Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 22

Тема: Питане за разход на гориво на Витара.

Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране Питане за разход на гориво на Витара.

Колеги ,въпроса ми е :с колко ще се намали разхода на гориво с изключени хъбове?
    Питам,защото аз съм с капачки и искам да си взема ръчни хъбове.Горивото е е дно на ръка,но поне да не се въртят напразно полуоските и дифа напразно.Поздрави!

upi е офлайн
    Юпи
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    4,209
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: Питане за разход на гориво на Витара.

От 100 грама до кило и половина, ако си оптимист и наистина много искаш да ти падне разхода . Ако трябва да сме сериозни, няма да го усетиш по джоба си въобще.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило! ;)
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

Място
    с. Николово/Русе
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    7

Незнам какви мнения ще получиш, но моето е от човек карал и двете:
    1. Старата ми витара беше с 1,6моно с постоянно зацепени полуоски, както и да я карам над 80км/час гореше 10л/100км
    2. Настоящата ми е с ръчни хъбове 1,6 карбуратор, както и да я карам над 80км/час гори 10л/100км

Изводите са за теб, аз лично по-харесвах старата, от мързел, сега трябва да слизам и да превключвм, зимата забравих и се метнах в една пряспа

Публикации
    332
    Точки (при гласуване)
    6

Както са ти казали колегите,разлика в "джоба" ,почти няма да усетиш и веднага ти казвам- защо:По принцип Аз съм "за",... ръчните хъбове,понеже при изключени хъбове джипчето е по-пъргаво и по -бързо ускорява(което по някога е важно),но пък точно тази пъргавина те подвежда, да настъпваш повече газта,и...ето ти преразход(понеже го караш като състезателна кола),и този преразход ти бърка в джоба и почти се изравнява на този с "капачките".Така че,избора си е изцяло твой... ПП.Зимата... и когато влизаш в "гората" можеш да си караш с включени хъбове на 2H, и когато се наложи в движение да включиш на 4H , през останалото време можеш да ги изключиш (за хъбовете става въпрос)...и караш---"жигулка" !!!
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A-128к.с. 98г. + HONDA "CR-V" 2.0 147к.с. с ГИ .

Място
    Шумен
    Публикации
    227
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на ники72 Преглед на публикациите
    Колеги ,въпроса ми е :с колко ще се намали разхода на гориво с изключени хъбове?
    Питам,защото аз съм с капачки и искам да си взема ръчни хъбове.Горивото е е дно на ръка,но поне да не се въртят напразно полуоските и дифа напразно.Поздрави!
    Както си упоменал колега разхода на гориво е по-малката грижа.
    Моето мнение е щом може нещо да се изключи и да не се амортизира излишно - по-добре.
    Може би не трябва да се задълбаваме толкова, но колкото и да е, при постоянно зацепени полуоски въртиш напразно карета, диференциал, кардан и т.н.
    Друг е въпроса че от време на време е добре да се прави/включва, за да не се окаже че предното ти предаване не работи точно когато ти трябва .........от опит
    TG

Място
    Пловдив
    Публикации
    673
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на vadoiv Преглед на публикациите
    Както са ти казали колегите,разлика в "джоба" ,почти няма да усетиш и веднага ти казвам- защо:По принцип Аз съм "за",... ръчните хъбове,понеже при изключени хъбове джипчето е по-пъргаво и по -бързо ускорява(което по някога е важно),но пък точно тази пъргавина те подвежда, да настъпваш повече газта,и...ето ти преразход(понеже го караш като състезателна кола),и този преразход ти бърка в джоба и почти се изравнява на този с "капачките".Така че,избора си е изцяло твой... ПП.Зимата... и когато влизаш в "гората" можеш да си караш с включени хъбове на 2H, и когато се наложи в движение да включиш на 4H , през останалото време можеш да ги изключиш (за хъбовете става въпрос)...и караш---"жигулка" !!!
    С изключени хъбове се усеща "по-пауър" Витарата.Чувствително.И една идея по-безшумна.Не може да няма разлика в горенето.Не съм правил експерименти,но според мен може спокоино да е около 1 литър разликата....
    Suzuki Vitara 1996 1,6-16V
    Suzuki Bandit 400 - 16v -red head

Място
    Копривщица
    Публикации
    525
    Точки (при гласуване)
    11

При мен като изключа хубовете, Витарата върви много по леко и е доста по пъргава. А за разхода има разлика, НО каква е не мога да кажа от доста време не съм си играл да я засичам, НО моята 1.6 инжекцион гори на дълго 8л/100км до 90-100 км/ч.
    SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
    +359 0878 888 874
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    5

Тъй като не намерих ръчни хъбове,свалих капачките на полуоските и ги "освободих".С капачките ми даваше 12л./100км. газ ,а без тях сега ми дава 10л./100км. газ. смесено.Определено има разлика в пъргавината и инерцията.Есента за ловния сезон пак ще си монтирам капачките.

