Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

    Реших да споделя някои мои наблодения и измервания по окачването теглото и т.н., понеже не ги намерих никъде из интернет, а може да са полезни и на някой друг.

    Тегло къса база:
    Kerb(Curb) weight (празен, 85кг водач, пълен резервоар, кални 31-ци нерегенерат, включително и резервната, +4кг по-тежки предни горни носачи, + 20-ина кила най-различни истории под задната седалка).
    Преден мост: 1040кг
    Заден мост: 834кг.
    Процентно съотношение преден/заден мост: 56/44
    Премерено на 2 кантара и усреднено. Разликите между показанията им бяха в рамките на 10%

    Предни Амортисьори:
    Размери между захватите:, с къстъм горни носачи, даващи 25мм повече ход надолу (което е около 12-14мм повече ход в амортисьора), с достатъчно резерв, така че амортисьор с тия размери със сигурност да влезе и да се ограничава от щатните ограничителни тампони:
    Сгънати: 260мм (10.23 инча)
    Разгънати: 380мм (14.9 инча)
    Горен захват: Шпилка М10. Предполагаемо ще влезе всичко между М8 и М12, както и инчовите им аналози. Означение - S1
    Долен захват: ухо със сайлент втулка. Диаметър на болта - 12мм. Дължина на муфата в тампона - 32мм. Означение - ЕS17

    Данни на оригиналните:
    Тип: маслени
    Усилие на разгъване: 231 +/-32kg при скорост 30cm/sek.
    Усилие на сгъване: 66.6 +/-12.6kg при скорост 30cm/sek.

    Парт номера на някои други производители:
    KONI: 30-1365; 30-1588
    KYB(Каяба): 344430,344227,344098,344298,KG54304,KG54337,KG5476
    Monroe Adventure: D5474;D5464
    Rancho: RS999214;RS5214
    SACHS:123724
    BILSTEIN: F4-BE5-2400-H0
    TrailMaster: 57700;57560
    ProComp: 913518

    Означенията за горен и долен захват може да са различни при различните производители. Такива са на TrailMaster.

    Други возила, чиито амортисьори пасват като размер и захвати (някои производители ги дават в каталозите си като еднакви):
    HONDA Passport '94-'97, предни
    ISUZU Amigo '89-'95, предни
    ISUZU Rodeo '91-'04, предни
    ISUZU Trooper '89-'02, предни
    ACURA SLX '96-'99, предни
    ISUZU Vehicross, предни
    DAIHATSU Rocky '90-'91, предни
    ISUZU Pickup '89-'95, предни
    MAZDA Pickup '86-'93, предни
    ISUZU Axiom '02-'04, предни
    MITSUBISHI Pajero Sport '98-'07, предни
    OPEL Frontera, предни

    Впечатленията ми от опитани до момента амортисьори:
    1. Стандартните (предполагаемо Каяба), маслени: Хем меки на сгъване, хем явно твърди на разгъване. Повечко клатене и леки проблеми при скоростно каране заедно с неравности, във и извън пътя. Предполагаемо не бяха и в най-добрата си форма.

    2. TrailMaster 57700, предполагаемо отново маслени: Като нови - малко по-твърди на сгъване. Явно обаче отношението между сгъване/разгъване им е уцелено по-добре. По-добро поведение и върху асфалт с неравности, и в гората. Комфортни при скоростно каране по черно.След 30000кмпробег, при топло време и загряване започнаха да поомекват и предницата да се държи като със стандартни, че и по-зле. Омаслени, особено дясния.

    3. Monroe Adventure D5464 (от ISUZU Trooper), газови: Поне 2-3 пъти по-твърди при свиване от TrailMaster-а в състоянието, в което е след 30000км. Евтини. Поведението на на асфалт е идеално. Няма клатене. При неравности обаче са много твърди. При скоростно каране по черно комфорта не е добър. Поведението, да речем, бива. Според мен са прекалено твърди за черно, но ако искате поведение като на асфалтова бегачка - биват. Интересен факт е че варианта за Terrano и за Trooper се продават на различни цени (30-ина процента надолу за трупърските). На размери и външен вид са еднакви - премерено. На твърдост при свиване не можах да намеря разлика.

