Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

    Накратко, отдавна се каня да напиша тази тема, след събиране на нужният снимков материал и придобиване на опит мога да напиша следното, като не задължавам никого да се съобразява с подхода ми
    1. Ще разгледаме и сравним устройство и разлика на секторни кутии за хидравлика от витара с десен и ляв волан:
    Като принцип на устройство са еднакви, еднакви са оста и начина на обиране на луфта, различават се по винтовият механизъм, който е огледален при витара с десен волан, броят на сачмите и при двете е 26, а на иглените лагери при основата на оста-44 на брой. Принципът на разглобяване е следният, след като свалите кутията, която се държи на три болта, два един над друг към коша и един към предницата ниско долу. След това стягате на менгемето, че без него няма как, и се започва, гайка на оста 32, спрей за развиване на болта, четири болта 14 на оста отгоре, четири на винтовият механизъм-14 отново, като преди това избиване на петата към хебела. Яко бой с чука, аз ги моря с 2 кг, позиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10299.jpg
Прегледи:2
Размер:92.8 КБ
ID:5900370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10302.jpg
Прегледи:2
Размер:94.1 КБ
ID:5900386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10295.jpg
Прегледи:2
Размер:110.0 КБ
ID:5900385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10291.jpg
Прегледи:2
Размер:165.2 КБ
ID:5900384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hidravlika 039.jpg
Прегледи:2
Размер:132.2 КБ
ID:5900383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10297.jpg
Прегледи:2
Размер:65.3 КБ
ID:5900382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10292.jpg
Прегледи:2
Размер:126.2 КБ
ID:5900381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10304.jpg
Прегледи:2
Размер:90.8 КБ
ID:5900380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10307.jpg
Прегледи:2
Размер:114.8 КБ
ID:5900379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10300.jpg
Прегледи:2
Размер:95.4 КБ
ID:5900378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10306.jpg
Прегледи:2
Размер:101.0 КБ
ID:5900377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hidravlika 038.jpg
Прегледи:2
Размер:133.8 КБ
ID:5900376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10294.jpg
Прегледи:2
Размер:70.8 КБ
ID:5900375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10293.jpg
Прегледи:2
Размер:150.3 КБ
ID:5900374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10301.jpg
Прегледи:2
Размер:128.3 КБ
ID:5900373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10298.jpg
Прегледи:2
Размер:95.8 КБ
ID:5900372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10303.jpg
Прегледи:2
Размер:97.7 КБ
ID:5900371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hidravlika 040.jpg
Прегледи:2
Размер:137.1 КБ
ID:5900387ционирате оста в средно положение и след като охлабите всички болтове и махнете петата леко с почукване избивате оста нагоре, без силни удари, тъй като ако не е застанала по средата ще се удрят зъбите в основата, след избиване на оста, като не развивате болта за луфта, ако го направите след това ще се наложи да редите иглени лагери-44бройки Винтовият механизъм се вади след това, без да се върти защото там ще събирате сачми-26 на брой, а малко трудничко се слагат обратно Той създава вакум, това да не ви притеснява, след като се разглобили кутията може да я измиета с нафта+бензин 3:1 съотношение или някакъв измивен препарат на неутрална основа. Има доста О-пръстени, те се сменят, лесно ги намерих поне аз във Варна, сглобявате по обратният път, има белези, които трябва да следвате, ако не бележете си вие, внимавайте като слагате обратно петата, има белези
    Очаквайте продължение за устройството на секторна кутия за витара без хидравлика и устройство на помпа за такава с хидравлика и много снимки

  • #2
    От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

    Днес продължаваме с филма, тъй като реших да експериментирам сложих К-маншета и семеринга в обратната посока, за да видя дали ще протече секторната кутия, една седмица нямаше проблеми. Заминах малко командировка(3 седмици) и когато се завърнах имах локва хидравлична течност под колата, оглед и беше набедена секторната кутия, отново същата процедура, като този път ги сложих както трябва, пълня и отново продължава да капе, но вече видях източника, хидравлична помпа, семринг най-вероятно, следва смъкване на помпата и разглобяване, ето и устройството на помпата: развивате 4 болта 12размер, внимателно махате задната капачка, на нея има много специфичен гумен пръстен, вижда се как на оста има зегер, отстранявате го и следва междинно тяло и отново гумен пръстен, на оста на любимите на Стефчо шлици има колело със специфични отвори и лопатки-10 на брой, които са ограничени от елипсовидно тяло, след като махнете всичко издърпвате оста, семеринга е така нареченият-мек, тоест няма твърда основа и се смачква, лежи в един пръстен набит отгоре. Оказа се че този семеринг е за смяна, трудна задача, от седенето в къщи около 1 година се е разсъхнал и сега текна, следва 2 часа обикаляне из Варна, такова животно няма. Проблема(за сега) е решен с подходящ К-маншет с размер 16-28-6, пасва идеално, но не полиуретанов, той е твърд. Сглобяване и сега е в тестово състояние, времето ще покаже
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от trent; 13-09-10, 16:48.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

      Ако сте пропуснали (каквато глупост направих аз) да отбележите взаимното положение на хебела и изходящия вал, не се отчайвайте. Нагласете сглобената вече кормилна кутия в средно положение. Ако от край до край прави 4 оборота, завъртете в някое крайно положение и върнете на 2 оборота.
      Подложете нещо под кормилната щанга, така, че да се хоризонтира. След това, нагласете двата края на щангата на еднакво разстояние от, да речем, предната греда, на която се държат носачите и стойките на радиатора.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kormilo7.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5209053

      След това, мерейки от симетрични точки, докарайте щангата в срено положение. Аз използувах гредите на шасито, с един долепен към тях шублер, за по-удобно мерене. Става и с парче канап и по диагонал от ушите на носачите примерно.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kormilo9.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5209052

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kormilo8.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5209051

      След това премерете колко е разстоянието от гредата до центъра на ябълковидния болт, който влиза в хебела. Рулетката на снимката е изместена малко, но ми е трудно да държа 3 неща и да снимам

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kormilo10.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5209055

      Нагласете шлиците така, че разстоянието в средно положение на кормилото, от монтажната повърхност (тест, страната, която ляга на гредата) до центъра на отвора на хебела, да е същото.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kormilo12.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5209054

      Шлиците не са чак толкова ситни, колкото изглеждат и всъщност операцията не е трудна. Стягате, монтирате и това е.
      Естествено, ако шасито ви е посукано, номера няма да мине, поне не чак толкова лесно.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

        Браво на колегите trent и tef4o!Много интересна тема с полезна информация-поне за мен.От дълго време търсех да прочета нещо за секторната кутия.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

          Колега trent имам само един въпрос за оточняване.Значи опръсренът който е под семеригът на снимките,може ли подробна информация за него и размери.Имам секторна кутия и проблемът и е,че немога да намеря такава гумичка,която да държи на налягането и протича.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10291.jpg
Прегледи:1
Размер:245.2 КБ
ID:5209250Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10295.jpg
Прегледи:1
Размер:165.1 КБ
ID:5209251
          Suzuki Vitara 1.6 8v Limited Slip Diff, BFGoodrich T/AKM2 215x75x15

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

            Въпросната гумичка(маншет) струва 3 лв и аз докато се наканя да я подмена колко масло отиде,размерът беше много "крастав" 39.нещо и помня,взех 38.нещо защото ги нямало по стандарт.
            Бялото BUZUKI 1.6 8в
            0899368772 ;) 0897229322

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

              Ако говорим за същото нещо, размера верно е шантав: 38.1х30.16х5
              както е утичнил Vitarrra, спокойно става стандартен 38х30х5, уплътнява много по-добре, отколкото износения с оригиналния размер. На мен ми излезе 3.20лв. Сигурно няма да издържи 20 години, но тя и колата няма да изкара толкова, така, че не е проблем

              Другия "интересен" семеринг, дето е с вътрешен 18.7 също става спокойно на 18мм. Н а двигател не бих го сложил с такава разлика, но да не забравяме, че тук няма високи обороти.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

                Мерси за уточнението.Няма страшно за оборотите ще държи.
                Бялото BUZUKI 1.6 8в
                0899368772 ;) 0897229322

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

                  Благодаря за отговорите,но при нас в които и авто части да отида нямат гумичка(маншет)с размер 38х30х5.За разлика от семерингът които всеки ми го предлага и ми обеснява,че теча ще спре само с новия семеринг-истнска глупост.Обждах се в Миркат,но ми обясниха ,че ремонтен комплект гумички и семеринги за секторна кутия с хидравлика нямат.Отново благодаря за отговора,като отскачам до София ще потърся там.
                  Suzuki Vitara 1.6 8v Limited Slip Diff, BFGoodrich T/AKM2 215x75x15

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

                    Колега, ако не си намериш ще ти пратя пълен компплект семеринг, маншет и О-пръстени, около 10 лева излиза всичко, пиши ако ти трябват, мога най-рано следващата седмица

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

                      Отдавна не съм писал по темата, но все няма време, та преди 2месеца ми се наложи да отварям една секторна кутия с щтуцер за обезвъздушаване. Филма беше различен, когато стигнах до оста-оказа се че тези с такава капачка, са с различна ос, по-къса и отгоре механизма е различен. Тъй като оста беше изядена леко в основата, предложих на човека да я сменим с друга, като няма да може да се сложи същият механизъм за обезвъздушаване, той се съгласи и нататък ви е ясно, всички семеринги, ка-маншети и О-пръстени бяха сменени с нови, като семеринга е с прахоуловител, всичко му излезе 100-на лева и аз-доволен и човека още си кара витарката без проблеми, все пак е ловджия, трябва да сме сигурни, ето малко снимки. Всъщност причината да смъкне кутията е, че е спрял да завива на ляво, причината се вижда на една от снимките-развита капачка на червяка със сачмите, супер странно, като той е залепен и завит много здраво, и тя беше сменена
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

                        Преди време ми протече така нареченият к-маншет(уплътнител на високото налягане) на хидравликата на витарата,и тогава разбрах че се откриват доста трудно,даже бих казал почти невъзможно,та сега сам решил да помагам на хора като мен.значи номерът ми е 0878322328,пращам го с еконт а самият маншет струва 10лв.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

                          Всъщност маншета струва 2,50 във Варна, не знам откъде го купувате Вие, но тази цена е убийствена, целият комплект както съм писал по-горе струва толкова, ако ще правите някаква търговийка в моята тема жестоко сте сгрешили?!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

                            незнам каде си го намерил на тази цена,аз обарнах доста магазини и се рових доста вав интернет но не намерих нищто,и накрая намерих един завод до стара загора за калчукови изделия ако желаеш ще ти дам номера да званнеш да провериш колко струва.на мен ми излиза 8.60 с ддс без доставката ти сам си прави сметката каква тарговия се опитвам да права.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт хидравлика и устройство на видовете секторни кутии при Витара до 98г

                              значи поинтересуваи се малко колко струва семерината и о-пръстена.ако искаш ще те олесна семерината струва 2.40лв,а о-пръстена струва някакви стутинки.сам си направи сметка колко щте струва само к-маншета.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X