Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ArcMap to AutoCAD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ArcMap to AutoCAD

    Здравейте,
    Имам следния проблем.
    Имам няколко карти 1:5000 (.tif),който съм ги геореферирал в АркМап,искам по някакъв начин да ги експортна,така че да ги отворя с АутоКАД,и пак да си останат геореферирани.

  • #2
    От: ArcMap to AutoCAD

    Не работя с АрсMaп, но би трябвало да ги съхраниш като .tif формат. Ако ти иска да се създадът някакви допълнителни файлове създай ги. В Аутокад ги вмъкни чрез Inser\Reference\image. Пробвай.

    Коментар


    • #3
      От: ArcMap to AutoCAD

      Те в момента ми са .tif формат.Когато ги геореферираш с АркМАП той си създава още няколко файла към тоя .tif с разширение - .tif.aux.xml,.tfwx,.aux.В тях се запсват служебни инструкции които носят информацията за геореферирането.
      На мен проблема ми е,че незнам дали АутоКАД чете тези файлове или аз незнам как да го накарам да ги прочете,та да може да ми отвори картата в координати.

      Сега като импортирам растера чрез Inser\Reference\image,вярно той ме пита къде да я сложа ( в смисъл на коя точка),но маркира ъгъла на сканирания лист,което не ме устройва.Трябва с някаква програма да изрежа излишното, и да оставя само рамката на самата картата.После мога да разпъна само от 4-те ъгъла.Но това не мисля че е достатъчно.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled1.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5208204

      Дано ме разбрахте какво искам.

      Коментар


      • #4
        От: ArcMap to AutoCAD

        Аз използвам RasterDesign или GlobalMapper. Първо изрязвам картинката с Edit\crop от RasterDesign и след това е привързвам с една от двете програми( GlobalMapper или Autocad ), като .tif формат. По-долу какво ще ти поиска RasterDesign при геореферирано изображение. В горния ляв ъгъл на Insrtion point на показалата се таблица трябва да са изписани координатите на референтната точка от координатната система. Scale би трябвало да показва също 1:1. С GMapper също може да я изрязваш, когато я съхраняваш. File\Export Raster and...\ExportGeoTir\Ok\ExportBounds\GlobaslProjection(UTM) , където задаваш координатите.След което следва ОК.
        С GMapper първо може да я геореферираш и след това да си я изрежеш.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от tabak; 13-09-10, 04:04.

        Коментар


        • #5
          От: ArcMap to AutoCAD

          Ако ArkMap експортва .tfw, можеш да отвориш реферираният файл с прогекад и после да го запазиш като dwg.

          Коментар


          • #6
            От: ArcMap to AutoCAD

            Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
            Аз използвам RasterDesign или GlobalMapper. Първо изрязвам картинката с Edit\crop от RasterDesign и след това е привързвам с една от двете програми( GlobalMapper или Autocad ), като .tif формат. По-долу какво ще ти поиска RasterDesign при геореферирано изображение. В горния ляв ъгъл на Insrtion point на показалата се таблица трябва да са изписани координатите на референтната точка от координатната система. Scale би трябвало да показва също 1:1. С GMapper също може да я изрязваш, когато я съхраняваш. File\Export Raster and...\ExportGeoTir\Ok\ExportBounds\GlobaslProjection(UTM) , където задаваш координатите.След което следва ОК.
            С GMapper първо може да я геореферираш и след това да си я изрежеш.
            Благодаря за отговора,но това значи да ги геореферирам наново.А при мен вече е направено,само че с АркМап.

            Коментар


            • #7
              От: ArcMap to AutoCAD

              Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
              Ако ArkMap експортва .tfw, можеш да отвориш реферираният файл с прогекад и после да го запазиш като dwg.
              Не можах да намеря такъв експорт в АркМап-а.

              Коментар


              • #8
                От: ArcMap to AutoCAD

                Изпрати една геореферирана карта( с прикачените файлове със служебна информация) в .rar формат и ще пробвам дали трябва да ги геореферираш. Когато се отварят с GMapper искат ли ти георефериране? В Raster design точката на прикачване ако не е е 0, О , значи не ти иска георефериране на картинката. На пръв поглед след като имаш служебни файлове не би трябвало да се геореферират отново.
                Последно редактирано от tabak; 16-09-10, 18:13.

                Коментар


                • #9
                  От: ArcMap to AutoCAD

                  Ето един картен лист:
                  http://file.bg/c64691RmOlp

                  Коментар


                  • #10
                    От: ArcMap to AutoCAD

                    Да става. Променяш разширението на .tfwx файла на .tfw, но структурата на записа в .tfwx файла, трябва да се запази. Разделителят на дробната част трябва също да се промени с точка.
                    По-долу изрязан с Аутокад. Но при него се получава една ивица около контура, която при застъпване от други картни листи се застъпва. При ГМаппер това се избягва. Не съм пробвал защото трябва да търся координатите на четирите ъгли на картния лист.

                    П.П - Не съм специалист, но картния лист изглежда отлично сканиран и георефериран. Мисля че няма как да се избегнеивицата, защото е георефериран преди да се изреже.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от tabak; 17-09-10, 09:40.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ArcMap to AutoCAD

                      Браво,tabak,наистина става така - с преименуване в .tfw и смяна на запетаите с точки - проверено.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ArcMap to AutoCAD

                        Явно само сканирането е добре на горния картен лист. Две картинки по-долу с подложка от Openstreets и насложени оригиналния и за втората картинка от мен георефериран файл. Последната картинка е с изчистени деформации на листа получен чрез RasterDesign. Съвпаденията с OpenStreetMAp са увеличени значително.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от tabak; 21-09-10, 15:15.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X