    Долен носач:
    Разстояние от центъра на торсиона до центъра на долен шарнир: 370мм
    Разстояние от центъра на торсиона до долния захват на амортисьора: 185мм
    Височина на захвата на амортисьора над правата торсион - ябълка на шарнира: 55мм.

    Дадените размери са с точност +/-5мм Точното мерене не е от лесните задачи.

    Торсион:
    Диаметър: 26мм.
    Дължина: 1230мм.
    Spring Rate: 2.58kg/mm.
    Това са параметрите на оригиналния, взети от сервизното ръководство. Тези, с които карам аз са със същия диематър но уж малко по-стегнати. NISS 017 им е номера на IronMan. Подозирам че всички тунинг фирми продават едни и същи торсиони, и само си ги боядисват според фирмата.

    Малко допълнение, макар че съм го писал и на друго място:

    Горните шарнири на всичките от Pathfinder до Terano 2 са еднакви. Има ги на много марки. До тук съм пробвал тия:
    - Тайвански от www.milneroffroad.com - не стават. Имат луфтове още веднага след слагането. Изкарват малко и се разхлопват още повече.
    - Delphi - стават. Карах от едната страна с такъв около 10-ина хиляди километра и не се чуваше хлопане
    - 555 - от Технолинк. Силно разочарование. Явно ментета. На външен вид екстра, с всички атрибути, включително холорамни лепенки. За 2000км, особено единия, се разхлопа зверски. По-зле и от тайванските. За един месец лятно каране корпусите и капачките им бяха ръждясали. Диви ментерлъци явно.
    - Оригинални, вече около 1000км - смятам няма нужда от обяснение. Перфектни.
    - Lemforder - дълго време бяха прилични, но от последните и аз, както и други, съм разочараовн. Отделно имам подозрението че Lemforder просто препродават CT/R, които в общия случай са доста по-евтини,

    Долните шарнири са различни на произведените преди 1996г и след това. Променен е kingpin ъгъла на шенкелите към по-голям. Тоя ъгъл отговаря например за промяната на наклоните при завой. В следствие на това, на терано 2 след 1996г. се слагат други, с по-дълъг с 15-20мм захват. Не мога да споделя и впечатления от нещо различно от оригиналните, понеже друго не съм слагал.

    Биалетките отпред са 2 вида. Някои по-стари модификации на Терано 1 и PathFinder са с друга стабилизираща щанга и биалетки с тампони и на двата захвата. Някои от късните терано 1 и терано 2 са с шарнирни биалетки, с долен захват с тампони, и ябълковиден болт към щангата. Ето и впечатления:
    - Flennor - видимо по-малки, с по-малки захвати към щангата. На първата по-сериозна софт разходка едната сдаде - избуши едната шайба, притискаща тампоните.
    - Delphi - видимо по-здрави, реално - също. Изкараха около 5000км и едната се разхлопа, като заедно с това бордчето, опиращо от едната страна на ухото на шангата се беше сплескало и изкривило.
    - Оригинални - бордчето е поне 3 пъти по-дебело от на DELPHI-от. Засега за 3000-4000км - никакъв проблем. Особеност е че се продават без тампони, шайби и гайки, затова тампони трябва да си купите, а шайбите и гайките може да използвате от старите, ако са читави. От полиуретанови тампончета на биалетките няма смисъл. Според мен не си струва да се купува нещо различно от оригинални ако няма да се тунинговат.

