Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти за терано II???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джанти за терано II???

    Още нещо да попитам, колко горе-долу струват железниджанти за тераното петнаески?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #17
      От: Джанти за терано II???

      Струват толкова, за колкото ги намериш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Джанти за терано II???

        Преди година и нещо купих от колега от форума 4 оригинал Терански за 100 лв - вярно доста ръждиви и омазани с боя , ама с химия и търкане ги понаправих и сега са на зимните гуми . За оригиналния размер на Теранските гуми стават от 6 до 8 джи .

        Коментар


        • #19
          От: Джанти за терано II???

          Колега аз ще продавам моите железни джанти /оригинални от Терано 2/, защото минах на 16-ки. Пиши на лични ако имаш интерес!

          Коментар


          • #20
            От: Джанти за терано II???

            Конкретно по въпросът. Гледам едни Теранота 2004 г. и забелязвам, че са с 17 инчови алуминиеви джанти. От тези затворените в центъра, тъй като тази Теранота са без хъбове отпред. От тук изникват май и два проблема. На тези 17ки джанти не могът да се сложът ръчни хъвобе нали, в центъра са затворени май ?!? Могът ли да се сложът 16ки джанти на такова Терано, най-вече с цел да се сложът хубове за икономия и по-леко вървене, а и гумите ще да са по-евтини предпологам ?!?
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • #21
              От: Джанти за терано II???

              МогАт да се сложАт и 16-ки, както и някои 15-ки (например от Паджеро).
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                Централния отвор на Терано 2000 год. 100 мм ли е ?
                На Паджеро 2 ми излиза 108 мм.
                Слагал съм джанти с по-голям централен отвор на друго возило и се държат само на гайките и проблеми не е имало.
                Идеята ми е джанти от Паджеро 2 да ги сложа на Терано ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #23
                  Мисля че е 100. Ама ти какво - нямаш поне линийка ли?

                  И... набави си преходни втулки. Има защо. Особено предвид че алуминиевите паджерови джанти не са с конусни гайки. Ще трябва да си набавиш и гайки със стъпката на Terrano, която ако помня добре е 1.25, а на Pajero е 1.5.
                  Последно редактирано от sparkybg; 12-10-22, 09:45.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    Линийка имам 😁, ама не съм до автомобила. Имах съмнения и за гайките, благодаря за инфото !
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #25
                      Впрочем, алтернативно можеш и джанти от Patrol да търсиш. Но са 16-ки. Обаче са ужасно здрави - по-здрави и от оригиналните теранови, и от оригиналните паджерови. За алуминиевите говоря.

                      Както споменах, и паджеровите и патролските алуминиеви джанти са с плоски гайки с шайба. Гайки има български, но цената е неприятна, предполагам към момента по 7-8лв парчето. Ако вземеш патролски заедно с гайките, няма да ти трябват други гайки.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        Патролските със същия централен отвор ли са като Тераното ?
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #27
                          Не. Мисля че са 110. И както казах са 16-ки. Офсета им е +10, таман колкото като сложиш гуми 265 да не омазва всичко с кал - седят си под калника.

                          За такива говоря:
                          https://bazar.bg/obiava-33326393/dzh...ol-6x139-7-r16

                          В момента съм със същите на тераното.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            Това е идеята - максимум с ЕТ +10. Както казваш да не хвърля кал и да не опират. Ще ги разгледам и тях.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X