Страница 1 от 8 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 157

Тема: ТВ "Лидл" - малко информация?

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Lightbulb ТВ "Лидл" - малко информация?

Здравейте, поради личен интерес събирам информация относно търговска верига "Лидл", по възможност първа ръка - как върви строителството на новите им обекти, кога се очаква да отворят и как може да се "влезе" със стока при тях (какъв е принципа им на работа с локални производители и дистрибутори, евентуални контакти с регионални мениджъри и т.н.). Благодаря предварително.
    Александър

Място
    София
    Публикации
    1,029
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: ТВ "Лидл" - малко информация?

Защо не се вдигнеш и не отидеш на една среща с тях? Те се намират близо до София. Най-добре е да черпиш информация от първа ръка.
    До колкото аз зная, всичките им обекти, ще бъдат отворени на една дата.

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Kalinkata Преглед на публикациите
    Защо не се вдигнеш и не отидеш на една среща с тях? Те се намират близо до София. Най-добре е да черпиш информация от първа ръка.
    До колкото аз зная, всичките им обекти, ще бъдат отворени на една дата.
    Това вече е сторено. Работата е, че са доста уклончиви и почти нищо не казаха. Среща с по-високо управленско ниво не се урежда толкова лесно, повярвай ми опитах.
    Датата аз предполагам към края на годината, може би Октомври или Ноември. Става въпрос за някой, който се познава с мениджъри и знае нещо повече.
    Работата е, че тенденцията е към увеличаване на дела на големите ТВ и трябва да се адаптираме към тази ситуация.
    Александър

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

Влизат за втори път..

Преди години, влязоха, наеха персонал, после освободиха персонала и излязоха..

Сега отново влизат...

Магазина им в Младост е на проект и е в съда, заради претенции за земята.

Ако ме питаш мен, не сядай да вечеряш с мечката! Те от такива като теб са направили цели индустрии!

Клиентите не им носят печалба, печалбата е от доставчици! Но темата е дълга..
    Последно редактиран от giorgio ; 13-09-10 в 13:27

Място
    София (Св. Троица)
    Публикации
    116
    Точки (при гласуване)
    6

Магазина им в "Света Троица", София, точно преди моста на Захарна фабрика е готов на външен вид. Не се знае кога ще го отворят

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Volk Преглед на публикациите
    Влизат за втори път..

Преди години, влезнаха, наеха персонал, после освободиха персонала и излезнаха..

Сега отново влизат...

Магазина им в Младост е на проект и е в съда, заради претенции за земята.

Ако ме питаш мен, не сядай да вечеряш с мечката! Те от такива като теб са направили цели индустрии!

Клиентите не им носят печалба, печалбата е от доставчици! Но темата е дълга..
    Аз не като клиент бе колега, аз от ТВ гледам да пазарувам рядко и по списък. Като доставчик точно се интересувам...
    Александър

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

...той имаше предвид, че те точно доставчиците си цакат... а не клиентите...

Ти с какво се занимаваш та се буташ там?

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на vlageo Преглед на публикациите
    ...той имаше предвид, че те точно доставчиците си цакат... а не клиентите...

Ти с какво се занимаваш та се буташ там?
    Не точно аз, за близки хора производители става дума, но току виж и аз съм почнал с дистрибутирска дейност да се занимавам. Ами доставчиците всички вериги ги цакат - зависи до голяма степен от договора ти. Метро например нямат минимално количество на доставка и могат да те накарат да им доставиш 2 кг нещо си на 400 км. Лидл обаче имат централен склад и то доста голям, и е интересно как работят от гледна точка на логистика. Проблема е, че колкото и да не ни се иска, делът на веригите се увеличава и няма начин поне някакъв процент да не го реализираш там. Въпроса е някой успял ли е да стигне до "вечеря с мечката", и какви условия е предложила тя.

Да, като прочетох отново, точно това е имал предвид, ама пусто бързане. Ако трябва да сме точни - цакат и клиенти, и доставчици. Само като погледнах колко са вложили Карфур за дъмпинг на цените през 2009 и ми прилоша.
    Александър

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

Купи си последният "Капитал" и от там ще разбереш, че до година - две, няма да има дистрибутори..

Това се знаеше отдавна и сега веригите бързат за да ги източат, докато не са се усетили..

При дискаунта, няма място за посредник! Всяка верига се е закачила вече директно за производителя, но все още източват по-наивните посредници. Пък и те нали дават завалиите - тук "входна такса", там друго и в крайна сметка до плащания не се стига!

Но и за дистрибуторите има опция - имат надежда, че са пробили до по-големи пазари! Тя ще живее, до момента в който стигнат до фалит и от веригите им кажат, че вече преминават на доставки от собствен склад...

Остават кварталните бакалии, които плащат учудващо коректно, но скоро и тях няма да ги има!