    Лагери предни главини:
    Единия (мисля големия) - SKF LM30849/Q написано е и W40T, но мисля че това е без значение.
    Другия (мисля малкия) - NTN, но съм пропуснал да го снимам. Някога си играх да търся по каталозите - не беше някаква супер екзотика.
    SKF продават комплект лагери, но цената е зла. По-добре е да се търсят по магазини за лагери, понеже излизат над 2 пъти по-евтино.
    Има и различни комплекти заедно със семерингите.
    Естествено, най-добре е да се напазаруват оригинални, но са на съответната цена. Важи и за семерингите.

    Нещото, което често се пренебрегва, е игленото лагерче между на шийката на външното каре и главината. Има го само в оригинал. Не го намерих иначе.

    Откъм карето, зад вътрения семеринг, има и бронзова втулка, отговаряща за аксиалния луфт на карето спрямо главината. Ако е износена се сменя и тя. Малък аксиален луфт е нормално да има, обаче. Луфта може да се регулира с различна дебелина на загера откъм хъба/капачката. Има 10-ина дебелини.

    Друго нещо, което е сещам е че се разбиват отворите в шасито, през които минава пръта от долния носач, на който са задните тампони на носача, отговарящи за поемане на усилията по и обратно на движение на джипката. При нужда е добре да се сменят чашките, които са заварени точково за шасито и в които лежат двата нампона. Разбиването обикновено се случва на 120000км и нагоре. Та, централния отвор престава да е кръгъл, а става елипса. Заедно с това, ако тампоните са си заминали, се протрива и муфичката им, което спомага за допълнителното износване на дупката. Ако това го има (при мен беше само в заченък и далеч от проблемно), чашките се избиват от шасито лесно със секач, като предварително е отбелязано оригиналното им местоположение, и на тяхно място са изработват и заваряват нови, примерно от стомана 30-35. При мен са сменени само предните, и то не защото бяха разбити, а по други, мои си, тунингови причини.

    Тампони по предното окачване впрочем, се пазаруват или оригинални, или полиуретанови (които на SuperPro в момента тествам). Смисъла от полиуретанови за ударните (задните на долния носач, за които иде реч по-горе) е никакъв. Тоест по долния носач слагайте единствено гумени, оригинални тампони. Има по-евтини ментета по магазините, които откровено не стават за нищо и изкарват супер малко. Джипката ми е на 103000км вече и всички тампони по предното окачване си бяха в съвсем добро състояние, макар да смених и тях покрай тунинговането.

    Задно окачване:

    От сервизното ръководство:
    Пружини къса база:
    диаметър на телта - 13мм
    дължина отпуснати - 400мм
    константа на пружината - 2.6кг/мм

    Пружини дълга база:
    диаметър на телта - 13.5мм
    дължина отпуснати - 417мм
    константа на пружината - 3.0кг/мм

    Лек пример само за ориентация - сметките не могат да са съвсем точни:
    Задницата на къса база е грубо 800 кила. Пружините в нормално състояние на задницата ще са с дължина около 246мм. Ако на същата къса база се сложат чисто нови пружини от дълга, то те ще са с дължина 284мм, или грубо получения лифт ще е около 38мм.

    За сравнение - пружините на TrailMaster за 0мм лифт на дълга база се слагат като пружини за 50мм лифт на къса. 50мм лифт на дълга се слагат за 80-100мм лифт на къса. Та, горното грубо изчисление не е твърде далеч от истината.

    Амортисьори (тук става интересно ):
    Оригинални къса база:
    дължина отпуснати - 586мм
    дължина свити - 350мм
    сила на сгъване при скорост 0.3м/сек - 35.3-53.4кг
    сила на разгъване при 0.3м/сек - 101-136кг.