Публикации
    332
    Точки (при гласуване)
    6

Не знам защо....,но все ми се струва,че НЕ трябва да караш без капачки или хъбове.Според мен, има опастност да замърсиш лагера и полуоската.Също така...,заради икономия от 1-2 литра,не си заслужава да се лишиш от предния мост,защото не се знае кога ще ти потрябва... П.П.Казвам ти го от личен опит,4х4 може да ти потрябва,точно когато най-малко очакваш...!
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A-128к.с. 98г. + HONDA "CR-V" 2.0 147к.с. с ГИ .

Място
    Карнобат
    Публикации
    1,651
    Точки (при гласуване)
    5

Аз и един мой приятел караме две витари. Двете са 1.6 карборатор , едната е с автомати(моята) другата с капачки . На дълъг път двете дават разход 8,5л газ , но смесено разхода на тази с капачките е +2л .Немога да си обясня тази разлика ,а и аз карам по агресивно а той по умерено и разхода му е по голям от моя . Определено тази с капачките е много мудна, и сега му търсим ръчни хъбове .Капачките си ги сложи или си слагай хъбове ,че после да не гориш за лагери около 200лв, по добре тези 200 си купи хъбове , даже и един колега продава автомати за 80лв , мисля че е добра цената .

Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

При мен разлика във разхода няма само във вървенето наистина със ръчните хъбове когато са изключени е по пъргава.
    А горенето под 12газ не мога да я сваля и със капачките ми гореше толкова 1,6 16v.

Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    5

Казвам,че съм свалил капачките,но си имам други "капачки" без шлици.През тези капачки не може да влизат прах и кальоци,защото затварят и уплътняват доста добре на барабана,дори съм ги намазал със силикон.Не бих си играл на руска рулетка с лагерите.Относно нуждата от предното сте много прави,наложи ми се още на 3-тия ден.Само на задното изобщо не трябва да се буташ между шамарите.Сега вече ще мисля за хъбове,ама пустите му финанси все не достигат.Поздрави!

Последно редактиран от ники72 ; 19-05-11 в 18:16

Публикации
    332
    Точки (при гласуване)
    6

Задължително ръчни,те предлагат всички "екстри" за един парт-тайм джип!

Място
    Aberdeen UK
    Публикации
    1,926
    Точки (при гласуване)
    9

Абе хора ако искате и полуоските отпред си махнете ,Витарата все едно и също ще си харчи и върви .Аз все рева колко много ми харчи моята Витара но грешно го сравнявам с Голфчето което в София харчи 8/100 газ .Покрай Лазарово съм навъртял извънградско около 560 километра и от тези километри 160км са ми спокойно каране .Разхода който ми даде беше 10/100км газ,когато пресмятах на бензиностанцията ми идваше да разцелувам бензиджийката .
    Лудак

jaxan е офлайн
    Живко Желязков
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    1,663
    Точки (при гласуване)
    9

[QUOTE=demo_1;1537625]Абе хора ако искате и полуоските отпред си махнете ,Витарата все едно и също ще си харчи и върви

Ей сега изби продавачите на хъбове.А.....м-у другото моята е с капачки
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

Място
    с. Николово/Русе
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    7

Направих 1000км тия дни и установих, че с новите гуми 225/70/15 Генерал грабер ат2 ми е изгорила на смесено каране и на магистралата до 140км/час около 12л/100км газ, като напълня климатика ще пиша с него колко ми дига, но досега с новите гуми около половин литър газ, преди бях на 195/65/15 зимни Тойо

Място
    Бургас
    Публикации
    542
    Точки (при гласуване)
    6

Как ги правите тези разходи на км. незнам моята под 13 и скорост 80 немога да я сваля. Неги карате тези коли. само ги чешете.

Място
    с. Николово/Русе
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Оника Преглед на публикациите
    Как ги правите тези разходи на км. незнам моята под 13 и скорост 80 немога да я сваля. Неги карате тези коли. само ги чешете.
    Почесваме ги, а разхода е относителен и зависи от много неща, ако смяташ че не натискаме газта-лъжеш се, сега не смея много, но като си сменя задните амортисьори ще видя доколко ще устиска Квази

jaxan е офлайн
    Живко Желязков
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    1,663
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Оника Преглед на публикациите
    Я да видим с какви гуми я караш, защото и мойта там някъде се върти че, и повече ама ......в калта е без грешка,е почти.
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

Място
    Варна
    Публикации
    356
    Точки (при гласуване)
    5

аз съм с 255/60/15 FULDA TRAMP 4X4 H 15/100 бензин, 17/100 газ . бутнах малко делкото та да видим сега какво ще ми даде

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 61
    Последно мнение: 11-09-10, 20:41
  2. Намаляване на разход гориво
    От Фани във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 56
    Последно мнение: 10-11-09, 17:16
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 07-09-09, 09:31
  4. Разход на гориво?
    От Venci_varna86 във форум OPEL