Следваща спирка - "Да изядем производителите!"
    Последно редактиран от Volk ; 13-09-10 в 13:02

Място
    София
    Публикации
    1,343
    Точки (при гласуване)
    9

Ами те са собственост на "Кауфланд" доколкото знам. Може и там да пробваш.

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

Някой твърдеше,че е щастие да работиш за европейци!

Оказва се, че "Лидл" разполага с подробни доклади от по няколкостотин страници, които немската преса сравнява с архивите на ЩАЗИ. Тези протоколи съдържат информация за личния живот на служителите, тъй като камерите са записвали абсолютно всичко - посещенията на тоалетните, кой с кого е имал интимна връзка, кой с коя колежка си урежда среща за вечеря, кой има татуировка на рамото, чии приятели използват наркотици или кой идва на работа с колело, вместо да кара своето "Волво".
    Първата реакция дойде от компанията, която очевидно бе под натиск. Всъщност до 2004 г. политиката на компанията бе всичко да се пази в тайна. В публичното пространство циркулираха само една или две снимки на основателя на веригата, който е четвъртият най-богат човек в Германия. Първоначално компанията официално поднесе извиненията си на своите колеги и служители. Компанията заяви, че не е била наясно с мащаба на събираните нелегално данни. По-късно започна масирана кампания в пресата, чиято цел е да се подобри имиджът на веригата, тъй като от началото на скандала се забеляза намаляване на приходите.
    Преди няколко седмици пак сп."Щерн" разкри, че редица други супермаркети, които предлагат ниски цени, също шпионират своите служители. Това са "Алди", "Пени", "Плюс", "Нето" и "Норма". Известни компании като "Реве", "Едека", "Тегут" или "Фамила" също подслушват своите работници и документират наблюденията. Изданието съобщи, че разполага с подобни протоколи от 150 филиала от цяла Германия. Най-старите били от 2003 г., а най-новите от 2007 г. Отново става дума за интимни връзки между служителите, депресии, разводи, проблеми с алкохола, болести и безработни роднини. Така германците вече са в постоянен стрес, че са постоянно наблюдавани, все едно са се върнали... и т.н.

Това е "грижа" за собственния персонал, представи си как изглежда "партньорството" с доставчици?!
    Последно редактиран от Volk ; 13-09-10 в 13:44

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Купи си последният "Капитал" и от там ще разбереш, че до година - две, няма да има дистрибутори..

Това се знаеше отдавна и сега веригите бързат за да ги източат, докато не са се усетили..

При дискаунта, няма място за посредник! Всяка верига се е закачила вече директно за производителя, но все още източват по-наивните посредници. Пък и те нали дават завалиите - тук "входна такса", там друго и в крайна сметка до плащания не се стига!

Но и за дистрибуторите има опция - имат надежда, че са пробили до по-големи пазари! Тя ще живее, до момента в който стигнат до фалит и от веригите им кажат, че вече преминават на доставки от собствен склад...

Остават кварталните бакалии, които плащат учудващо коректно, но скоро и тях няма да ги има!

Следваща спирка - "Да изядем производителите!"
    Последния брой си го купих, може да не съм се изказал правилно. В случая става въпрос за директна връзка между производителя и веригата - аз съм лично заинтересован и не се явявам класически дистрибутор. Те с изяждането на производители са се захванали отдавна - вече има не малко фалирали производители, решили да работят под шапката на метро например - схемата е ясна - карат де да правиш еди какво си с марка "Х" ,засипват те с поръчки, ти купуваш машини и теглиш кредити и после изведнъж спират да поръчват. После някой идва и купува на безценица.
    Александър

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Kozzzec Преглед на публикациите
    Ами те са собственост на "Кауфланд" доколкото знам. Може и там да пробваш.
    Това го знам. Въпроса е конкретен - търси се информация, която не може да се прочете на страниците на вестниците.
    Александър

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на axlastro Преглед на публикациите
    Това го знам. Въпроса е конкретен - търси се информация, която не може да се прочете на страниците на вестниците.
    Баш дискаунтерите свалят асортимента до 2000 позиции..

И зареждат директно от огромните си складове, където за да влезнеш, трябва да докажеш че имаш имущество, достатъчно за да погаси огромните неустойки!

Това са развитите версии на ранното Алди, когато са купували стоката два дни преди да и изтече срока и са я продавали с 1 марка печалба на 100 марки оборот..

Разликата е че сега се прави с производители, на ръба на фалита...

Пари от тях няма начин да изкараш, ако ще да си Кока Кола!

Трябва да имаш не повече от 20 % зависимост от която и да верига, за да спиш горе-долу добре!