    Оригинални дълга база:
    дължина отпуснати - 596мм
    дължина свити - 356мм
    сила на сгъване при 0.3м/сек - 30.7-47кг
    сила на разгъване при 0.3м/сек - 119-159кг

    TrailMaster 58510 (за лифт 40-60мм, къса и дълга база):
    дължина отпуснати - 625мм
    дължина свити - 389
    същите ги дават за:
    Mitsubishi L200 87-96, лифт 30-60мм
    Nissan (M)D21 85-98, лифт 100мм
    Nissan (M)D22 98-05, лифт 80-120мм
    TLC BJ40/42/45, FJ40/45 69-84, лифт 50-80мм

    TrailMaster 58890 (за лифт 80-100мм)
    дължина отпуснати - 652мм
    дължина свити -399мм
    същите ги дават за:
    Patrol 260, лифт 60мм
    TLC FJ40 BJ40/42, лифт 60мм
    Mitsubishi L200 4WD, лифт 0-60мм

    Rancho RS999344 (за лифт 0мм)
    дължина отпуснати - 606мм
    дължина свити - 376мм
    същите ги дават за:
    Nissan Patrol 160/260 0мм лифт

    Потенциален FOX кандидат за отзад - 2 инчов с външен резервоар, с 10 инча ход.
    дължина отпуснат - 26.10 инча (663мм)
    дължина свит - 16.10 инча (409мм)


    стабилизираща щанга къса база:
    диаметър - 23мм
    константа - 2.5кг/мм

    стабилизираща щанга дълга база
    диаметър - 24мм
    константа - 3.0кг/мм
    Последно редактирано от sparkybg; 14-10-18, 20:53.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Браво, за темата . Полезна информация, благодарности от мен.
    ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
    NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

    Коментар


    • #3
      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Малко допълнение, макар че съм го писал и на друго място:

      Горните шарнири на всичките от Pathfinder до Terano 2 са еднакви. Има ги на много марки. До тук съм пробвал тия:
      - Тайвански от www.milneroffroad.com - не стават. Имат луфтове още веднага след слагането. Изкарват малко и се разхлопват още повече.
      - Delphi - стават. Карах от едната страна с такъв около 10-ина хиляди километра и не се чуваше хлопане
      - 555 - от Технолинк. Силно разочарование. Явно ментета. На външен вид екстра, с всички атрибути, включително холорамни лепенки. За 2000км, особено единия, се разхлопа зверски. По-зле и от тайванските. За един месец лятно каране корпусите и капачките им бяха ръждясали. Диви ментерлъци явно.
      - Оригинални, вече около 1000км - смятам няма нужда от обяснение. Перфектни.
      - Lemforder - дълго време бяха прилични, но от последните и аз, както и други, съм разочараовн. Отделно имам подозрението че Lemforder просто препродават CT/R, които в общия случай са доста по-евтини,

      Долните шарнири са различни на произведените преди 1996г и след това. Променен е kingpin ъгъла на шенкелите към по-голям. Тоя ъгъл отговаря например за промяната на наклоните при завой. В следствие на това, на терано 2 след 1996г. се слагат други, с по-дълъг с 15-20мм захват. Не мога да споделя и впечатления от нещо различно от оригиналните, понеже друго не съм слагал.

      Биалетките отпред са 2 вида. Някои по-стари модификации на Терано 1 и PathFinder са с друга стабилизираща щанга и биалетки с тампони и на двата захвата. Някои от късните терано 1 и терано 2 са с шарнирни биалетки, с долен захват с тампони, и ябълковиден болт към щангата. Ето и впечатления:
      - Flennor - видимо по-малки, с по-малки захвати към щангата. На първата по-сериозна софт разходка едната сдаде - избуши едната шайба, притискаща тампоните.
      - Delphi - видимо по-здрави, реално - също. Изкараха около 5000км и едната се разхлопа, като заедно с това бордчето, опиращо от едната страна на ухото на шангата се беше сплескало и изкривило.
      - Оригинални - бордчето е поне 3 пъти по-дебело от на DELPHI-от. Засега за 3000-4000км - никакъв проблем. Особеност е че се продават без тампони, шайби и гайки, затова тампони трябва да си купите, а шайбите и гайките може да използвате от старите, ако са читави. От полиуретанови тампончета на биалетките няма смисъл. Според мен не си струва да се купува нещо различно от оригинални ако няма да се тунинговат.

