Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

    Маслото не съм го сменял още.
    Чакам по тобли дни и свободен подемник (може и под наем) за да го сменя аз и да огледам хубавичко отдолу.
    Иначе жената яко се кефи на режим 4х4;-)
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #17
      От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

      Здравей, колега при мен беше разбит съчмения лагера на опашката, имаше луфт ололо 1-1.5 мм. Решението за отваряне на кутията и смяна на всички лагери дойде след, като потопих магнит в кутията. Имаше много стужки, може да се види на снимките по-горе. А основното решени за отваряне на кутията, е че преди около 2.5 г., кутията я ремотираха във Форд Младост, смениха опашката на която имаше изронени зъби. Резултат: лагера виеше, както един колега казва, като вълк, стружки във ск.кутия и долях 5 шприца с масло в раздатката (шприца е около 0.5 л), тоест раздатката е била суха излизайки от фирмения сервиз Фодр Младост София. Моя извод е стой по-далеч от "фирмени" сервизи.

      Коментар


      • #18
        От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

        Здравей Колега,
        Именно затова искам аз да си сменя маслата (дококото мога де) за да знам че всичко е направяно и проверено както трябва.
        А за МОТОПФОЕ мога да кажа само, че там се развиват едни от най - некадърните автомонтьори. Това което съм показал е следствие на 6 месеца опити да ми ремонтират колата (служебна) и почти успяха .

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C 9078 XM_4.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5234785Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C 9078 XM_3.jpg
Прегледи:1
Размер:168.2 КБ
ID:5234786
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • #19
          От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

          В момента аз съм се заел с ремонта на моята скоростна кутия и ще съм ти страшно благодарен ако ми напишеш оригиналните номерата на лагерите.За колко време пристигнаха от Англия?Нещо против да ми дадеш кординатите си да се свържа с теб за да поръчаш един комплект и за мен?
          [img]http://img153.imageshack.us/img153/5483/image400mp9.jpg[/img][img]http://img393.imageshack.us/img393/4411/luazlogoairv5.gif[/img]

          Коментар


          • #20
            От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

            В понеделник ще напиша номерата на лагерите, а доставката от Англия мисля, че беше за около 6 дни(включително събота и неделя). Ако желаеш да се свържеш с мен това е мейла ми: r3fon@yahoo.com

            Коментар


            • #21
              От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

              Това са номерата, които съм преписал от лагерите:
              KOYO:
              1 - 63062RSNR на този има зегерка
              2 - 6306
              3 - 6305CM
              4 - 62052RSCM
              5 - 6204CM
              NSK:
              1 - PTB0210

              Има и 1 бр. малко ролково лагерче, в което лагерува шийката на първичния вал, но на него няма никакви цифри.

              Коментар


              • #22
                От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Оригинални части внасят mimo13 и Patrol fen, от форума. Аз пазарувам от тях, и мога да кажа само добри неща. А иначе може да търсиш лагерите по номер из магазините за машинни лагери, стига да са стандартни.
                Здравейте. Някой може ли да ми каже как мога да се свървжа с тези потребители- mimo13 и Patrol fen?

                Коментар


                • #23
                  От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                  Patrol fen:

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97674


                  mimo13:

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=81608
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                    Здравейте колеги имам подобен проблем на НИСАН терано 3.0 дизел 2.3.5 шуми на 1 .4 задна няма проблем карам го от 3 лято така.
                    Питането ми е колко може да се намери кутия втора рака читава ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                      Първоначално публикуван от flyfisher68 Преглед на мнение
                      Здравейте колеги имам подобен проблем на НИСАН терано 3.0 дизел 2.3.5 шуми на 1 .4 задна няма проблем карам го от 3 лято така.
                      Питането ми е колко може да се намери кутия втора рака читава ?
                      Пиши в темата за "НИСАН" и обясни по-подробно коя година е колата и как точно шуми...
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • #26
                        От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                        Нивото на маслото как ти е в скоростите?

                        Имах случка, при теч от семеринга на полуоската на един автомобил, почна да ми шуми на 1-3-5, които се намират отгоре в кутията. Долях - спря.
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                          Първоначално публикуван от flyfisher68 Преглед на мнение
                          Здравейте колеги имам подобен проблем на НИСАН терано 3.0 дизел 2.3.5 шуми на 1 .4 задна няма проблем карам го от 3 лято така.
                          Питането ми е колко може да се намери кутия втора рака читава ?
                          А сега си напиши поста разбираем, пък току виж сме ти помогнали!!!
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                            Здравейте ! Възраждам стара тема, за да не пускам нова. Имам проблем със скоростната кутия на Маверик/Терано 2 , 1996г, 2,7 ТД, 101 к.с. Имам нужда от първи

                            Коментар


                            • #29
                              От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                              Здравейте ! Възраждам стара тема, за да не пускам нова. Имам проблем със скоростната кутия на Маверик/Терано 2 , 1996г, 2,7 ТД, 101 к.с. Имам нужда от първичен вал и синхронизатор на 4-та предавка. Моля ако някой има налични или знае за човек, който продава части за ск кутия, нека пише тук или на Л.С.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Скоростна кутия Ford Maverick/Nissan Terrano 2

                                Здравейте,днес получих един странен шум в моята скоростна кутия,Терано2 95г.ТД. Само на задна скорост взе да се чува едно тропане на определени интервали.Като увелича скороста и и тропането се убеличава,все едно е оронил зъб на зъбчатката.Може ли да е от това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X