатост на оста . Усилието на 6 мм винт не е достатъчно да стегне и да не превърти . Направи го ТОЧНО както ти написах , а не по твоя начин . На лоста нищо му няма , спасявал съм и далеч по-безнадеждни .

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Здравейте колеги,искам да ви попитам дали джанти от друг мотор ще станат на Доминатор-а,понеже оригиналните са доста скъпи.Целта ми е да не сменявам постоянно шосейните и кросовите гуми на едни джанти-едно че струва пари,друго че струва време,трето че съсипва и джантите.

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Здравейте, решил съм да си купувам гума, на Доминатора, че съм с някакъв шосеен Метзелер, а пък го карам доста често по гората, мотора, насочил съм се към Митас Е-09, някой има ли впечатления за гумата и от къде си купувате гумите Благодаря предварително
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                            Изпълнил си само 50 % от това , което ти написах . Забравил си да свиеш предварително детайла , за да може да влезе със стегнатост на оста . Усилието на 6 мм винт не е достатъчно да стегне и да не превърти . Направи го ТОЧНО както ти написах , а не по твоя начин . На лоста нищо му няма , спасявал съм и далеч по-безнадеждни .
                            БЛАГОДАРЯ КОЛЕГИ! ето го и новият лост-поръчка от луис за модел ямаха хт500/600. цената е колкото за 10л.бензин. все още не е монтиран, тъй като съм разглобил предницата за смяна на лагери и масло на коловетеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151218_181152.jpg
Прегледи:1
Размер:56.7 КБ
ID:5699571Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151218_181231.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5699572Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151218_183304.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5699573

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Здравейте, решил съм да си купувам гума, на Доминатора, че съм с някакъв шосеен Метзелер, а пък го карам доста често по гората, мотора, насочил съм се към Митас Е-09, някой има ли впечатления за гумата и от къде си купувате гумите Благодаря предварително
                              Това е единствената гума на Митас която става за каране , но асфалта ще свърши бързо.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Ами, карам го и по асфалт, доста, но имам наблюдения на една, друга, същата, Е-09 и тя се представя доста добре и на асфалт Споделете според вас, коя се представя на смесено добре
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X