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Трябва да имаш не повече от 20 % зависимост от която и да верига, за да спиш горе-долу добре!
    100% съгласен. Въпроса е при кой да са тези 20%, защото различните имат различна политика и много често в началото тя е по-изгодна за производителите, а после започват да си измислят разни глупости . Сам казваш, че бакалиите ще изчезнат. Аз се съмнявам, че ще изчезнат - те са една ниша, която веригите засега не са успели да завземат напълно, но може и да им хванат цаката. Както казах, въпроса е конкретен - тези 20 процента , за които говориш е добре да ги има, добре е да има някаква диверсификация , а не че някой иска да се набута в на лъва устата.
    Александър

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

Малката подробност е че веригите са две - РЕВЕ и ШВАРЦ..

Едната държи Кауфланд, Лидъл и Плюс, а другата - Била, Пени и т.н..

Метро не го броя, защото от две години работи на загуба и го чакат..

Наполеон е казал : "Ако не можеш да победиш някой, стани му приятел!"

Ако ме питаш мен, остави ги мечките да си се хранят, стой си кротко... Няма начин да станеш сит от масата или с всичките си крайници от подобна вечеря!

А за бакалиите не се притеснявай, всичките вкупом са се насочили към тях, или с франчайз или с директна покупка, така че ще си останат, но нали се сещаш, че ще се зареждат от големите складове!
    Последно редактиран от Volk ; 13-09-10 в 16:59

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Малката подробност е че веригите са две - РЕВЕ и ШВАРЦ..

Едната държи Кауфланд, Лидъл и Плюс, а другата - Била, Пени и т.н..

Метро не го броя, защото от две години работи на загуба и го чакат..

Наполеон е казал : "Ако не можеш да победиш някой, стани му приятел!"

Ако ме питаш мен, остави ги мечките да си се хранят, стой си кротко... Няма начин да станеш сит от масата или с всичките си крайници от подобна вечеря!

А за бакалиите не се притеснявай, всичките вкупом са се насочили към тях, или с франчайз или с директна покупка, така че ще си останат, но нали се сещаш, че ще се зареждат от големите складове!
    Е къде забрави Пикадили и Карфур, или аз съм с грешно инфо... Както и да е. Не може да се стои кротко, защото това означава след 3-4 години да седиш и да се чудиш защо си заминал. Да, наистина върви уедряване както в търговията, така и в производството.

То метро не обяви ли фалит в Австрия, или нещо наизуст приказвам.
    Александър

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

Е къде забрави Пикадили и Карфур, или аз съм с грешно инфо... Както и да е. Не може да се стои кротко, защото това означава след 3-4 години да седиш и да се чудиш защо си заминал. Да, наистина върви уедряване както в търговията, така и в производството.

То метро не обяви ли фалит в Австрия, или нещо наизуст приказвам.
    Пикадили има загуба 64,8 %, Карфур в близките години не предвижда печалба..

Кой от двамата играчи очакваш да те направи богат?!

На този фон Метро с неговите мизерни 2,99 % загуба, не може да стъпи на малкият пръст на "Европа" с 47077,55% загуба...

Не се бъзикам, такава е статистиката!

Справка "Капитал", ползвал експертна оценка на ИКАП България!
    Последно редактиран от Volk ; 13-09-10 в 17:43

Място
    София
    Публикации
    2,875
    Точки (при гласуване)
    10

Абе и аз го четох капитала, ама не ми е от тогава интереса. Карфур - това им е планова загуба. Виж само на Кауфланд цифрите - от 2006 са започнали и те с такива цифри. Това не значи, че не купуват от местни производители. Каквато ти е печалбата като продаваш на някой дистрибутор, такава ти е и тази от ТВ, минус главоболията, евентуалните неустойки и разходите за транспорт... Никой няма да забогатява - става въпрос за набиране на пазарен дял, а без ТВ това не става.
    Александър

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

Никой няма да забогатява - става въпрос за набиране на пазарен дял, а без ТВ това не става.
    Успех!

Все някой ще спечели, а ти ще ни разкажеш кой!

Лично мнение : подхождайте към тези структури, като към опасни хищници.. Вратовръзките и наетите от тях наивни млади момчета не променят силата на тежкия стратегически замисъл на концепциите им!

Страница 1 от 8 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. малко "фън" - "ny6q blues"
    От damyan_rm във форум Радиолюбители
    Отговори: 0
    Последно мнение: 08-07-10, 11:07
  2. Отговори: 25
    Последно мнение: 16-10-09, 11:31
  3. Проблем с: "Blue Tooth" връзка между "Garmin Nuvi 760" и "Nokia N95 8Gb".
    От tuningmania във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 9
    Последно мнение: 30-07-09, 11:28
  4. Проблем с: "Blue Tooth" връзка между "Garmin Nuvi 760" и "Nokia N95 8Gb".
    От tuningmania във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 0
    Последно мнение: 23-08-08, 09:20
  5. Ендуро Рали "България" - Текуща информация, Снимки, Класиране
    От Жоро Хаджиев във форум Републикански шампионат ЕНДУРО и ATV към БФМ (Комисия Ендуро)
    Отговори: 65
    Последно мнение: 27-05-08, 23:36

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •