Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Само да добавя че преди 1 година ревизирах моя.Сегменти,гумички пасване на клапани гарнитури и понякога първоначално пак припушва от единия кюнец.Това редко ама факт така че карай и си свиркай.

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Може ли на ЛС: от къде да си купя О-ринг за капака над масления филтър?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
        Само да добавя че преди 1 година ревизирах моя.Сегменти,гумички пасване на клапани гарнитури и понякога първоначално пак припушва от единия кюнец.Това редко ама факт така че карай и си свиркай.
        И при мен го има това!Зависи в какво положение застава буталото след изключване на двигателя.

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Може ли на ЛС: от къде да си купя О-ринг за капака над масления филтър?
        Ако получиш информация хвърли е на сам,че след първия филтър който смених.О-ринга за капак спря да идват с него!
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Утре ще го търся за един колега с Доминатор 96г. Ако го намерим ще пиша къде и колко пари струва.

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
            И при мен го има това!Зависи в какво положение застава буталото след изключване на двигателя.

            Ако получиш информация хвърли е на сам,че след първия филтър който смених.О-ринга за капак спря да идват с него!
            Тука:
            http://www.wemoto.com/bikes/honda/nx...filter_o-ring/
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Първата информация която имам за о-ринга е тази: http://www.wemoto.com/bikes/honda/nx...filter_o-ring/
              Днес ще проверя дали няма някакъв заместител по българските ширини.

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Скаран съм с поръчването от чужди сайтове,ще търся нещо в БГ.Иначе благодаря!
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Сменя се , АКО има нужда и двете винтчета се стягат човешки . Това е най-обикновен О-пръстен и се намира във всеки магазин за лагери , семеринги , ремъци и т.н. Отиваш с капачето , мериш и след раздялата с няколко стотинки си щастлив собственик на не-течащ доминатор .

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                    Сменя се , АКО има нужда и двете винтчета се стягат човешки . Това е най-обикновен О-пръстен и се намира във всеки магазин за лагери , семеринги , ремъци и т.н. Отиваш с капачето , мериш и след раздялата с няколко стотинки си щастлив собственик на не-течащ доминатор .
                    Той не тече бре,просто много време стана не съм го сменял.И разбира се че не се стяга като хамалин.Абе ходих и в магазина за авто части и до железарията,ама нъцки!Толкова голям нямат!
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                      Сменя се , АКО има нужда и двете винтчета се стягат човешки . Това е най-обикновен О-пръстен и се намира във всеки магазин за лагери , семеринги , ремъци и т.н. Отиваш с капачето , мериш и след раздялата с няколко стотинки си щастлив собственик на не-течащ доминатор .
                      Да, това е също решение...

                      Да попитам: капака на масления филтър има 3 болта... Единия болт си беше леко усукан и дойде момента в който се скъса главата при завиване... Естествено - тялото на болта се скъса навътре в кожуха и ...

                      Основния въпрос е: техники за изваждане на тялото на болта. На първо четене - чрез постепенно разпробиване...
                      Второ питане - предполагам с 2 болта не е проблем да се кара?

                      Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                      Той не тече бре,просто много време стана не съм го сменял.И разбира се че не се стяга като хамалин.Абе ходих и в магазина за авто части и до железарията,ама нъцки!Толкова голям нямат!
                      Тази седмица ми е невъзможно, но другата може да ида да намеря заместители и ще ти зема ако има, ако не - ще поръчам...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        Да, това е също решение...

                        Да попитам: капака на масления филтър има 3 болта... Единия болт си беше леко усукан и дойде момента в който се скъса главата при завиване... Естествено - тялото на болта се скъса навътре в кожуха и ...

                        Основния въпрос е: техники за изваждане на тялото на болта. На първо четене - чрез постепенно разпробиване...
                        Второ питане - предполагам с 2 болта не е проблем да се кара?



                        Тази седмица ми е невъзможно, но другата може да ида да намеря заместители и ще ти зема ако има, ако не - ще поръчам...
                        Разпробиване с по- малка бургия,мисля че болта беше 6мм.Един метчик и пак може да се пробваш за 6мм болт.Ако не,вече по-голям размер.А ако на два не капе(сълзи)не виждам проблем да си караш така.

                        За О-ринга не е спешно,така-че не ме имай предвид!
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Бре бре 1 седмица отпуска и колко съм изтървал. Сега 1 по 1, че то всичко тука ми е минало през главата.

                          1. Пушенето - не знам защо е ама моя преди 4 години един цял сезон си пуши като луд, кога сутрин, кога следобед, чак срам ме хващаше като си тръгвах от работа да не би някой да гледа от горе как го паля. Е да ама зимата му се размина без какъвто и да е ремонт и от тогава вече 4 години не пуши. Димек проблема се реши от самосебе си и то дългосрочно.

                          2. За жуженето на помпата или там ако наистина е това и аз съм го чувал. Случвало ми се е от време на време, от 2 години не съм го чувал. Извод карай и свиркай.

                          3. О-пръстенчето, абе може ли тия измекяри да спрат да слагат пръстенчета като си купуваш нов филтър. Ако някой си взима от София да взима повече или да казва от къде и какъв размер, че моето е на 3 години.

                          П.С. Що да е проблем с 2 болта, просто забърши след смяната на маслото и поглеждай от време на време дали сълзи.
                          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                            П.С. Що да е проблем с 2 болта, просто забърши след смяната на маслото и поглеждай от време на време дали сълзи.

                            Само да споделя опит: болта, както си бе скъсан "навътре" бе развит чрез "потбутване" посредством едно шилце. Голям късмет и добра работа на колегата със златните ръце.
                            Просто първи вариянт, ако някой я закъса по тоя начин.

                            Иначе правилно - никакви грижи няма с 2 болта. Но явно умишлено е направено с 3, че ако единия "хвръкне", да може си кара...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Друг въпрос: Инцидентно ми припуши черно. Давам газ и черен дим. Спирам, малко почивам, същевременно доливам малко масло... и се оправи.. После карах около 800 км. наведнъж и не пуши...
                              Някакво обяснение и препоръки?
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Друг въпрос: Инцидентно ми припуши черно. Давам газ и черен дим. Спирам, малко почивам, същевременно доливам малко масло... и се оправи.. После карах около 800 км. наведнъж и не пуши...
                                Някакво обяснение и препоръки?
                                Поне аз само за клапан се сещам.
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X