      Лагери предни главини:
      Единия (мисля големия) - SKF LM30849/Q написано е и W40T, но мисля че това е без значение.
      Другия (мисля малкия) - NTN, но съм пропуснал да го снимам. Някога си играх да търся по каталозите - не беше някаква супер екзотика.
      SKF продават комплект лагери, но цената е зла. По-добре е да се търсят по магазини за лагери, понеже излизат над 2 пъти по-евтино.
      Има и различни комплекти заедно със семерингите.
      Естествено, най-добре е да се напазаруват оригинални, но са на съответната цена. Важи и за семерингите.

      Нещото, което често се пренебрегва, е игленото лагерче между на шийката на външното каре и главината. Има го само в оригинал. Не го намерих иначе.

      Откъм карето, зад вътрения семеринг, има и бронзова втулка, отговаряща за аксиалния луфт на карето спрямо главината. Ако е износена се сменя и тя. Малък аксиален луфт е нормално да има, обаче. Луфта може да се регулира с различна дебелина на загера откъм хъба/капачката. Има 10-ина дебелини.

      Друго нещо, което е сещам е че се разбиват отворите в шасито, през които минава пръта от долния носач, на който са задните тампони на носача, отговарящи за поемане на усилията по и обратно на движение на джипката. При нужда е добре да се сменят чашките, които са заварени точково за шасито и в които лежат двата нампона. Разбиването обикновено се случва на 120000км и нагоре. Та, централния отвор престава да е кръгъл, а става елипса. Заедно с това, ако тампоните са си заминали, се протрива и муфичката им, което спомага за допълнителното износване на дупката. Ако това го има (при мен беше само в заченък и далеч от проблемно), чашките се избиват от шасито лесно със секач, като предварително е отбелязано оригиналното им местоположение, и на тяхно място са изработват и заваряват нови, примерно от стомана 30-35. При мен са сменени само предните, и то не защото бяха разбити, а по други, мои си, тунингови причини.

      Тампони по предното окачване впрочем, се пазаруват или оригинални, или полиуретанови (които на SuperPro в момента тествам). Смисъла от полиуретанови за ударните (задните на долния носач, за които иде реч по-горе) е никакъв. Тоест по долния носач слагайте единствено гумени, оригинални тампони. Има по-евтини ментета по магазините, които откровено не стават за нищо и изкарват супер малко. Джипката ми е на 103000км вече и всички тампони по предното окачване си бяха в съвсем добро състояние, макар да смених и тях покрай тунинговането.
      Последно редактирано от sparkybg; 14-10-18, 20:46.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Е както винаги спарки се изказа професионално.Май тази седмица ще слагам новите носачи и ще видя ефекта.Иначе намерих кабелчето за маслото-беше се извадило и сега имам лапичка за масло

        Коментар


        • #5
          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Малко допълненийце за предните амортисьори. Ако решите нещо по-така, стават следните FOX-ове:
          Номер: 980-02-359-А
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39079.21408.600x400.359a.jpg
Прегледи:2
Размер:22.8 КБ
ID:5213001Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fox0.jpg
Прегледи:1
Размер:214.4 КБ
ID:5213003

          Това са предни амортисьори за:
          * 2002-2006 Chevrolet Avalanche 2500
          * 2000-2008 Chevrolet Silverado C1500HD /C2500 / C2500HD
          * 2001-2008 Chevrolet Silverado 3500
          * 2000-2006 Chevrolet Suburban 2500
          * 2000-2008 Chevrolet Silverado K1500HD / K2500 / K2500HD
          * 2001-2008 Chevrolet Silverado K3500
          * 2000-2008 GMC Sierra C1500HD / C2500 / C2500HD
          * 2001-2008 GMC Sierra 3500
          * 2002-2006 GMC Yukon XL 2500
          * 2000-2008 GMC Sierra K1500HD / K2500 / K2500 HD
          * 2001-2008 GMC Sierra K3500

