Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимнинки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зимнинки

    Магданоз отдавна не слагаме на доматения асортимент - лютеница, сок, цели в буркани... Лютеница всъщност не бяхме правили от няколко години, но нещо майка ми се развихри тоз сезон, покрай нея и покрай мен и jordanova и се заформи цяла кампания, хах, утре ще снимам рафта у мазата. По 2-3 класически рецепти, с домати консерва, иначе преди сме правили и с пюре /вземал съм истинско направо от завода/, там пък със солта трябва да се внимава. Горните продукти и към тях захар /колкото солта или двойно/ и оцет също, може би чаена чаша. Чер пипер може с него, може и без или пък на зърна, пробвали сме всякак. Кимион също може, но и него не го одобрявам нещо напоследък.

    Коментар


    • #32
      От: Зимнинки

      Ето и моите зимнинки:Маринован кисел чесън.Чесъна трябва да бъде в млечна зрелост с добре оформени глави и скилиди,преди стеблото му да е увехнало или пред увяхване...съхранява се в буркани...Рецептата: - необходимото количество се изчиства, измива и се оставя двукратно за по 3 часа да престои в студена вода.След нареждането му в буркани, на 'компотен' буркан се слага по 1 супена лъжица едра сол(на 3 литров-3 лъжици)...така приготвените буркани се заливат със смес от: предварително преварена студена вода и оцет в съотношение 1:1(колкото вода толкова и оцет)...до втасване на чесъна бурканите периодически се разклащат...така приготвени се съхраняват на хладно до 2 години без промяна на вкусовите качества.Да Ви е сладко...!Добавил съм и няколко стръка копър!Става фантастично!Само че моята зимнинка свършва още преди началото на есента. Като мезе за ракийката е неустоима. Ето и снимчица:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0575-d.jpg
Прегледи:1
Размер:215.8 КБ
ID:5756393
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • #33
        От: Зимнинки

        Изглежда страхотно!

        Коментар


        • #34
          От: Зимнинки

          С едно допълнение към рецептата за чесънчето.Изпуснал съм без да искам ,че се слага захар, колкото е и солта в съотношение 1:1.Понеже правих корекции ,когато писах темата и явно съм пропуснал захарта (тя омекотява чесъна) ,за което ви се извинявам!Апропо ,солта може да е и обикновена.Последните две години не съм слагал морска.
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • #35
            От: Зимнинки

            По същия начин като чесъна могат да се сложат и зелени едри джанки.

            Коментар


            • #36
              От: Зимнинки

              Любимото нещо в буркан в къщи е патладжан.
              Купуват се патладжани с диаметър колкото буркан. Нарязват се на кръгчета с дебелина 5 мм.
              Нареждат се на маса и се посоляват на пластове. Подлагам на 2 та крака на масата нещо което да я постави под наклон за 2-3-4 часа да изтече горчивата вода.
              През това време се прави марината от оцет сол захар черен пипер и аромати кой каквито харесва наи добре на вкус леко се сварява.
              Подготвят се едро нарязана целина скилитки чесън и аспирини.
              Като се отцеди водата на патладжана се пържи в голям съд до готовност. Вадят се от олиото и се прекарват за минутка през маринатата и се редят плътно в буркани те със целина и чесънче наи от горе
              като свърши материала се допълва от останалата маринатка.
              Затварятсе и се вари 5-7 мин за капачката.
              Способен съм с добра ракийка да вкарам цял буркан за мезе ама не ми дават много заради бъбреците.

              Другото което ползваме за зимнина е рецептата за кисели краставички подходяща е за всичко поне при нас е така.

              Друго което правим в къщи не е зимнина е люти чушлета за директна консумация.
              Наи вкусно е с чорбаджийски чушки. Нарязвам чушките /чорбаджийските а другите цели/ на прави участъци и леко ги запържвам с олио, вадя чушлетата и "угасям горещото олио с оцет слагам захар и сол на вкус и разреждам с вода докато ми стане много вкусна марината с една идея повечко към захарта. Като го докарам на вкус засилвам огъня и като заври марината връщам поизпържените чушки във врящата марината намалям огъня и оставям да поври 4-5 минути и готово. Става и само с хляб.
              Да ви е сладко.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #37
                От: Зимнинки

                Аз правя и краставичките и чорбаджийските чушки без варене, само че по-късно, вече към края на лятото. Тези дни смятам да затворя два-три буркана с джанки, никога не съм правила, нито опитвала и ми е любопитно какво ще се получи...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X