Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Аз пък да питам, по какво се познава, кога е за смяна маслото в коловете и как се сменява, трудно ли е, какво масло? Естествено като изключим теч от тях..
    Също така след смяната, би ли се поизправил/отпред/, не че е легнал в земята, но сравнение с друг седи малко по нисък? Съжалявам за лаишките въпроси, но от скоро го имам "Пръча"
    Оборотомера го накарах да тръгне, мерси за съветите
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      То май когато има теч го сменяме,иначе в годината веднъж.Обикновено теква първо,този където е спирачния апарат.За по-ниската визия-не знам,може и счупена пружина да има и ли омекнали,или маслото да е малко.

      За смяната на маслото, задължително вдигни предницата във въздуха(Иначе пружините изкачат и чупят зъби и муцуни)развий двете тапи отгоре.После двата болта отдолу на коловете,маслото е по половин литър на кол-5w
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Аз на моите колове сложих по 560мл -10w

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          колеги, да попитам: мотора е доминатор 250цц, 4 тактов. изгоря ми релето на стартера. чува се само "цък" и не пали. на бутане няма проблем с паленето/ама по софия няма много стръмни улици/. Мога ли да сложа реле от 650 цц доминатор, или от някой друг модел мотор. доколкото знаме 23 ампера,бушона е 20амп. благодаря предварително.

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Щом цъка - значи не е изгоряло . Вариантите са няколко : слаб акумулатор , износени четки на стартера , прекъснат + до или след релето до стартера , лоша маса на стартера или нагорели контакти вътре в релето . Трябва да определиш къде е проблемът . Като за начало дай директно + към стартера да видиш дали ще завърти . Ако са нагорели контактите вътре в релето - можеш да го разглобиш , почистиш ( те са медни ) и сглобиш . Последното се получава от системно палене със слаб акумулатор .

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
              Щом цъка - значи не е изгоряло . Вариантите са няколко : слаб акумулатор , износени четки на стартера , прекъснат + до или след релето до стартера , лоша маса на стартера или нагорели контакти вътре в релето . Трябва да определиш къде е проблемът . Като за начало дай директно + към стартера да видиш дали ще завърти . Ако са нагорели контактите вътре в релето - можеш да го разглобиш , почистиш ( те са медни ) и сглобиш . Последното се получава от системно палене със слаб акумулатор .
              разбрах какъв е проблема! специални благодарности на колегата pe6o74 /вече трябва да купувам напитки за него/. пиша тук, за да знаят и други,ако им се наложи. праховият семеринг отвътре на предната капачка се е смазал и пропуска по малко масло по оста навътре към четките. смених го естествено а четките са си заминали -смених и тях, но проблемът остана в ротора на стартера! почти няма по него останал материал. тук вече да питам, ако по софия някъде се поправя такова нещо, или да ровя в и-бей?
              Последно редактирано от boda nx; 24-09-15, 18:37. Причина: допълнение

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                разбрах какъв е проблема! специални благодарности на колегата pe6o74 /вече трябва да купувам напитки за него/. пиша тук, за да знаят и други,ако им се наложи. праховият семеринг отвътре на предната капачка се е смазал и пропуска по малко масло по оста навътре към четките. смених го естествено а четките са си заминали -смених и тях, но проблемът остана в ротора на стартера! почти няма по него останал материал. тук вече да питам, ако по софия някъде се поправя такова нещо, или да ровя в и-бей?
                Относно напитките с Пешо сме се разбрали,всички които искате да му пращате напитки.....да ги пращате на мен!Давам адрес,нямате проблеми!
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Снимай ротора отблизо - да видя колко е зле . Имал съм такъв девствен козел и на около 50 000 км му свършиха четките - нормално явление за хондовите стартери . Ама роторът да замине - нещо има намеса от майстор ми се струва . Относно напитките - аз не пия много , така че количества над 1-2 кг ги пращайте на морския , дано да му се утоли жаждата вече ....

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                    Снимай ротора отблизо - да видя колко е зле . Имал съм такъв девствен козел и на около 50 000 км му свършиха четките - нормално явление за хондовите стартери . Ама роторът да замине - нещо има намеса от майстор ми се струва . Относно напитките - аз не пия много , така че количества над 1-2 кг ги пращайте на морския , дано да му се утоли жаждата вече ....
                    колега, благодаря отново за оказаното техническо съветване! проблемът е решен, намесата на предния майстор лееекичко е усложнила нещата,понеже са монтирани твърди четки /рязани от автомобилни някакви/. главната причина е че при сглобяването не е сложена изолацията на плюсовият кабел отвътре в капачката. опира на корпуса и дава на късо! цък. язък,че похабих толкова време да го разнасям по работилници, но ако има следващ път проблем-ще го оправям сам.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Нищо ново под слънцето - нормални "майсторски" намеси и главозамайващи решения . Сложи текстилна изолация на кабела .

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Такива майстори е хубаво да се казва кои и къде. Едно че си оставят ръцете, друго че време губят, а на края и разходи...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Такива майстори е хубаво да се казва кои и къде. Едно че си оставят ръцете, друго че време губят, а на края и разходи...
                          да знам трябва да се казва, ама въпросния майстор ми е комшия и просто реши да ми помогне. така че за мен остава опитът от наученото...

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            пак имам въпрос-дано не досаждам вече, ама пак проблем се появи: лостът на скоростите е с износени шлици и започна да поизпада. при по-рязко натискане надолу/4-3-2 предавка/ хлътва и трябва да спра да го наместя. нагоре по предавките 1 до 6 няма проблем. търся решение с ваша помощ. ново лостче ще ме спаси ли? щлиците на оста са все още ок.

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Сваляш лоста , взимаш ъглошлайф с тънък диск и увеличаваш ширината на сряза с 1-2 мм . Преди да го монтираш го свий малко , за да влезе с по-голяма стегнатост . Стягаш достатъчно добре - без да скъсаш винта . Караш с усмивка ....

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Туй с шлайфа си и времена маневра,и това хоро съм го играл!
                                Събирай пари за ново лост.
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X