Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

    Здравейте,
    Преди 6 месеца си взех Range Rover Р38А. Цената беше доволно ниска и очаквах проблеми, но като че ли този път уцелих на кола.
    Беше с дефект - при мръсна газ се чуваше някакво чаткане и се оказа разтеглена верига на раздатката та сменях веригата.
    След като и навъртях 10 000 безпроблемни км се прецака клапан на турбото и смених и него. Покрай оправянето на турбото - смених и ангренажа.
    Ето каква ми е болката сега - в началото, когато я взех компресорът работеше постоянно. Този проблем се оправи от само себе си и навъртях както казах 10 000 км. Днес бях паркирал на едно хълмче и след като тръгнах усетих, че отново прави така.
    На какво може да се дължи?

    Имам и друга болка - чистачките работят само когато е в режим с прекъсване - дали е от ключето?

    Предварително в благодаря за помощта.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-09-10, 19:05.
    TLC 200 V8
    TLC LJ79
    Toyota Prius2

  • #2
    От: Нов собственик на Р38А - 2,5DSE с проблемите си

    Честито колега с здраве да си го караш и много безаварийни километри, по отношение на окачването трябва да споделя моя опит. На около 10-на п38-ци съм сменил ремонтен комплект О-пръстени и сегмент на компресора и винаги ефекта бе един и същ - осезаемо подобрение в работата на системата. Препоръчвам ти да си го предвидиш а и идва зима а през зимата старите гумички си показват недостатъците. За другия проблем педполагам е от лосчето но нека някой колега ако е имъл проблем да сподели в което силно се съмнявам.
    Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

    Коментар


    • #3
      От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

      Да това е и моя съвет за компресора!!! Отваряш, гледаш и сменяш, ако е наложително, а според мен ще е на тези години и километри!!!

      Коментар


      • #4
        От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

        Колегата dignatov казва истината. На моята P38-ца той ми ги сменя и вече година и половина нямам проблеми с окачването.
        Land Rover Range Rover 2,5 DT
        Land Rover Discovery 200 TDI
        BMW F650ST - RIP
        "Совите не са това което са"

        Коментар


        • #5
          От: Нов собственик на Р38А - 2,5DSE с проблемите си

          Благодаря за съвета.
          Къде евентуално можем да направим тази работа. От София съм, тел ми е 0888884180 и 0878489828
          Забравих да напиша по-горе в проблемите - капе ми масло от едната тръбичка филтър-радиатор. Дали стават от БМВ или да търся в Англия?
          Поздрави.
          Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
          Честито колега с здраве да си го караш и много безаварийни километри, по отношение на окачването трябва да споделя моя опит. На около 10-на п38-ци съм сменил ремонтен комплект О-пръстени и сегмент на компресора и винаги ефекта бе един и същ - осезаемо подобрение в работата на системата. Препоръчвам ти да си го предвидиш а и идва зима а през зимата старите гумички си показват недостатъците. За другия проблем педполагам е от лосчето но нека някой колега ако е имъл проблем да сподели в което силно се съмнявам.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-09-10, 22:00.
          TLC 200 V8
          TLC LJ79
          Toyota Prius2

          Коментар


          • #6
            От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

            АКо ги имаш частите( там гумичките и О пръстена на компресора и нов seal) ми пиши на ЛС или ми звънни, аз ще ти помогна да ги сменим, елементарно е !!!

            Коментар


            • #7
              От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

              Нещо ми е орязано като достъп тук и не мога да пиша лични, нито да си пипам профила, нито да виждам профили. Ще се заровя малко в условията. Нямам гумичките - как се водят на английски - EAS compressor seal kit ли?
              TLC 200 V8
              TLC LJ79
              Toyota Prius2

              Коментар


              • #8
                От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                Нещо ми е орязано като достъп тук и не мога да пиша лични, нито да си пипам профила, нито да виждам профили. Ще се заровя малко в условията. Нямам гумичките - как се водят на английски - EAS compressor seal kit ли?
                Настройките на профила стават, горе в дясно.
                Прикачени файлове
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                  Благодаря 5-ракиев. Оправих профила .
                  Нямам резервните части. Ще ровя в Нета довечера. Лошото е че вчера поръчах една тръбичка от Англия, а до днес нямам ни вест ни кост дали е пусната.
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                    Да гумичките ЕAS valve block repair kit , Eas Compressor repair kit, като тези първите си ги поръчай от един калифорнийски сайт!!! Там са най евтини!! roverrenovations.com или нещо такова, намери го в google и като ги поръчаш и платиш пиши!!! Успех!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Привет отново. Гумичките са вече тук заедно с диафрагмата. Апропо - оправих чистачките - беше ключето.

                      Вики, пусни някакъв телефон да ти звънна
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-10, 05:30.
                      TLC 200 V8
                      TLC LJ79
                      Toyota Prius2

                      Коментар


                      • #12
                        Привет колеги,
                        Пристигнаха комплекта гумички. В събота си поиграх и ги смених всичките. От ровър реновейшънс ми бяха дошли и 2 диафрагмички, които леко се различават по вида си от оригиналната, чисто гумени са, нямат метална част.
                        Смених ги. Поставих всичко обратно.
                        Запалих, компресорът заработи, изчаках 10 минутки затворих вратата и нищо.....
                        3 пъти повторих операцията, като върнах и старата диаграгма.
                        Нищо за съжаление. Преди това, поне се вдигаше.
                        Моля за съвети.

                        След 3 часа ровене в нета - пак ще свалям блока утре.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-10-10, 05:17.
                        TLC 200 V8
                        TLC LJ79
                        Toyota Prius2

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                          Провери ли дали въобще компресора помпи и дали не изпузка от някъде, нещо да си сбъркал при сглобяването?
                          Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                          Коментар


                          • #14
                            Проверих. Сбъркал съм при сглобяването, дано не е станало някакво мазало вътре. Обърнал съм единия задържащ клапан. Нямаше съпротивление при монтажа, но един господ знае. Ако се е омазала работата - ще търся нов ЕАС. Днес ще го отворя да видя що съм сторил.
                            Засега добре.
                            За 15 минутки смъкнах и качих клапанния блок. Обърнах клапана. Сглобих и запалих. за 10 минутки компресора напълни системата и изключи. Вдигнах я. Днес ми дойде кабела за EASunlock-а, така че някой ако закъса някъде в движение да звънка...
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-10-10, 14:13.
                            TLC 200 V8
                            TLC LJ79
                            Toyota Prius2

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                              ЕЕЕ извинявай... аз не съм гледал форума от няколко дни и ти си писал, ама не съм видял. Като гледам си се справил и сега се наслаждаваш на една от най-яките екстри на тия джипове. Успех и безаварийно, ако има нещо друго по тия системи да ме питаш имал съм доста неволи и може би ще мога да ти помогна. 0883 33 78 33

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X