Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупена предна пружина на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Счупена предна пружина на CR-V

    Обяснил си го достатъчно добре Rivan-e.
    Разбрах, техническото ти обяснение на причината, защо трябва да сменяме пружини (и амортисьори) комплект, а не поединично.

    Сменял съм задни пружини на CRV-то, не защото бяха счупени, а защото имаше стойка а ла немска овчарка. Не съм сравнявал параметрите на старите и новите пружини, но задницата се вдигна с 1 см, мерено от пода до калника.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #17
      От: Счупена предна пружина на CR-V

      В руския форум видях, че се слагат подложки на задните пружини. Преди две години направих 4 броя, понеже един приятел му беше клекнала малко. Неговите ги сменихме и тои от тогава е доволен, моите така и не ги сложих /тя моята си е равна/. Подложките са 25мм, имам чертеж някъде.

      Коментар


      • #18
        От: Счупена предна пружина на CR-V

        Събота и аз опитах да сложа втулки под пружините на задните амортисьори но нещата не се получиха.Трябваше да се престържи гайката на амортисьора понеже диаметъра и е по-голям от вътрешния диаметтър на чашката върху която лежи пружината което не е проблем защото разликата не е толкова голяма.Проблем ми беше свиването на пружината.Ползвах три комплекта скоби двата баха гаражно производство но зрави другите бяха на FORCE с два зъба горе и два долу те пък явно бяха за по-широки пружини понеже четирите зъба така и неможаха да хванат заедно.Същата гимнастика съм я правил на джетата без никакви проблеми и за отрицателно време.

        Коментар


        • #19
          От: Счупена предна пружина на CR-V

          Здравейте ! Един въпрос към всички сменяли пружини.
          Промени ли се управлението на колата ?
          Аз смених преди 20 дни двете и ми се струва че започна да завива по-трудно.Усилието на волана ми се струва че стана по-голямо.Дали е от това че новите пружини оказват по-голям натиск или съм за смяна на хидравлична течност.
          CR-V 2.0i RVSi 147PS

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X