          А ето и примерно закрепване на резервоара:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:driver1.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5213002


          Предполагаемо същите ще се поберат на Фронтера, Трупър, Паджеро и производните им. На Нива също.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Сложих ги (тия, последните). На първо четене - това са предните амове за терано.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:230920111343.jpg
Прегледи:2
Размер:62.3 КБ
ID:5304771
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:230920111342.jpg
Прегледи:2
Размер:69.8 КБ
ID:5304772

            На пътя - смесица от комфорт и добро пътно поведение. Добре поемат дребните неравности, и осигуряват добро сцепление там, където и монрото, и trailmaster-а не се справяха добре. В същото време минавам доста по-безболезенено и неусетно през добре известни ми неравности, където с монрото усещането не беше от най-приятните. И на фона на всичко това, няма го клатенето по завоите, без от това да страда комфорта.

            Извън пътя - тестът предстои. То не че съм голям карач, но се надявам че ще мога да оценя разликите върху всекидневния си автомобил.

            ПП: Наложи се да си направя нови втулки за ушите долу, и леко да поокастря тампона. Тераното е с болт 12мм, а тия са с 14мм и с 2мм по-дълга втулка. Наложи се и малка еквилибристика с горните тампони - ползвах само по един фоксов отгоре, а отдолу взех по един "оригинален" от монрото. Съответно се наложи и да си направя 10 милиметрова дистанционна втулка, за да мога да стегна тампоните до човешко положение. А по тоя начин се съкращават и още 5-6 милиметра от дължината, което на пръв поглед уж е лек проблем (фоксовете са малко по-дълги от TrailMaster-а). Мисля обаче че в крайна сметка при изправни долни бъмп стопове няма да има проблем. Въпреки че не го жалих за 20-те километра от село до вкъщи, има доволно място за още сгъване.
            Последно редактирано от sparkybg; 23-09-11, 21:42.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Спарки маи имаш проблем с маншона
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • #8
                От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                Спарки маи имаш проблем с маншона
                Последно беше яко омазан от гресирането на горния шарнир. Утре или вдругиден не го огледам по-подробно, все пак. Днес просто не остана време.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Какви парички са приблизително?
                  TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                  www.kamino92.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    Първоначално публикуван от gorskia79 Преглед на мнение
                    Какви парички са приблизително?
                    На мен ми излязоха по спомен малко над 800лв. Ама предимството е че като се изморят се разглобяват и всичко вътре се сменя. Като LEGO са.

                    А цялостен ремонт излиза между 50 и 100лв., и стават буквално нови. Отделно може да се играе с твърдостта на сгъване и разгъване (може и да си ги поръчаш каквито искаш). Комплектите шайби за което последно бяха около 10-ина долара. Отделно има опция за външен резервоар с регулация на твърдостта, срещу 50-ина долара отгоре.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                      Спарки маи имаш проблем с маншона
                      Скъсан е, мамка му и прасе. Дано не е заминало карето.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Ето ви и един французин с мои горни носачи и амове Scorpion (неизвестна за мен марка).
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo Iphone 383.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5306152
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo Iphone 380.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5306151
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060368.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:5306150
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          А ето и къде карат, гадовете :
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 563.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5306153
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Сега загледах носача. Изглежда наистина масивен.
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                              Сега загледах носача. Изглежда наистина масивен.
                              Страниците са 10-ка, а другото 6-ца, при това не стомана 3, а S355J2+N, което е с 50% по-здраво, при еднаква дебелина (шасито ти е от подобна стомана - предполагам и сам знаеш разликата между пробиване на винкел, и пробиване на шаси ). Мой носач тежи около 3 кила. Оригиналните не са повече от килограм. Това е последното нещо, дето би се строшило по предното окачване. При това вече са тествани и от мен, и по състезания (и тук, и навън). Оплаквания няма.
                              Последно редактирано от sparkybg; 25-09-11, 17:13.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X